فناوری اطلاعات

مقابله کنگره آمریکا با تهدیدات احتمالی هواوی و زد تی ایبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، مجلس نمایندگان روز سه‌شنبه اعلام کرد طرحی با حمایت دو حزب با عنوان قانون مقابله با ارتباطات غیرقابل اعتماد در خارج از کشور را تصویب می‌کند که بر اساس آن وزارت امور خارجه باید در مورد متحدان آمریکا در ناتو و سایر کشورهایی که از تجهیزات یا خدمات مخابراتی شرکت‌هایی مانند هواوی و زد تی ای در شبکه‌های نسل پنجم خود استفاده می‌کنند، گزارش دهد.

سوزان وایلد، نماینده دموکرات حامی این اقدام گفت: «ما باید تلاش خود را برای حفاظت از امنیت ملی و منافع خود و کمک به متحدان برای اتخاذ تدابیر حیاتی برای امنیت خود افزایش دهیم.»

این طرح همچنین شرکت‌های سهامی عام را ملزم می‌کند تا افشا کنند برای استفاده از تجهیزات هواوی و زد تی ای یا خدمات تحت پوشش این دو شرکت قرارداد بسته‌اند یا خیر. هواوی و زد تی ای هنوز در این مورد اظهار نظری نکرده‌اند.

در این طرح به وزارت خارجه ایالات متحده دستور داده شده پروژه‌های زیرساختی مخابراتی کلیدی برای ارتقای امنیت ملی ایالات متحده را مشخص کرده و گزارشی در مورد آسیب پذیری‌های مخابراتی در سفارتخانه‌های ایالات متحده در خارج از کشور تهیه کند.

پایان/ مرجع وب و فناوری

منبع:مهر

دکمه بازگشت به بالا