فناوری اطلاعات

درخشش دانشگاه شریف در ماراتن بین‌المللی برنامه‌سازی ICPCبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه صنعتی شریف، بیست و سومین مسابقه‌ بین‌المللی برنامه‌سازی دانشجویی (ICPC) منطقه‌ غرب آسیا با حضور بیش از ۱۸۰ نفر از بهترین برنامه‌نویسان کشور در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.

در بیست و سومین مسابقه‌ی بین‌المللی برنامه‌سازی دانشجویی (ICPC) مسابقه که طی روزهای ۲۸ و ۲۹ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲ در دانشکده‌ی مهندسی کامپیوتر برگزار شد، ۶۲ تیم سه نفره از ۳۸ دانشگاه کشور به رقابت پرداختند و در نهایت تیم برتر از دانشگاه صنعتی شریف با کسب عنوان قهرمانی این مسابقه به چهل و ششمین مسابقه‌ی جهانی برنامه‌سازی ICPC راه یافت.

در مسابقه‌ی بین‌المللی برنامه‌سازی دانشجویی پایان مسابقه، سه تیم شرکت‌کننده از دانشگاه صنعتی شریف موفق شدند با کسب رتبه‌های اول تا سوم مدال‌های طلای این مسابقه را از آن خود کنند. دو تیم از دانشگاه‌های علم و صنعت و تهران نیز موفق به کسب رتبه‌های چهارم و پنجم این مسابقه شدند.

بدین ترتیب دانشگاه‌ صنعتی شریف، علم و صنعت ایران و دانشگاه تهران به ترتیب کاپ‌های اول تا سوم مسابقات را از آن خود کردند. در ضمن تیم Ballmer Peak از دانشگاه صنعتی شریف به عنوان تیم اول سایت منطقه‌ای تهران به مسابقه‌ی جهانی ۲۰۲۳ راه یافت.

گفتنی‌ است مسابقه‌ی جهانی ICPC به عنوان المپیک برنامه‌نویسان شناخته شده و در مجامع علمی از اعتبار ویژه‌ای برخوردار است. تیم دانشگاه صنعتی شریف در مسابقات جهانی سال ۲۰۱۹ موفق شد به جمع ۱۰ تیم برتر جهان راه یافته و مدال برنز این مسابقات را از آن خود کند.

مسابقه‌ی‌ بین‌المللی برنامه‌سازی دانشجویی (ICPC) هر ساله به‌صورت منطقه‌ای در نقاط مختلف جهان برگزار می‌شود. برگزاری سالانه‌ی‌ مسابقه‌ منطقه‌ای برنامه‌سازی دانشجویی توسط دانشگاه صنعتی شریف نقش مهمی در ارتقاء توان نخبگان برنامه‌نویس کشور و ایجاد شور و هیجان مثبت در آنان دارد.

تقویت مهارت‌های حل مسئله، طراحی و پیاده‌سازی پروژه در زمان محدود، تقویت مهارت‌های گروهی و انجام کار تیمی از دیگر اهداف برگزاری این مسابقه است

پایان/ مرجع وب و فناوری

منبع:مهر

دکمه بازگشت به بالا