فناوری اطلاعات

حضور صنعتگران در مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایرانبه گزارش خبرنگار مهر، دکتر داود ثمری دبیر هفدهمین دوره مسابقات بین‌المللی ربوکاپ آزاد ایران امروز در حاشیه مراسم آغاز به کار این دوره از رقابت‌ها در جمع خبرنگاران گفت: شناسایی نخبگان رباتیک کشور و جریان سازی علمی و مهارتی در حوزه هوش مصنوعی هدف این مسابقات است.

وی افزود: در حال حاضر این رقابت به منظور ارائه ربات‌هایی با قابلیت تجاری‌سازی و حمایت بخش صنعت کشور از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های موجود برگزار می شود.

ثمری با بیان اینکه با هدف کاربردی سازی ربات ها صنعتگران در این رقابت رباتیکی حضور دارند، گفت: امیدواریم در جریان برگزاری این رویداد، ربات‌های ساخته شده به بخش صنعتی کشور وارد شوند و به تبع آن صنعت کشور از مزایای این ربات‌ها در بهبود عملکرد بهره‌برداری کند.

معاون فناوری واحد علوم تحقیقات اضافه کرد: همچنین در این رقابت، رویداد سکوی پرتاب با موضوع شناسایی و تقدیر از رساله‌ها و پایان نامه‌های برتر در حوزه رباتیک و هوش مصنوعی برگزار می شود.

دبیر هفدهمین دوره مسابقات بین‌المللی ربوکاپ آزاد ایران با اشاره به حمایت از تیم‌های منتخب گفت: تیم‌های برگزیده این مسابقات در صورت تمایل می‌توانند نسبت به تبدیل تیم‌ خود به یک استارت‌آپ و شرکت دانش‌بنیان در واحد علوم و تحقیقات و در مرکز رشد این دانشگاه اقدام کنند.

وی ادامه داد: همچنین با تشکیل انجمن فناوری رباتیک، افراد برگزیده و منتخب حوزه‌های هوش مصنوعی و رباتیک شناسایی و ضمن راهبری و توان‌افزایی مستعدان، تیم دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه هوش مصنوعی و رباتیک تشکیل خواهد شد.

ثمری ادامه داد: ما در سال ۱۴۰۱ مجوز راه‌اندازی سرای نوآوری سیستم‌های هوشمند و فناوری‌های نرم را با رویکرد استقرار تیم‌های فعال در حوزه‌های هوش مصنوعی و رباتیک، از سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی اخذ کرده‌ایم.

این خبر را در ایران وب سازان مرجع وب و فناوری دنبال کنید

منبع:مهر

دکمه بازگشت به بالا