بازار

دستگاه پرس چیست و چگونه عمل می کند؟

آیا می دانید دستگاه پرس چیست و چگونه عمل می کند؟ در صورتی که قصد دارید دستگاه پرس تهیه کنید و یا از ویژگی های آن مطلع گردید، با ما تا بخش پایانی همراه بمانید.

در صنایع و کارخانه ها از دستگاه های بسیار گوناگونی استفاده می شود که هر کدام از آنها عملکرد مخصوص به خود را دارند و در راستای امور مشخصی به کار می روند.

یکی از دستگاه هایی که به وفور در صنعت مورد استفاده قرار می گیرد، دستگاه پرس است که کارهای متنوعی به واسطه آن انجام می گردد.

لازم به ذکر است که دستگاه پرس دارای انواع مختلفی است که هر یک از انواع آن کاربرد مختص به خود را خواهد داشت.

دستگاه پرس چیست و چگونه عمل می کند؟

دستگاه پرس همان طور که از نام آن پیداست برای پرس کردن کالاها و مواد گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد و به کمک آن می توان عملیات فشرده سازی مواد گوناگون را انجام داد.

به عبارت دیگر به کمک دستگاه پرس ضایعات آهن می توان فشار مشخصی که میزان آن تحت کنترل است را بر روی یک جسم وارد کرد و عملیات فشرده سازی آن را انجام داد.

دستگاه پرس دارای سطحی میز مانند است که به واسطه آن قطعه مورد نظر در داخل دستگاه نگه داشته می شود.

از سوی دیگر این دستگاه ابزاری دارد که به کمک اهرم تعبیه شده برای آن فشار مورد نظر بر روی اجسام وارد می شود که بر اساس میزان سختی جسمی که قصد فشرده کردن آن را داریم، امکان تعیین میزان فشار وارد شده بر آن وجود خواهد داشت.

انواع دستگاه پرس و عملکرد آنها:

 دستگاه های پرس که از طریق فروشگاه برادران صادقی می توانید آن را تهیه کنید، دارای انواع مختلفی هستند که انواع آن را میتوان از قبیل زیر معرفی کرد:

پرس هیدرولیکی:

در انواع پرس هیدرولیکی عملکرد بر اساس نیروی هیدرولیکی انجام می شود و میزان فشار را می توان به کمک پمپ ها افزایش و یا کاهش داد.

دستگاه پرس هیدرولیک در واقع همانند فرمان هیدرولیک عمل می کنند و عملکردی مشابه به آن را دارد و به همین دلیل سرعت آن در مقایسه با دستگاه های معمولی کمتر است.

لازم به ذکر است که انواع هیدرولیکی دستگاه پرس از پر قدرت ترین انواع آن محسوب می شوند.

پرس مکانیکی:

پرس مکانیکی نیروی فشار مورد نظر را از طریق نیروی چرخشی موتور تامین می کند که این نیرو از طریق یک مبدل به یک محور انتقال داده می شود. پرس مکانیکی از سرعت بیشتری در مقایسه با پرس هیدرولیکی برخوردار است.

پرس کرانک:

پرس کرانک از اتصال یک میل لنگ به شفت کنترل کننده تشکیل می شود و این اتصال باعث ایجاد حرکات عمودی از بالا به پایین می شوند و نیروی چرخشی الکتروموتور به یک و یا چند پیستون به شکل همزمان منتقل می گردد.

پرس کانکل:

دستگاه پرس کانکل انرژی الکتروموتور را به واسطه یک اتصال قدرتمند انتقال می دهد و تبدیل نیرو در آن به کمک یک گره در قسمت اتصالی انتقال داده می شود. این دستگاه ها به صورت عمودی و افقی کار می کنند و میل لنگ محور در انها به صورت کامل می چرخد.  به همین دلیل برای کار کردن با آنها باید نیروی زیادی وارد شود.

پرس گریز از مرکز:

پرس گریز از مرکز دارای یک الکتروموتور است که به کمک آن صفت خارج از مرکز کنترل می شود که در یک میله می چرخد. این میله در داخل یک مفصل کشویی قرار می گیرد که حرکات آن در داخل این مفصل باعث بالا و پایین شدن پیستون دستگاه می شود.

از آنجایی که این میله در بخش مرکزی قرار نمی گیرد به آن دستگاه پرس گریز از مرکز می گویند.

پرس دنده ای:

پرس دنده ای به گونه ای است که در آن انرژی تولید شده در الکترو موتور با استفاده از چرخ دنده مستقیما به یک سمت هدایت می شود و از این فشار به عنوان فشار متراکم کننده استفاده می گردد.

در حقیقت نیرویی که در الکترو موتور وجود دارد باعث چرخیدن چرخ دنده ها می گردد و باعث به حرکت درامد آن بر روی یک محور دندانه دار می شود.

پرس پیچ دار:

پرس پیچ دار از چرخش موتور برای چرخاندن پیچ بزرگ استفاده می کند و برخی از انواع آن به گونه ای هستند که در انها می توان با چرخاندن یک دسته فشار را بر روی سطح وارد کرد.

سخن پایانی در رابطه با اینکه دستگاه پرس چیست و چگونه عمل می کند؟

حال که با دستگاه پرس و عملکرد آن آشنا شدید، امکان تهیه انواع دستگاه پرس را از فروشگاه ماشین سازی برادران صادقی خواهید داشت که در صورت تمایل می توانید به این وب سایت مراجعه کنید و دستگاه پرس را تهیه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا