فناوری اطلاعات

اختلال وسیع در خودروهای تسلای فروخته شده در چینبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گیزموچاینا، این رقم تقریبا معادل تمام خودروهایی است که شرکت طی ۴سال گذشته در چین فروخته است.

به نظر می رسد بازار خودروهای برقی همچنان رشد می کند و بدون شک تسلا نقش مهمی در این زمینه دارد. اما هنگامیکه سخن از آمار فروش به میان می آید اوضاع متفاوت است. با نگاهی به گزارش ها متوجه می شویم این شرکت از لحاظ حجم فروش پس از BYD چین و در رده دوم قرار دارد.

این امر چند دلیل مختلف دارد. تولید و قیمت ها نشان دهنده ۲ عامل مهم هستند، البته بی اعتمادی دلیل اصلی به شمار می رود. از سوی دیگر به نظر می رسد تسلا نمی تواند از چالش و دردسر دور بماند زیرا برای ۱.۱ میلیون خودرو در چین باید فراخوان صادر کند.

رگولاتور اصلی بازار چین اعلام کرد تسلا برای ۱.۱ میلیون خودرو در این کشور فراخوان صادر می کند. این اقدام در واکنش به چالش های ایمنی احتمالی انجام می شود که در خودروهای مذکور شناسایی شده اند.

سازمان تنظیم بازار دولتی چین (SAMR) رگولاتور این بخش به حساب می آید. تسلا از ۲۹ می باید فراخوانی برای یک میلیون و ۱۰۴ هزار و ۶۲۲ خودرو صادر کند. این وسیله های نقلیه بین ۱۲ ژانویه ۲۰۱۹ تا ۲۴ آوریل ۲۰۲۳ میلادی ساخته شده اند.

جالب آنکه رقم مذکور معادل کل خودروهایی است که تسلا در ۴ سال گذشته در چین فروخته است. طبق محاسبات CNN براساس داده های دولتی صنعتی چین، تسلا از ۲۰۱۹ میلادی تا مارس ۲۰۲۳ میلادی حدود ۱.۰۹ میلیون خودرو در چین فروخته است.

فراخوان مذکور شامل چند مدل از جمله مدل اس، مدل ایکس و مدل۳ وارداتی و همچنین خودروهای مدل ۳ و مدل ۶ است که در چین ساخته شده اند. رگولاتور چینی به اختلالی در خودرو اشاره کرده که احتمالا سبب می شود رانندگان به طور تصادفی پدال گاز را برای مدتی طولانی فشار دهند. این امر ریسک تصادف را بالا می برد و یک خطر امنیتی است.

در واکنش تسلا نیز اعلام کرده اصلاحات لازم را انجام می دهد یا ویژگی های نوتیفیکیشن جدید به خودروهای شامل فراخوان اضافه می کند تا این ریسک را کاهش دهد.

پایان/ مرجع وب و فناوری

منبع:مهر

دکمه بازگشت به بالا