فناوری اطلاعات

۱۴ خدمت بلاعوض صندوق نوآوری برای ثبت اختراعاتمعاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی اعلام کرد: در حوزه مالکیت فکری، صندوق خدماتی را ارائه می‌دهد که بیش از ۱۴ خدمت بلاعوض از ثبت اختراع گرفته تا خدمات دیگر را برای شرکت‌های دانش‌بنیان انجام می‌دهیم، فعالیت‌های ترویجی و آموزشی زیادی نیز در این حوزه انجام شده است.

به گزارش ایسنا، سازمان جهانی مالکیت فکری روز جهانی مالکیت فکری سال ۲۰۲۳ را روز “زنان و مالکیت فکری؛ شتابدهی خلاقیت و نوآوری” نامگذاری کرده است و در این راستا صندوق نوآوری دومین رویداد “شکوفا” را با محوریت زنان کارآفرین حوزه دانش‌بنیان با حضور دکتر دهقانی فیروزآبادی؛ معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، دکتر خزعلی؛ معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور؛ دکتر خیاطیان؛ رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی و دکتر نگاهداری؛ رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در محل صندوق برگزار کرد.

سیاوش ملکی‌فر، معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی در افتتاحیه این رویداد ایجاد این صندوق را بر اساس قانون دانش‌بنیانی دانست که در سال ۱۳۸۹ به تصویب مجلس رسید  و گفت: مطابق قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، وظیفه صندوق نوآوری تأمین مالی شرکت‌های دانش‌بنیان تعریف شده است.

وی گفت: صندوق با سرمایه اولیه سه هزار میلیارد تومان کار خود را آغاز کرد و این صندوق را با ارائه وام‌ها می‌شناسند و با بیش از ۷۰ خدمات از جمله تسهیلات، ضمانتنامه‌ها، توانمندسازی‌ها و … در خدمت شرکت‌های دانش‌بنیان است.

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی تصریح کرد: صندوق نوآوری و شکوفایی در طول چند سال گذشته بیش از ۳۷ هزار میلیارد تومان به شرکت‌های دانش‌بنیان خدمات‌رسانی کرده است.

وی تأکید کرد: در حوزه مالکیت فکری، صندوق خدماتی را ارائه می‌دهد که بیش از ۱۴ خدمت بلاعوض از ثبت اختراع گرفته تا خدمات دیگر را برای شرکت‌های دانش‌بنیان انجام می‌دهیم. فعالیت‌های ترویجی و آموزشی زیادی نیز در این حوزه انجام شده است.

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به رویداد”شکوفا” گفت: سازمان جهانی مالکیت فکری هرساله روز جهانی مالکیت فکری را در ۲۶ آوریل یعنی ۶ اردیبهشت درنظر گرفته است. امسال سازمان جهانی مالکیت فکری عنوان “زنان و مالکیت فکری؛ شتابدهی خلاقیت و نوآوری” را انتخاب کرده و ما نیز همین شعار را برای دومین رویداد شکوفا انتخاب کردیم.

ملکی‌فر گفت: ما مسابقاتی را در حوزه مالکیت فکری با تعداد ۱۵۰ نفر برگزار کردیم که سوالات تخصصی زیادی مطرح شد که شرکت‌ها در آن مشارکت کردند.

انتهای پیام

این خبر را در ایران وب سازان مرجع وب و فناوری دنبال کنید

منبع:ایسنا

دکمه بازگشت به بالا