فناوری اطلاعات

تولید ۵۰ درصد واکسن آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان توسط دانش‌بنیان‌هادکتر عباس جمالی مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان در گفتگو با خبرنگار مهر خاطر نشان کرد: با دستیابی به دانش پیشرفته ساخت واکسن آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در این شرکت، سال گذشته نزدیک به ۵۰ درصد این نیاز توسط این شرکت دانش بنیان تامین کردیم.

وی با بیان اینکه خط تولید واکسن فوق حاد پرندگان این شرکت دانش بنیان در سال ۱۴۰۰ افتتاح شد، گفت: تاکنون، این واکسن در فارم های مادر و تخم گذار در سراسر کشور به طور گسترده مورد مصرف قرار گرفته که از لحاظ کیفی بازخورد بسیار مثبتی نیز دریافت شده است.

محقق انستیتو پاستور ایران ادامه داد: انطباق واکسن تولید داخل با ویروس در گردش منطقه یکی از مزایای این واکسن ساخت داخل است که حفاظت کاملی در تمامی گله های دریافت کننده این واکسن پدید آمده است، این در حالی است که تلفات گسترده ای در سطح جهان نظیر کشور های ایالات متحده، انگلستان و ژاپن در اثر این بیماری در سال گذشته شاهد بوده ایم.

به گفته مدیرعامل این شرکت دانش بنیان، در حال حاضر در این شرکت می توانیم صددرصد نیاز کشور به این واکسن را تامین کنیم تا از میزان واردات چنین واکسنی به کشور جلوگیری شود.

مدیر این شرکت دانش بنیان تاکید کرد: امیدواریم در سالی که از سوی مقام معظم رهبری سال رشد تولید نام گذاری شده است امکان استفاده از تمام ظرفیت این شرکت فراهم آید.

محقق انستیتو پاستور ایران افزود: در حالی که تا ۲ سال پیش وارد کننده ادجوانت روغنی واکسن های طیور بودیم، در سال گذشته نزدیک به ۲۰ هزار کیلوگرم صادرات ادجوانت روغنی صورت گرفته است و عملا گلوگاه تولید این محصول از سر راه کشور برداشته شده است.

جمالی خاطر نشان کرد: بنا داریم صادرات این ادجوانت را که در واکسن های مختلفی همچون این واکسن مورد استفاده قرار می گیرد، در سال جاری به بیش از ۵۰ تن برسانیم.

این خبر را در ایران وب سازان مرجع وب و فناوری دنبال کنید

منبع:مهر

دکمه بازگشت به بالا