فناوری های نوین

دستیابی محققان ایرانی به نسل جدیدی از مکمل‌های دامیبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، سیمین خورسندی مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان با اشاره به تولید این فرآورده دامی با استفاده از دانش فنی بومی در این شرکت، گفت: این محصول با عنوان بلوس‌های خوراکی کندرهش، به عنوان نسل جدیدی از مکمل‌های خوراکی دام‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان با بیان اینکه ما تحقیقات گسترده و بهره‌مندی از نیروهای متخصص در زمینه‌های علوم دامی و دامپزشکی و همچنین اجرای پژوهش های کشاورزی، به فناوری کندرهش کردن اجزای بلوس های خوراکی دست یافتیم، اظهار کرد: این مکمل به گونه‌ای فرموله شده که مواد مغذی مورد نیاز حیوان در داخل این بلوس‌ها قرار می‌گیرد و بعد از مصرف دام، این مواد آن به آهستگی و در دراز مدت بدون نیاز به تکرار مصرف روزانه به بدن حیوان می‌رسد.

خورسندی با تاکید بر اینکه استفاده از بلوس‌های خوراکی به دریافت بهتر مکمل‌های خوراکی در بدن نشخوارکنندگان کمک می‌کند، ادامه داد: این مکمل حوزه دام به‌گونه‌ای تولید شده که طی یک برنامه زمان بندی شده معین اجزای خود را در لوله گوارش آزاد می‌کنند.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با بیان اینکه این محصول دارای مشابه خارجی داشته است، ادامه داد: قیمت پایین‌تر، کیفیت برابر با نمونه خارجی، سازگاری محصول با دام‌های کشور و ارائه مشاوره حضوری و غیر حضوری و آموزش استفاده از دستگاه‌های مورد نیاز جهت خوراندن دارو به دام از مزایای رقابتی این محصول به شمار می‌رود.

وی در خصوص اشتغال ایجاد شده در این مجموعه فناور عنوان کرد: در حال حاضر ۱۰ نفر به طور مستقیم در این شرکت مشغول به فعالیت هستند ولی با توجه به زنجیره کسب و کار ایجاد شده، نمایندگان فروش، و کارگران مشغول به فعالیت در واحد تولید این عدد برای اشتغال غیر مستقیم بسیار بالاتر است.

این فعال حوزه فناوری با تاکید بر اینکه حمایت‌های معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری منجر به رشد و رونق شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق شده است افزود: تسهیلات در نظر گرفته شده برای واحدهای دانش‌بنیان، فناور و خلاق در رشد این واحدها بسیار موثر بوده است و امیدواریم در آینده نیز هماهنگی‌های بیشتری با واحدهای اجرایی جهت دستیابی به سایر تسهیلات صورت بگیرد.

پایان/ مرجع وب و فناوری

منبع:مهر

دکمه بازگشت به بالا