فناوری اطلاعات

تعطیلی موزه ملی علوم و فناوری و انتقال به عباس‌آبادرییس موزه ملی علوم و فناوری ایران با اشاره به اختلاف این موزه با کتابخانه ملی، گفت: ساختمان این موزه به جنب کتابخانه ملی منتقل شده است.

به گزارش ایسنا دکتر سیف‌الله جلیلی در مراسم امضای تفاهم‌نامه سه‌جانبه معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم، سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران و موزه ملی علوم و فناوری، گفت: موزه‌های علم و فناوری مراکزی برای تعامل مردم با علم هستند.

وی ادامه داد: با اختلافی که با کتابخانه ملی داشتیم، بخش نمایشگاهی این موزه در خیابان سی تیر تعطیل شده و موزه به منطقه عباس‌آباد جنب کتابخانه ملی منتقل شده است.

جلیلی با بیان اینکه ساختمان جدید موزه در حال آماده شدن است اظهار کرد: بهره‌برداری از موزه مرحله‌بندی شده و طی مرحله اول آن که تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد، اقدام به ایجاد نمایشگاه خواهد شد.

وی با بیان این که فضای این موزه در خیابان سی تیر ۳ هزار و ۷۰۰ متر بوده است، گفت: فضای جدید در عباس‌آباد ۳۷ هزار متر مربع مساحت دارد و بخش غربی ساختمان که مساحتی بالغ بر ۵۰۰۰ متر مربع دارد، برای فاز اول درنظر گرفته شده است‌.

رییس موزه ملی علوم و فناوری ایران گفت: این موزه به خیابان عباس‌آباد منتقل شده است، نمایشگاه این موزه نیز به عباس‌آباد منتقل خواهد شد.

وی در مورد همکاری موزه در قالب تفاهم‌نامه سه جانبه، توضیح داد: در این همکاری قرار است نمایشگاه دستاوردهای فناورانه به منظور ترویج فرهنگ نوآوری در کشور راه‌اندازی شود.

انتهای پیام

پایان/ مرجع وب و فناوری

منبع:ایسنا

دکمه بازگشت به بالا