فناوری اطلاعات

انگلیس مانع قرارداد ۶۹ میلیارد دلاری مایکروسافت شدانگلیس مانع قرارداد ۶۹ میلیارد دلاری مایکروسافت برای خرید ناشر بازی ویدئویی اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard) می‌شود.

به گزارش ایسنا، رگولاتور ضد انحصارطلبی انگلیس اعلام کرد تعهد مایکروسافت برای فراهم کردن دسترسی به امتیاز چند میلیارد دلاری بازی “ندای وظیفه” (Call of Duty) اکتیویژن برای پلتفرم‌های بزرگ بازی‌های ابری، نگرانی‌های نسبت به تاثیر منفی این قرارداد بر رقابت در فضای بازی ابری را برطرف نخواهد کرد.

مایکروسافت در بیانیه‌ای اعلام کرد: برای انجام این خرید، کاملا متعهد مانده و نسبت به این تصمیم درخواست تجدیدنظر خواهد کرد در حالی که اکتیویژن اعلام کرد با مایکروسافت برای تغییر این تصمیم، همکاری خواهد کرد. اکتیویژن اعلام کرد ما برنامه‌های رشد برای انگلیس را مورد ارزیابی مجدد قرار می‌دهیم. سرمایه گذاران جهانی بزرگ و کوچک توجه خواهند کرد که با وجود همه این لفاظی‌ها، انگلیس به وضوح برای کسب و کار بسته مانده است.

این حکم غیرمنتظره پس از آن اعلام شد که سازمان رقابت و بازارها ماه گذشته از نگرانیهای خود نسبت به تاثیر این توافق بر بازار کنسول که تحت اختیار پلی استیشن سونی قرار دارد، دست کشید.

به این ترتیب، فقط خدمات پخش ابری تنها مانع موجود ماندند که مایکروسافت تلاش کرده است با امضای قراردادهای مجوزدهی با دارندگان پلتفرمهای استریم شامل والو، انویدیا و بوستروید، این مسئله را حل کند.

مایکروسافت به سونی که مخالف سرسخت این قرارداد بوده است، مجوز ۱۰ ساله بازی “ندای وظیفه” را عرضه کرده که مطابق با توافق برای این امتیاز چند میلیارد دلاری به سوئیچ نینتندو بوده است.

بر اساس گزارش رویترز، اروپا تا ۲۲ ماه مه در این باره تصمیم خواهد گرتف. کمیسیون تجارت فدرال آمریکا هم به دنبال جلوگیری از این قرارداد است.

انتهای پیام

پایان/ مرجع وب و فناوری

منبع:ایسنا

دکمه بازگشت به بالا