فناوری اطلاعات

برگزاری اولین کنگره پژوهشی دانشگاه‌های علوم پزشکی تهراناولین کنگره پژوهشی سالیانه دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی استان تهران(منطقه آمایشی ۱۰)، از روز چهارشنبه به مدت سه روز در دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی آغاز به کار کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، این کنگره با حضور دکتر محسنی بندپی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، سرپرست کمیته کشوری تحقیقات و فناوری دانشجویی وزارت بهداشت، سرپرستان کمیته‌های تحقیقات و فناوری دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی استان تهران، رئیس و معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، و با شرکت جمع کثیری از دانشجویان و محققان رشته های گوناگون در مقاطع مختلف تحصیلی دانشگاه‌های علوم پزشکی مستقر در استان تهران برگزار شده است.

این کنگره برای ارائه فعالیت‌های پژوهشی دانشجویان دانشگاه‌های منطقه آمایشی ۱۰(دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی و دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، ایران، شهید بهشتی، بقیه الله، شاهد، ارتش، آزاد اسلامی واحد تهران، تربیت مدرس و انستیتو تحقیقات پاستور) طراحی شده است.

مسیر تحقیقات و فناوری، یکی از بهترین مسیرها برای ارتقای فردی دانشجویان، جامعه و کشور است

دکتر سیدعلی حسینی رئیس دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی طی سخنانی در مراسم افتتاحیه این کنگره، گفت: این رویداد، در واقع برای دانشجویان مهمترین و بزرگترین کلان منطقه در کشور است که به میزبانی، دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی برگزار شده است.

وی افزود: مسیر تحقیقات و فناوری، یکی از بهترین مسیرها برای ارتقای فردی دانشجویان، جامعه و کشور است و دانشجویان شرکت کننده در این رویداد علمی و پژوهشی می‌توانند، از دکتر نیما رضائی متولی حوزه تحقیقات و فناوری دانشجویی وزارت بهداشت، الگو بگیرند و ایشان را سرلوحه کار خود قرار بدهند.

وی گفت: دکتر رضائی، نمونه یکی از جوانان دانشمند است که مرحله به مرحله با حضور در محافل علمی از زمان دانشجویی تاکنون، فعالیت های تحقیقاتی را پیگیری کرده است و اگر هر یک از دانشجویان طی دوران دانشجویی در فعالیت‌های علمی مشارکت کنند، به جایگاه خوبی خواهند رسید.

رئیس دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، گفت: حوزه تحقیقات و فناوری در کشور، جای فعالیت و کار جدی و زیادی دارد و همه دانشجویان در رشته‌های تخصصی اگر وارد حیطه تحقیقات و فناوری شوند، شاهد حرکات خروشان این جریان عظیم و ثمرات آن خواهند بود.

وی در ادامه، اولین کنگره پژوهشی سالیانه دانشجویان علوم پزشکی استان تهران را یک تحول بزرگ دانست و افزود: اگر دانشجویان آنچه امروز هست را یک تحول بزرگ ببینند و برای آن برنامه‌ریزی و حرکت رو به جلو داشته باشند، می‌توان امیدوار بود که یافته‌های کنگره، فواید مطلوبی دارد که می‌توانیم از آن برای ارتقای جامعه بهره مند شویم.

بیش از ۳۰۰ مقاله تحقیقاتی و فناوری در سه روز کار این کنگره ارائه می‌شود که ۱۴۰ مقاله برای ارائه بصورت سخنرانی و ۱۶۵ مقاله بشکل پوستر انتخاب شده‌اند.

«دندانپزشکی، علوم دارویی و داروسازی، علوم آزمایشگاهی و علوم پایه پزشکی، بیماری‌های واگیر و غیرواگیر، ژنتیک پزشکی، پرستاری و مامایی، هوش مصنوعی و علوم داده، علوم رفتاری و سلامت، بیوتکنولوژی و نانوبیوتکنولوژی، سرطان و خون شناسی و سلول‌های بنیادی، علوم اعصاب و بهداشت روان، علوم بهداشتی و تغذیه، علوم توانبخشی، سلامت و رفاه اجتماعی، کارآفرینی و فناوری در علوم پزشکی، سلامت در بلایا و فوریت‌ها و اخلاق در پژوهش» از جمله محورهای این کنگره دانشجویی هستند.

۳۰ ایده فناوری محصول محور در کنگره ارائه می‌شود که از این میان به دو ایده جایزه داده می‌شود و داوران برتر نیز در مراسم اختتامیه این رویداد مهم، معرفی خواهند شد.

همزمان با برگزاری کنگره، رویداد talk school همراه با کارگاه‌های مرتبط با هوش مصنوعی، علوم داده، واقعیت مجازی و واقعیت افزوده به شرکت کنندگان ارائه خواهد شد.

انتهای پیام

این خبر را در ایران وب سازان مرجع وب و فناوری دنبال کنید

منبع:ایسنا

دکمه بازگشت به بالا