فناوری اطلاعات

موفقیت عضو هیأت علمی پژوهشگاه رویان در کسب بورسیه بین‌المللی گئورگ فورستربورسیه بین‌المللی گئورگ فورستر آلمان به دکتر علیرضا علیزاده مقدم ماسوله، عضو هیأت علمی و استادیار گروه جنین‌شناسی پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی اختصاص یافت.

به گزارش ایسنا، این کمک هزینه به صورت سالانه توسط بنیاد الکساندر فون هومبولت (Alexander von Humboldt) آلمان به پژوهشگرانی اعطا می‌شود که صلاحیت علمی آنها در سطح بین‌المللی بارز باشد و مقاله‌ها و نظریه‌های متعددی در حوزه علمی خود داشته باشند.

بنیاد الکساندر فون هومبولت با بودجه وزارت همکاری اقتصادی و توسعه فدرال آلمان، هر ساله شش کمک هزینه تحقیقاتی با عنوان گئورگ فورستر (Georg Forster) را به دانشمندان شناخته‌شده بین‌المللی از کشورهای در حال توسعه اعطا می‌کند و از این طریق دستاوردهای کلی این پژوهشگران برجسته را ارج می‌نهد.

یکی از اهداف اعطای این کمک هزینه، ایجاد شبکه‌های علمی ارتباطی کشور آلمان با پژوهشگران سراسر جهان و ایجاد همکاری‌های مشترک به میزبانی این کشور است.

نامزدهای این کمک هزینه باید دارای اکتشافات اساسی و نظریه‌ها و بینش‌های جدیدی باشند تا از طریق این همکاری علمی به توسعه راه‌حل‌های مبتنی بر تحقیق، برای چالش‌های پیش روی کشورهای در حال توسعه کمک کرد.

همچنین از برندگان جوایز دعوت می شود تا با همکاری متخصصین و میزبان آلمانی خود، پروژه های تحقیقاتی مورد نظر خود را در آلمان انجام دهند. مدت زمان این دوره علمی حدوداً شش ماه تا یک سال کامل را شامل می‌شود و هدف از اجرای آن، تقویت پایدار پژوهشگران برجسته در کشورهای در حال توسعه است که می‌توانند از تحقیقات خود برای کمک به بهبود شرایط زندگی در کشور مبداء استفاده کنند.

انتهای پیام

این خبر را در ایران وب سازان مرجع وب و فناوری دنبال کنید

منبع:ایسنا

دکمه بازگشت به بالا