بازارکسب درآمد آنلاین

چگونه یک کانال تلگرام موفق داشته باشیم؟

امروزه شبکه‌های اجتماعی نقش بسزایی در زندگی ما ایفا می‌کنند. این شبکه‌ها علاوه بر ارائه سرگرمی و استفاده در اوقات فراغت، به عنوان یک ابزار برای کسب و کارها و حتی برای به دست آوردن درآمد نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. بدون شک، یکی از پرطرفدارترین شبکه‌های اجتماعی، تلگرام است. این برنامه از زمان عرضه‌اش تاکنون به محبوبیت خود افزوده است و با ارائه آپدیت‌های منظم و ویژگی‌های جدید، توانسته است طرفداران خود را راضی نگه دارد. بسیاری از افراد علاقه‌مند به ایجاد یک کانال تلگرام موفق هستند.

اگر شما هم تا به حال حداقل یکبار تجربه‌ای در این زمینه داشته‌اید، مطمئناً متوجه شده‌اید که داشتن یک کانال تلگرام موفق با تعداد اعضای بالا کار آسانی نیست. البته می توانید اقدام به خرید کانال تلگرام آماده (https://mymember.shop/خرید-کانال-تلگرام) نمایید، اما در اینجا قصد داریم تکنیک‌ها و رازهای موفقیت در ایجاد یک کانال تلگرام را برای شما توضیح دهیم.

 

خرید کانال آماده تلگرام از مای ممبر

تکنیک های ایجاد یک کانال تلگرام موفق

موضوع و نام کانال باید مناسب باشد

قبل از هر چیز، شما باید مشخص کنید که مخاطبان به چه موضوعاتی علاقه‌مند هستند و تصمیم بگیرید که محتوای کانال شما چی باشد. سعی کنید نام کانال خود را مختصر و مرتبط با محتوای آن انتخاب کنید. همچنین لوگوی کانال باید جذاب و ساده باشد و بهتر است که طراحی آن را خودتان انجام دهید. استفاده از لوگوهای دیگران ممکن است باعث افت اعتماد مخاطبان شود.

محتوا و مطالب کانال باید جذاب و جدید باشند

همواره سعی کنید محتوای جذاب و جدید ارائه دهید و به‌روز باشید. همچنین مطالب منتشر شده باید با موضوع کلی کانال شما همخوانی داشته باشند. به عنوان مثال، اگر کانالی در زمینه فناوری و تکنولوژی ایجاد کرده‌اید، مطالبی که منتشر می‌کنید باید به روز و مرتبط با این حوزه باشند. دقت داشته باشید که ارائه مطالب بسیار تخصصی ممکن است باعث نارضایتی مخاطبان شما شود.

از تبادل و تبلیغات استفاده کنید

انجام تبادل و تبلیغات در تلگرام (https://mymember.shop/تبلیغات-تلگرام) مهم است، اما نباید به هر قیمتی انجام شود! استفاده بیش از حد از تبادل و تبلیغات می‌تواند منجر به کاهش سطح کانال شما شود. برای افزایش اعضای کانال خود، بهتر است هدف گذاری کنید و محتوای مفید و کارآمدی ارائه دهید تا به جای استفاده از تبلیغات، اعضای کانال را به جذب کنید. همچنین، تبلیغات و تبادلات را در زمان‌ها و موقعیت‌های خاصی منتشر کنید تا کاربران احساس کنند به آنها اهمیت می‌دهید. همچنین، بهتر است تبلیغات را در زمان‌هایی که کاربران فعالیت کمتری دارند، منتشر کنید تا از ایجاد احساس ازخوانی محتوا جلوگیری شود. بهترین روش تبلیغ این است که محتوایتان را برای گروه‌ها و مخاطبان مورد نظر فوروارد کنید.

تبلیغات موثر و پر بازده تلگرام در مای ممبر

مدیر خوبی باشید!

لطفاً به عنوان مدیر، توجه کافی به موارد زیر را داشته باشید:

تبدیل شدن به یک کانال پرمخاطب و بزرگ به تنهایی امکان‌پذیر نیست و نیاز به افرادی دارد که علاقمند و خلاق هستند و به عنوان ادمین (نویسنده) به تیم کاری شما اضافه شوند. انتخاب افرادی با علاقه و تخصص در حوزه کاری شما بسیار مهم است. همچنین، شما باید مدیریت کاملی روی کیفیت مطالب منتشر شده، رفتار اعضا و ادمین‌ها و دیگر موارد مرتبط داشته باشید.

به نظرات کاربران توجه کنید

توجه به نظرات کاربران نیز بسیار اهمیت دارد. از طریق قرار دادن نظرسنجی در کانال خود، می‌توانید از نظرات کاربران درباره مطالب منتشر شده آگاه شوید و محتوای کانال خود را مطابق با سلیقه کاربرانتان بروز رسانی کنید. همچنین، همیشه یک آیدی در قسمت معرفی کانال خود قرار دهید و از کاربران بخواهید پیشنهادات خود را برای بهبود کانال با شما درمیان بگذارند.

بهترین زمان را برای انتشار پست‌ها انتخاب کنید

بهترین زمان برای انتشار پست‌ها در کانال تلگرام برای مدیران حرفه‌ای یکی از موارد حیاتی است که باید در نظر گرفته شود.

با توجه به تحقیقات انجام شده، بهترین زمان برای انتشار پست‌ها بین ساعت 18 الی 23 می‌باشد. در این بازه زمانی، تعداد بازدید‌ها برای پست‌ها افزایش می‌یابد و کاربران به محتوای هر پست با دقت بیشتری توجه می‌کنند.

بهترین مدیا را برای ارسال کردن انتخاب کنید

نوع مدیا ارسالی نیز از اهمیت بسزایی برخوردار است. بیشترین بازدیدها به ترتیب به فایل‌های صوتی، تصاویر و ویدیوها اختصاص دارد. اگرچه این موقعیت‌ها دائمی نیستند و گاهاً تغییراتی رخ می‌دهد، اما اخیراً دانلودهای فایل‌های صوتی از تصاویر بیشتر بوده است.

تصاویر نیز نقش مهمی در مدیای ارسالی دارند و بیشترین مدیا که در کانال‌ها ارسال می‌شود، تصاویر هستند. بنابراین، توجه به نوع مدیای ارسال شده در کانال می‌تواند در دستیابی به یک کانال تلگرام موفق تأثیرگذار باشد.

اندازه تصاویر باید مناسب باشد

بهترین اندازه برای تصاویر و ویدیوها بر اساس آمارها مشخص شده است. برای تصاویر، بهترین اندازه از رزولوشن 400*648 استفاده می‌کند. تصاویر عمودی با رزولوشن کمتر مورد توجه کاربران قرار می‌گیرند، زیرا این باعث کاهش حجم تصویر و سرعت بارگذاری آن می‌شود. از طرفی، کاربران موبایلی که بیشترین قسمت از کاربران تلگرام را تشکیل می‌دهند، تصاویری که در حالت عمودی قرار دارند راحت‌تر مشاهده می‌کنند.

در مورد ویدیوها، بهترین حجم برای آنها بین 0.5 تا 3.5 مگابایت است. ویدیوهایی با حجم در این محدوده بیشترین بازدید را جلب می‌کنند، زیرا حجم بالاتر ممکن است کاربران را از باز کردن ویدیو منصرف کند.

کاربران را درگیر کنید

گاهی ممکن است در تولید محتوا فقط به ارسال اخبار و اطلاعات به اعضای کانال محدود شویم، اما برای افزایش تعامل و اشتراک گذاری مطالب، باید جذابیت کانال را افزایش دهیم. با برگزاری چالش‌ها، مسابقات و پرسش‌های متنوع، می‌توانید توجه کاربران را به پست‌های خود جلب کنید و تعداد اشتراک‌گذاری‌ها را افزایش دهید. نوع مسابقات و چالش‌ها باید با موضوع کانال شما ارتباط داشته باشد و باید بر اساس موضوع کانال، محتوای مناسبی ارائه شود.

به توضیحات کانال اهمیت دهید

در کانال‌های تلگرام، توضیحات کانال بسیار اهمیت دارند و نباید این بخش را بی‌توجهی کرد. کاربران معمولاً پس از مشاهده پست‌های کانال، به توضیحات مراجعه می‌کنند، بنابراین این بخش نباید خالی باشد یا اطلاعات اضافی داشته باشد. تعداد کاراکترهای مجاز در این بخش محدود است، بنابراین باید به خوبی از آن استفاده کرد. پیشنهاد می‌شود که توضیحات مختصری درباره هدف کانال و محتوای مورد انتظار در آن را در این بخش قرار داد.

همچنین، یک راه ارتباطی با اعضای کانال در این قسمت ضروری است، به خصوص اگر کانال فروشگاهی است. توضیحات کانال از جمله عوامل مهم در تدوین یک کانال تلگرام حرفه‌ای و جذاب می‌باشد، بنابراین حتماً به این نکته توجه کنید و از این موقعیت به بهترین شکل ممکن استفاده کنید.

کسب درآمد از تلگرام

 

چگونه از تلگرام کسب در آمد کنیم؟

برای کسب درآمد از تلگرام، می‌توانید از چند راه مختلف استفاده کنید. یکی از روش‌ها ارائه محتوای ارزشمند و جذاب به کاربران است. با ایجاد کانال یا گروهی با موضوع مورد علاقه مخاطبان و ارائه محتوای متناسب با آن، می‌توانید تبلیغات مرتبط را در کانال خود جای دهید و درآمدزایی کنید. همچنین می‌توانید محصولات و خدمات خود را معرفی و فروش کنید و از تلگرام به عنوان یک پل ارتباطی و بازاریابی استفاده کنید.

روش دیگر کسب درآمد از تلگرام، فروش محصولات و خدمات از طریق کانال یا ربات خود است. با ارائه محصولات یا خدماتی که بازاریابی می‌شوند و جذابیت کاربران را به خود جلب کنند، می‌توانید فروش خود را افزایش دهید. همچنین می‌توانید به صورت مستقیم با کاربران در تلگرام ارتباط برقرار کرده و محصولات خود را به آن‌ها معرفی کنید و از این طریق فروش داشته باشید.

منبع:

https://mymember.shop

دکمه بازگشت به بالا