فناوری اطلاعات

تولید ابزارهای شناختی کاربردی در جامعه حمایت می‌شودبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری سرمایه‌گذاری در زمینه ساخت ابزارهای شناختی ارزان قیمت و قابل حمل (Handheld Devices) برای استفاده عموم جامعه را در دستور کار قرار داده است.

«حمایت از ایجاد زیرساخت‌های تحقیقاتی و علمی مورد نیاز کشور درحوزه علوم و فناوری‌های شناختی»، «ایجاد شبکه‌ای برای ‌اشتراک‌ گذاری امکانات و خدمات آزمایشگاهی» و «جذب نخبگان و محققان کارآمد برای فعالیت در حوزه‌های مرتبط با علوم شناختی»، «تشویق و ترغیب محققان و متخصصان برای دستیابی به خودکفایی و بومی‌سازی تجهیزات» و «حمایت از تولید ابزارها و دستگاه‌های فناورانه توسط مراکز و شرکت‌های دانش‌بنیان» مهم‌ترین اهدافی است که برای این کار در نظر گرفته شده است.

در سال‌های اخیر با حمایت و مشارکت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی بیش از ۱۰۰ آزمایشگاه تحقیقاتی به ابزارهای شناختی ایران‌ساخت تجهیز شده‌اند.

این ستاد برای تحقق این هدف از تمامی شرکت‌های فعال درحوزه‌های شناختی، اساتید مراکز علمی، تخصصی، دانشگاهی، محققان و علاقه‌مندان به فعالیت در این حوزه دعوت می‌کند تا پایان اردیبهشت‌ماه سال ۱۴۰۲ به این آدرس مراجعه کنند.

این خبر را در ایران وب سازان مرجع وب و فناوری دنبال کنید

منبع:مهر

دکمه بازگشت به بالا