فناوری اطلاعات

راهکارهای پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد و دکتری در پژوهشگاه‌هادر نخستین جلسه مجمع پژوهشگاه‌های ملی کشور در سال جدید و با حضور معاون آموزشی و معاون پژوهشی وزیر علوم، راهکارهای پذیرش دانشجو در پژوهشگاه‌ها و موسسه‌های پژوهشی بررسی شد.

به گزارش ایسنا، در این نشست که به میزبانی پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران و با حضور اعضای مجمع برگزار شد، دکتر علی باقر طاهری‌نیا، رییس موسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش‌عالی و دبیر مجمع پژوهشگاه‌های ملی کشور گفت: امروز دو دستور کار بسیار مهم در جلسه مطرح خواهد شد. ابتدا موضوع پذیرش دانشجو در پژوهشگاه‌ها و سپس تصویب آیین‌نامه ساعت موظفی اعضای هیات علمی پژوهشی که امیدوارم با مشارکت اعضا به سرانجام برسد.

دکتر پیمان صالحی، معاون پژوهشی وزیر علوم نیز در این نشست با اشاره به جلسه‌های برگزار شده با حوزه معاونت آموزشی وزارت علوم، ادامه پذیرش دانشجو در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری را برای پژوهشگاه‌ها بسیار مهم و ضروری برشمرد و سناریوهای خود را برای ادامه این روند با اعضای مجمع به اشتراک گذاشت.

دکتر قاسم عموعابدینی، معاون آموزشی وزارت علوم نیز ضمن استقبال از راهکارهای ارائه شده توسط دکتر صالحی و ارائه نقطه نظرات خود، خواستار برگزاری جلسه اختصاصی مجمع در این خصوص شد.

در این نشست همچنین الگوهای تهیه شده در خصوص آیین‌نامه ساعت موظف اعضای هیات علمی توسط دبیران کارگروه‌های فنی و مهندسی و علوم انسانی مجمع پژوهشگاه‌های ملی کشور ارائه و کلیات آن به تصویب رسید و مقرر شد پژوهشگاه‌های عضو، آیین‌نامه خود را براساس الگوی مذکور تهیه و به تصویب هیات امناء برسانند.

بنابر اعلام روابط عمومی موسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی، در پایان این جلسه با اهدی لوح تقدیر از سوی دکتر پیمان صالحی و دکتر علی باقر طاهری نیا، از زحمات و تلاش‌های دکتر مهدی نکومنش، رییس سابق پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام 

این خبر را در ایران وب سازان مرجع وب و فناوری دنبال کنید

منبع:ایسنا

دکمه بازگشت به بالا