فناوری اطلاعات

دو تغییر مهم مدیریتی در وزارت ارتباطاتبا حکم وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، امیر محمدزاده لاجوردی به عنوان معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و محمد جعفرپور به عنوان معاون وزیر، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت منصوب شدند. همچنین در حکم دیگری امیر محمدزاده لاجوردی با حفظ سمت به عنوان قائم مقام وزیر در امور ارتباطات منصوب شد.

به گزارش ایسنا، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات  اعلام کرد: عیسی زارع پور – وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن تقدیر و تشکر از سید محمدامین آقامیری، در حکمی امیر محمدزاده لاجوردی را به سمت «معاون وزیر و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی» منصوب و ضمن تقدیر و تشکر از امیر محمدزاده لاجوردی، در حکمی محمد جعفرپور را به عنوان «معاون وزیر، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت» منصوب کرد.  

همچنین وزیر ارتباطات در حکم دیگری امیر محمدزاده لاجوردی را با حفظ سمت به عنوان «قائم مقام وزیر در امور ارتباطات» منصوب کرد. بر اساس این حکم که به موجب بخشنامه ۴۱۵۵ سازمان امور اداری و استخدامی صادر شده است، راهبری شرکت ارتباطات زیرساخت، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و سایر بخشهای مرتبط با تحقیق، توسعه و  امنیت ارتباطات در وزارتخانه به لاجوردی تفویض شده است. در این حکم، تمامی بخش‌های ستادی و سازمان‌های تابعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مکلف به همکاری با لاجوردی برای توسعه ارتباطات با کیفیت، پرسرعت و امن در کشور و پیشبرد اهداف و امور محوله  شده اند.

لاجوردی، فارغ التحصیل دکتری مهندسی کامپیوتر از دانشگاه صنعتی شریف است و دوره پسادکتری خود را نیز در همین رشته و دانشگاه گذرانده است. «معاون وزیر، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت»، «مشاور و نماینده ویژه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حوزه امنیت فاوا»، «مشاور رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه»، «مدیر فنی مرکز آپای دانشگاه صنعتی شریف» از جمله مهمترین مسئولیت های اجرایی لاجوردی است.   

محمد جعفرپور نیز دارای مدرک کارشناسی ارشد شبکه های کامپیوتری و بیش از ۱۵ سال سابقه فعالیت حرفه ای در زمینه طراحی، پیاده سازی و مدیریت شبکه های ارتباطی در مقیاس ملی را دارد.

وی تا پیش از این قائم‌مقام مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت بوده و راهبری پروژه های اصلی توسعه‌ای شرکت زیرساخت مانند پروژه ارتقاء ظرفیت شبکه زیرساخت با استفاده از تجهیزات بومی، پروژه اصلاح مهندسی ترافیک شبکه جهت بهبود کیفیت شبکه را بر عهده داشته است.  

انتهای پیاممنبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا