اخبار سایت

تمجید سم آلتمن از اپل ویژن‌پرو



سم آلتمن، مدیر عامل اوپن ای‌آی (OpenAI) اخیرا در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) از هدست جدید واقعیت ترکیبی ویژن پرو تمجید کرده است. آلتمن این محصول جدید را اپل را دومین نوآوری مهم فناوری بعد از آیفون می‌داند.

ویژن پرو با قیمت ۳۵۰۰ دلار، به کاربران این امکان را می‌دهد که با استفاده از حرکات چشم و انگشتان در محیط واقعی خود با محتوای دیجیتال تعامل داشته باشند. آلتمن معتقد است که ویژن پرو می‌تواند مانند آیفون تاثیرگذار باشد و این یک گام بزرگ رو به جلو در ارتباط ما با فناوری است. او اشاره کرد که چشم‌گیرترین فناوری ممکن است هوش مصنوعی باشد، به خصوص که چت جی‌پی‌تی اوپن ای‌آی، کاری را که چت‌بات‌های هوش مصنوعی می‌توانند انجام دهند، تغییر داده است. اوپن ای‌آی قبلا برنامه چت جی‌پی‌تی‌ را برای ویژن پروی اپل راه‌اندازی کرد که در اپ استور موجود است.

اخیرا ایلان ماسک نیز در مورد ویژن پرو اظهار نظر کرد و گفت که نسخه کنونی از این فناوری اپل کامل نیست اما او پتانسیل‌هایی در این ابزار می‌بیند که می‌تواند بهبود پیدا کند، درست شبیه به آیفون پس از عرضه اولیه‌اش.

توانایی ویژن پرو در ترکیب واقعیت‌های دیجیتال و فیزیکی خبر از آینده‌ای می‌هند که فناوری رابطه نزدیکتری با تجربیات روزانه انسان برقرار می‌کند، مشابه تغییری که آیفون در رابطه انسان و تلفن همراه ایجاد کرد. ویژن پرو از زمان عرضه بیش از ۲۰۰ هزار دستگاه فروخته که نشان‌دهنده علاقه شدید بازار و خوشبینی نسبت به فناوری‌های واقعیت ترکیبی است.

این دستگاه‌ها در حال تکامل هستند تا خطوط بین دنیای دیجیتال و فیزیکی را محو کنند و راه‌های نوآورانه‌ای برای تعامل و درک محیط اطراف ما ارائه دهند.

منبع:‌ همشهری آنلاین

این مطلب از سایت ایتنا گردآوری شده است.

منبع: ایتنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا