اخبار سایتهاست

هاست لینوس حرفه ای ایران وب سازان رایگان

تفاوت هاست ویندوز و لینوکس

تفاوت سرویسهای لینوکس و ویندوز: در زمینه میزبانی وب همواره ۲ سیستم عامل مهم وجود داشته است: ویندوز و لینوکس؛ مهمترین سوالی که همواره در این زمینه از ما میشود آن است که کدام سیستم برای سایت ما مناسب است؟ ویندوز یا لینوکس؟ پاسخ ما با توجه به هدف شما از داشتن وب سایت و برنامه ای که برای آن سایت در نظر دارید متفاوت است. ما اکثرا به مشتریان خود توصیه میکنیم که برای شروع با لینوکس شروع کنند و اگر در آینده نیاز به گسترش کار و استفاده از زبانهایی همچون ASP.NET و دیگر قابلیتهای ویندوز بود، از هاست ویندوز استفاده نمایند.

معمولا سرورهای ویندوز قابلیتهای بیشتری دارند و البته از نظر هزینه گرانتر از لینوکس میباشند ولی پایدار نیستند. لازم به ذکر است که از نظر پایداری سرورهای ویندوز بسیار ضعیف بوده و باید به صورت مداوم ریست شوند. اما سرورهای لینوکس معمولا با ثبات تر  هستند و از نظر سرعت و امنیت نیز سرورهای لینوکس سریعتر و بهتر میباشند.

تفاوت بین هاست ویندوز و لینوکس

امروزه اکثر شرکتهای بزرگ به دلیل وجود مشکلات بسیار در ویندوز به لینوکس رو آورده اند. در حالت کلی ، ویندوز از ASP , ASP.NET و PHP هم را پشتیبانی میکند و اگر شما نیاز به این دو زبان برنامه نویسی ندارید و با PHP یا  HTML کار می کنید ، بهتر است که فضای لینوکس خریداری نمایید.

نکته مهم: عده ای تصور میکنند که برای استفاده از سرور لینوکس ، باید بر روی کامپیوتر خود سیستم عامل لینوکس نصب کنند. این فرضیه ۱۰۰% اشتباه است و کاربران با هر سیستم عاملی میتوانند به سادگی از خدمات سرورهای لینوکس و سایتهایی که بر روی این سیستم عامل قرار دارند استفاده نمایند. در کاربری خدمات این سرورها هیچ مشکلی وجود ندارد و بعضا حتی از کار با ویندوز نیز خیلی راحتتر است.

تگ های سایت:هاست ارزان,هاست لینوکس,هاست , میزبانی وب,میزبانی هاست,هاستینگ ارزان,نمایندگی هاست,خدمات هاستینگ,هاست حرفه ای.

دکمه بازگشت به بالا