فناوری های نوین

اسپیس ایکس خدمه جدید را به ایستگاه فضایی اعزام کردبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپیس، یک موشک فالکون ۹ اسپیس ایکس همراه ۴ فضانورد ماموریت «کرو۸»( Crew-۸) در ساعت ۳:۵۳ دقیقه به وقت گرینویچ امروز از پد ۳۹A مرکز فضایی کندی در کیپ کاناورال به فضا پرتاب شد.

۲ بوستر موشک ۲.۵ دقیقه پس از پرتاب جدا شدند و حدود ۵ دقیقه بعد از آغاز عملیات بوستر اول در مقر فضایی کیپ کاناورال فرود آمد. این دویست و چهارمین فرود متوالی بوسترهای این شرکت روی زمین است.

سپس ۱۲دقیقه و ۱۵ ثانیه پس از پرتاب قسمت بالای موشک کپسول کرودراگون را در مدار پایین زمین آزاد کرد. فضانوردان ماموریت «کرو۸» که اکنون در مسیر ایستگاه فضایی بین المللی هستند، متیو دومینیک (فرمانده)، مایکل بارات(خلبان) و جانت اپس (متخصص ماموریت) هستند و همراه آنها الکساندر گربنکین از سازمان فضایی روسیه به فضا سفر کرده است. تمامی خدمه به استثنای بارات، برای نخستین بار به فضا به فضا سفر می کنند.

کرو۸ در حقیقت سیزدهمین ماموریت سرنشین دار اسپیس ایکس در کل و هشتمین ماموریت عملیاتی برای ناسا است که بخشی از برنامهCommercial Crew این سازمان فضایی به حساب می آید. این شرکت تاکنون ۵۰ نفر را به مدار زمین فرستاده است.

پایان/ مرجع وب و فناوری

منبع:مهر

دکمه بازگشت به بالا