اخبار سایت

لندن در زمینه کیفیت شبکه 5G از بقیه اروپا عقب‌تر است!یافته‌های شرکت سنجش شبکه‌های ثابت و موبایل MedUX نشان داد که لندن از نظر کیفیت 5G در اروپا رتبه دهم را از بین شهرهای برلین، بارسلون، پاریس و لیسبون دارد. پایتخت آلمان به طور کلی بهترین کیفیت را داشت که به ثبات شبکه در سطوح مختلف و تاخیر کم نسبت داده شده است.

 MedUX  از روبات‌ها برای ارزیابی کیفیت پهنای باند اینترنت بی‌سیم ثابت و سیار، شناسایی و حل مشکلات شبکه استفاده می‌کند. این شرکت با ارائه‌دهندگان مخابراتی، تنظیم‌کننده‌ها و شرکت‌ها برای سنجش و نظارت بر شبکه‌ها کار می‌کند. طبق گفته  MedUX، برلین به طور کلی بهترین پوشش 5G  را در بین شهرهای اروپایی با 89.6 درصد دسترسی و تأخیر کمتر از 40 میلی ثانیه دارد.

عملکرد لندن در سرعت‌ دانلود نیز برای کاربران ناامیدکننده است. فناوری 5G در لندن به کاربران سرعت دانلود متوسط 143 مگابیت در ثانیه (Mbps) می‌دهد، که در مقایسه با 528 Mbps برای لیسبون، 446 Mbps برای پورتو، 326 Mbps برای بارسلون پایین می‌باشد.

گالارتا، مدیر ارشد بازاریابی MedUX گفت :« تاخیر در پاسخگویی بر شبکه تاثیر منفی می گذارد، که به دنبال آن، برنامه هایی مانند بازی‌های آنلاین تحت تأثیر قرار می‌گیرند – به ویژه بازی‌های ابری، که  بازی ها را از طریق یک مرکز داده از راه دور به کاربر نهایی ارائه می‌دهد.»
 

آیا علت، تحریم هواوی است؟

گالارتا تصمیم بریتانیا برای ممنوعیت هواوی از شبکه 5G این کشور را به عنوان دلیل احتمالی عملکرد ضعیف در کیفیت شبکه 5G  برجسته کرد. بریتانیا راه اندازی شبکه های 5G  را در سال 2019 آغاز کرد، زیرا اپراتورهای بریتانیایی EE و Vodafone برای اولین بار برنامه‌های داده فوق سریع را در این کشور راه اندازی کردند.

پس از اینکه دولت بریتانیا در تابستان 2020 اعلام کرد که هواوی باید تجهیزات 5G  را تا سال 2027 به طور کامل از شبکه خود منع کند، با مشکلاتی روبرو شده است. اپراتورهای بریتانیایی که به شدت از این تصمیم، به دلیل اختلال در عرضه خود انتقاد کرده اند، در حال رقابت برای حذف کردن تجهیزات هواوی در شبکه های اصلی و غیراصلی خود هستند.

گالارتا خاطرنشان کرد که تعیین کمیت اثرات ممنوعیت هوآوی در بریتانیا کار سختی است، زیرا تحقیقات MedUX در درجه اول بر سنجش کیفیت خدمات و تجربه برای مشتریان نهایی متمرکز است. عامل دیگری که در این بازی وجود دارد، تأثیر ادغام و هواوی با غول های زیرساخت شبکه مانند اریکسون در سوئد و نوکیا در فنلاند رقابت می کند.علیرغم ممنوعیت هواوی از بریتانیا، این فروشنده مخابراتی چینی همچنان در شبکه 5G این کشور حضور گسترده ای دارد. طبق گزارشی از Strand Consulting، تجهیزات فروشندگان چینی – که در میان آنها هواوی تنها شرکت فعال در بریتانیا است – هنوز حدود 41 درصد از شبکه 5G بریتانیا را تشکیل می‌دهد.
 

این خبر را در ایران وب سازان مرجع وب و فناوری دنبال کنید

این مطلب از سایت ایتنا گردآوری شده است.

منبع: ایتنا

دکمه بازگشت به بالا