فناوری اطلاعات

طرح طراوت دکترنکست برای خدماتی که تحت پوشش بیمه نیستند


امروزه هزینه درمان بسیاری از بیماری‌ها، برای بسیاری از خانواده‌ها بالاست. در این شرایط، برخی از بیماری‌ها هم هستند که تحت پوشش هیچ‌ بیمه‌ای قرار ندارند و این موضوع می‌تواند به خانواده‌ها فشار زیادی وارد کند.

به گزارش ایسنا به نقل از دکترنکست، آیا تاکنون در مورد طرح طراوت یا طرح طراوت بانک آینده چیزی شنیده‌اید؟ در این طرح، تسهیلاتی تا سقف 30 میلیون تومان برای خدمات درمانی که تحت پوشش بیمه نیستند یا هزینه آن‌ها بالاست، به متقاضیان تعلق می‌گیرد.

طرح طراوت سلامت با همکاری دکترنکست، جهاد کالا و انجمن گردشگری سلامت تهران و همچنین بانک آینده، به‌ عنوان بانک عامل در حال اجراست. در ادامه شرایط دریافت طرح، نحوه ثبت‌نام و بسیاری نکات مهم دیگر آورده شده است.

شرایط طرح طراوت بانک آینده چیست؟

خدمات درمانی زیادی هستند که واقعاً مردم به آن نیاز دارند؛ اما بسیاری از افراد به‌ دلیل اینکه آن خدمات تحت پوشش بیمه قرار ندارد و یا اینکه نوع خدمت گران است، از انجام آن منصرف می‌شوند. هدف اصلی طرح طراوت بانک آینده، کمک به افراد جامعه برای بهره‌گیری از این خدمات است.

در طرح طراوت، مردم می‌توانند خدمات مورد نظر خود را دریافت کنند و هزینه آن را به‌ صورت قسطی بپردازند. حداکثر سقف تسهیلات در این طرح، 30 میلیون تومان با بازپرداخت یک تا سه ساله است. البته سقف تسهیلات با توجه به درخواست مشتری و همچنین نظر بانک تعیین می‌شود.

قبل از دریافت هرگونه تسهیلات، اولین سؤال برای فرد نحوه ضمانت آن است. شرایط ضمانت طرح طراوت دکترنکست نسبت به تسهیلات دیگر بسیار راحت است. در صورتی‌ که شخص وام‌گیرنده در بانک آینده دارای حساب بلندمدت یا آینده‌ساز باشد، می‌تواند با توجه به مقدار تسهیلات دریافتی، سپرده خود را نزد بانک آینده مسدود کند.

اما اگر شخص در بانک آینده حساب بلندمدت نداشت، نباید نگران باشد؛ چراکه در این شرایط می‌تواند با ارائه گواهی کسر از حقوق ضامن معتبر نسبت به دریافت تسهیلات طرح طراوت اقدام کند. البته باید به این شرایط، نداشتن چک برگشتی و قسط معوق شخص وام‌گیرنده و ضامن را اضافه کرد.

طرح طراوت چه خدماتی را پوشش می‌دهد؟

در طرح طراوت دکترنکست، متقاضی می‌تواند با مراجعه به مراکز و کلینیک‌های مشارکت‌کننده در طرح از خدمات درمانی، زیبایی و ارتقاء سبک‌ زندگی بهره بگیرید. خدماتی که تحت پوشش این طرح در 14 دسته‌بندی مختلف قرار می‌گیرند که در زیر به همه آن‌ها اشاره شده است:

 1. پوست و مو
 2. جراحی پلاستیک و زیبایی
 3. تغذیه
 4. خدمات درمانی و زیبایی دندان
 5. طب سنتی
 6. تندرستی و سبک زندگی
 7. طب فیزیکی و فیزیوتراپی
 8. روان‌پزشکی و خدمات مشاوره روان
 9. گوش و حلق و بینی
 10. شنوایی‌سنجی
 11. کار درمانی و گفتاردرمانی
 12. چشم‌پزشکی
 13. باروری و ناباروری
 14. ترک اعتیاد

مراحل ثبت‌نام طرح طراوت دکترنکست

ثبت‌نام در طرح طراوت بسیار ساده است و به دو صورت حضوری و غیر حضوری انجام می‌شود. شما به‌ صورت حضوری می‌توانید به یکی از شعب بانک آینده مراجعه کنید و نسبت به تشکیل پرونده اقدام کنید اما وقت کافی برای حضور در بانک ندارید، می‌توانید به‌ صورت غیرحضوری و از طریق دو سامانه در نظر گرفته‌ شده بانک آینده، نسبت به تشکیل پرونده اقدام کنید.

بعد از اینکه ثبت‌نام تکمیل شد، مدارک درخواست‌دهنده توسط بانک اعتبارسنجی می‌شود. در مرحله بعد، شخص باید منتظر پیامک بانک جهت مراجعه حضوری و دریافت کارت اعتباری باشد. مراحل دریافت تسهیلات، از ثبت‌نام تا دریافت کارت اعتباری فقط چند روز طول می‌کشد و شما در سریع‌ترین زمان می‌توانید آن را دریافت کنید.

طرح طراوت دکترنکست از اواسط دی 1401 به‌ صورت آزمایشی شروع شد اما خبر خوب این است که بعد از اجرای موفق طرح به مدت سه ماه در استان تهران، در حال‌ حاضر بیشتر استان‌های کشور می‌توانند از طرح طراوت استفاده کنند و از مزایای آن بهره بگیرند. در مرحله اول این طرح حدود دو هزار میلیارد تومان تسهیلات در اختیار متقاضیان محترم قرار گرفت.

چگونه از طرح طراوت استفاده کنیم؟

بعد از اینکه کارت اعتباری را از بانک دریافت کردید، باید به پلتفرم دکترنکست مراجعه کنید. در این مرحله، با انتخاب خدمات مورد نظر و سپس مراکز و کلینیک‌های عضو طرح، می‌توانید نوبت خودتان را رزرو کنید. بعد از آن باید در تاریخ تعیین‌شده برای انجام خدمات به مرکز درمانی مراجعه کنید.

بعد از اینکه شخص خدمات مورد نظر را دریافت کرد، باید هزینه آن را با استفاده کارت اعتباری پرداخت کند. در مراکز و کلینیک‌های عضو دستگاه‌های کارتخوان مخصوص وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توان در همان لحظه هزینه را پرداخت کرد. بعد از آن مدیریت قسط‌ها توسط بانک انجام می‌شود و کلینیک در آن نقشی نخواهد داشت. سود وام به مدت بازپرداخت آن بستگی دارد و هر چقدر آن را در مدت‌ کمتری تسویه کنید، سود آن با نرخ کمتری محاسبه خواهد شد.

البته باید توجه داشت که در طرح طراوات سلامت، کلینیک‌ها و مراکز بسیار شرکت دارند که با توجه به نوع خدمات، کیفیت آن و بسیاری نکات دیگر قیمت‌گذاری خودشان را انجام داده‌اند. هر کاربر می‌تواند از بین چندین مرکز مختلف، کلینیک مورد نظر خود را انتخاب کند. کلیه خدمات مورد نظر در این طرح از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند.

انتهای رپرتاژ آگهی

پایان/ مرجع وب و فناوری

منبع:ایسنا

دکمه بازگشت به بالا