اخبار سایت

غروب فناوری‌های 3G و 2G در آمریکا!اپراتور Cellcom هم اعلام کرده که شبکه 2G خود را تا پایان ۲۰۲۳ و پس از خاموش کردن شبکه 3G در مارس، خاموش می‌کند. این دو اپراتور کوچک به نوعی در تبعیت از رهبران بازار ارتباطات بی‌سیم، دست به چنین اقدامی می‌زنند اما برای اینکه همراهی مشترکان‌شان داشته و مانع از نارضایتی کسانی که دستگاه‌های مبتنی بر 3G دارند، شوند اقدام به ارائه تخفیف‌های جذابی برای تبدیل دستگاه‌های 3G به 4G و 5G کرده‌اند.

به گزارش ایتنا از ایسنا، لورن تریول، مدیر عامل UScellular گفت که کمتر از ۴۲۰۰۰ مشترک در آن شبکه باقی مانده است، در حالیکه ۱۸ ماه گذشته حدود ۳۸۶۰۰۰ مشترک 3G داشتیم. وی گفته ما معتقدیم که طی چند ماه آینده شاهد مهاجرت بیشتری از مشترکان خواهیم بود و بنابراین قصد داریم طیف فرکانسی 3G را برای پشتیبانی از شبکه 4G خود اصلاح کنیم.

این اقدام به مثابه کار اپراتورهای Verizon، T-Mobile و AT&T است که شبکه‌های قدیمی (3G) خود را به منظور قرار دادن منابع بیشتر (از جمله طیف) در اختیار شبکه‌های 4G و 5G تعطیل کرده‌اند یا در حال تخلیه باند هستند.

در واقع این دو اپراتور کوچکتر نیز در حال افزودن طیف باند میانی ارزشمند به شبکه 5G خود هستند تا در مدار رقابت، امکان بقا داشته باشند.

اپراتور UScellular  دارای شبکه‌ای بی‌سیم در حدود ۲۱ ایالت آمریکاست و حدود ۵ میلیون مشترک تلفن همراه دارد و اخیراً هم اعلام کرده که درصدد فروش سهام مالکیتی خود است؛ همچنین اپراتور Cellcom نیز عرضه 5G خود را در سال ۲۰۲۲ با تجهیزات اریکسون و سیسکو آغاز کرد و خدمات مخابراتی خود را در سراسر ویسکانسین و میشیگان ارائه کرد.

گفتنی است اپراتور AT&T سرویس 2G خود را در سال ۲۰۱۷ متوقف و ورایزون نیز شبکه 2G خود را در حدود سال ۲۰۲۰ خاموش کرد.

این مطلب از سایت ایتنا گردآوری شده است.

منبع: ایتنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا