فناوری اطلاعات

حمایت از دانش‌بنیانهای فعال در حوزه تجهیزات رایانه‌ای تسهیل میشودبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دیجیتال ریاست جمهوری، روح الله دهقانی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس‌جمهوری و حسین ملازاده دبیر ستاد فناوری‌های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی از توانمندی‌های یک شرکت دانش‌بنیان در حوزه طراحی، ساخت و توسعه سرورهای رایانه‌ای بازدید کردند.

این شرکت دانش‌بنیان توانسته است همگام با فناوری مورد استفاده در برندهای صاحب نام و توانمند دنیا که در حوزه سرور فعالیت دارند، در مسیر طراحی برخی بردهای الکترونیک اختصاصی، قطعات مکانیکی و بدنۀ اختصاصی سرورهای رایانه‌ای حرکت کند.

قطعات به کار رفته در سرورهای ساخت این شرکت دانش‌بنیان از بهترین و مرغوب‌ترین مواد اولیه دنیا بهره برده و سعی شده است تا این محصولات، با بیشترین میزان کارآمدی و منطبق بر فناوری‌های روز جهانی ارائه شوند. همچنین این شرکت با تعامل با شرکت‌های پیشتاز بین‌المللی در حوزۀ تغذیه، از محصولات سفارشی‌سازی شده این شرکت‌ها به منظور بهینه کردن مصرف برق بهره می‌برد.

در این بازدید فعالان فناور شرکت بیان ضمن درخواست حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان تولیدکننده محصولات این حوزه، بر سالم‌سازی هرچه بیشتر زیست‌بوم دانش‌بنیان و حمایت از تولیدکنندگان دارای توانمندی فنی و محصول واقعی تاکید کردند. یکی دیگر از مشکلات مطرح شده در این بازدید و نشست، کمک به تسریع روند دریافت تسهیلات بود به طوری که شرکت‌های دانش‌بنیان، چالش‌های جدی در دریافت تسهیلات و فرآیندهای اداری پیچیده را پشت سر بگذارند.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رییس‌جمهوری در جریان این بازدید، علاوه بر تاکید بر حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه تجهیزات رایانه‌ای و الکترونیکی از ایجاد سازوکاری برای تسهیل دریافت حمایت‌های دانش‌بنیانی خبر داد.

پایان/ مرجع وب و فناوری

منبع:مهر

دکمه بازگشت به بالا