فناوری اطلاعات

عرضه ۶ هزار و ۵۴۶ دستگاه و تجهیزات آزمایشگاهی در حوزه زیست‌فناوریبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، ۲۴۶ آزمایشگاه فعال در حوزه زیست فناوری با عضویت در شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری و با ارائه ۶ هزار و ۵۴۶ دستگاه و تجهیزات آزمایشگاهی برای حمایت از پژوهشگران و فناوران داخلی گام برداشته‌اند.

این درحالی است که از چندی پیش و با توجه به توسعه و پیشرفت حوزه علم و فناوری در کشور، معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری برآن شده تا در قالب شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی و اجرای طرح های مختلف مراکز آزمایشگاهی و پژوهشگاهی را ترغیب کند تا امکانات و تجهیزات خود را با فعالان و پژوهشگران در حوزه علم و فناوری به اشتراک بگذارند.

معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری در راستای حمایت از پژوهشگران و فناوران، توسعه زیست‌بوم فناوری و بهره‌وری از ظرفیت‌های موجود در این حوزه اقدام به اشتراک گذاری تجهیزات و دستگاه های مراکز آزمایشگاهی کرده است.

آنچه مسلم است این که دسترسی به تجهیزات و امکانات کاربردی که در بسیاری از مراکز بزرگ آزمایشگاهی و پژهشی وجود دارد برای پژوهشگران وفناوران داخلی میسر نیست از این جهت اجرای این طرح برای تسهیل در دسترسی این فعالان حوزه فناوری بسیار حائز اهمیت است.

بنابراین گزارش، تاکنون ۶ هزار و ۵۴۶ دستگاه و تجهیزات آزمایشگاهی از سوی ۲۴۶ آزمایشگاه کاربردی در حوزه زیست فناوری در اختیار پژوهشگران و فناوران داخلی قرارگرفته است.

این خبر را در ایران وب سازان مرجع وب و فناوری دنبال کنید

منبع:مهر

دکمه بازگشت به بالا