فناوری های نوین

صادرات تجهیزات ایرانی در حوزه های فیبرنوری و تجهیزات مخابراتیامیرحسین میرآبادی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره دستاوردها و همکاری‌های مشترک علمی و فناوری به کشور ونزوئلا در سفر اخیر رئیس جمهور توضیح داد و گفت: یکی از بحث‌های جدی دولت در تعاملات بین المللی محور علم و فناوری است و در سفرهایی که به ویژه رئیس جمهور به کشورهای مختلف دارند، علم و فناوری به صورت واضح، مشخص و پررنگ مطرح می‌شود و خیلی ظرفیت‌های خوبی برای توسعه تعاملات علمی و فناوری ایجاد شده است.

ساخت یک مرکز همودیالیز با تجهیزات ایرانی در ونزوئلا

وی افزود: در سفر به ونزوئلا اتفاقات خوبی افتاد؛ شرکت دانش بنیان ایرانی که تولید کننده دستگاه همودیالیز است، چند نمونه از محصولات خود را ارسال کرده بودند و فرایند ثبت این دستگاه‌ها در این کشور شروع شده و قرار است بعد از تأیید، یک مرکز همودیالیز ۵۰ تخت خوابی با تجهیزات ایرانی و ساخت شرکت‌های دانش بنیان در ونزوئلا ایجاد شود.

راه اندازی خط مونتاژ دستگاه همودیالیز در ونزوئلا

رئیس مرکز تعاملات بین‌المللی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری با اشاره به اینکه بین ایران و ونزوئلا برای راه اندازی خط مونتاژ دستگاه همودیالیز با ظرفیت تولید هزار دستگاه در سال توافق شد، گفت: قرار شد تولید این محصول هم ونزوئلا و هم منطقه آمریکای لاتین را پوشش دهد.

صادرات تجهیزات و خدمات دانش بنیان‌های ایرانی در حوزه فیبرنوری و تجهیزات مخابراتی

میرآبادی افزود: انعقاد چندین قرار داد در حوزه ایجاد ایستگاه‌های توزیع گاز، تجهیزات مخابراتی، فیبر نوری و مبدل‌های حرارتی به ارزش ۹۰ میلیون دلار از دیگر دستاوردهای این سفر به شمار می‌رود و قرار شد این حوزه‌های مذکور صادرات تجهیزات و خدمات شرکت‌های دانش بنیان را داشته باشیم.

مرکز نوآوری و فناوری مشترک ایران و ونزوئلا راه اندازی می‌شود

وی بیان کرد: یکی دیگر از مصوباتی که داشتیم، ایجاد مرکز نوآوری و فناوری مشترک ایران و ونزوئلا بود که محل این مرکز را به مدت ۲۰ سال دولت ونزوئلا به معاونت علمی اختصاص داده و ما سندش را در همین سفر بین مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری ایران و معاونت علم و فناوری ونزوئلا تنظیم کردیم و قرار است در این مرکز، شرکت‌های دانش بنیان ایرانی دفاتری داشته باشند و یا از ظرفیت نمایشگاهی آنجا استفاده کنند و بتوانند از این ظرفیت برای تولید برخی محصولات استفاده کنند.

رئیس مرکز تعاملات بین‌المللی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، تحقیق و توسعه مشترک، توسعه بازار و تولید مشترک در ونزوئلا، رشد پروژه‌های علمی، سرمایه گذاری‌های مخاطره پذیر مبتنی بر فناوری را از اهداف مشترک بین دو کشور در مرکز نوآوری و فناوری ایران و ونزوئلا عنوان کرد.

همکاری سازمان یافته بین پارک پردیس با پارک علم و فناوری ونزوئلا

وی همکاری مشترک و سازمان یافته بین پارک فناوری پردیس با پارک علم و فناوری ونزوئلا از دیگر موارد مطرح شده در سفر رئیس جمهور به این کشور برشمرد و گفت: همچنین رئیس جمهور ونزوئلا از رئیس جمهور ایران درخواست کرد که مدل‌های توسعه اکوسیستم فناوری را در اختیار آنها بگذاریم‌.منبع:مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا