فناوری های نوین

تامین کیت‌های بیولوژی مولکولی مورد نیاز آزمایشگاه‌هابه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، رامین فاضل مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان درباره تولیدات این شرکت دانش بنیان اظهار کرد: این مجموعه در زمینه تولید انواع کیت های بیولوژی مولکولی، کیت های تشخیصی ویروسی، پنل های تشخیص سرطان و انواع بیماری های قارچی فعالیت دارد و همچنین تنها شرکت تولید کننده پرایمر و پروب در ایران است.

فاضل ضمن اشاره به زمینه فعالیت این شرکت درحوزه تجهیزات پزشکی بیان کرد: مجموعه شرکت های لیوژن فارمد، سیناکلون به همراه شتابدهنده بومیکس با همکاری نیروهای متخصص و پیشرفته ترین تجهیزات، ارائه دهنده کلیه خدمات آزمایشگاهی، پژوهشی و کنترل کیفی و نیز تولید کننده انواع کیت های حوزه بیوتکنولوژی به منظور ارائه به آزمایشگاه های تشخیص طبی و مصرف دانشجویان و اعضای هیئت علمی، مراکز تحقیقاتی، شرکت‌ها و موسسات خصوصی و دولتی است.

وی ادامه داد: این شرکت دانش بنیان دارای گواهی های ISO۱۳۴۸۵:۲۰۱۶-ISO ۹۰۰۱:۲۰۱۵- ISO۱۷۰۲۵:۲۰۱۷ و مجوز GLP سازمان غذا و دارو است.

فاضل درباره عناوین محصولات و تولیدات این شرکت خاطر نشان کرد: کیت‌های HCD Detection،HCD Extraction، DNA Extraction،RNA Extraction، Enzyme (Taq Polymerase – Reverse Transcriptase – T۴ Ligase) و مواردی دیگر از محصولات و تولیدات اصلی این شرکت دانش بنیان است.

مدیر عامل این شرکت دانش بنیان در خصوص میزان تامین نیاز کشور خاطرنشان کرد: این شرکت دانش بنیان حدود ۷۰ درصد خدمات کنترل کیفی شرکت های داروسازی و سازمان های زیربط مثل سازمان غذا دارو را تامین می کند.

وی همچنین ضمن اشاره به صادرات محصولات و تولیدات این شرکت به خارج از کشور گفت: تولیدات این شرکت دانش بنیان به کشورهای ارمنستان و عراق صادر می شوند و این کشورها خریدار محصولاتی از جمله CHO Extraction ، Ladder، Agarose و DNA Extraction هستند.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان در خصوص میزان اشتغالزایی ایجاد شده توسط این مجموعه بیان کرد: درحال حاضر ۸۰ نفر با میانگین سنی ۳۰ سال و با میزان تحصیلات فوق لیسانس در شرکت لیوژن فارمد فعالیت دارند.منبع:مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا