بازارفناوری های نوینکسب درآمد آنلاین

آموزش نحوه ارسال پیام خودکار در دایرکت اینستاگرام

 

اینستاگرام برنامه محبوب میان اکثر افراد ، جزو شبکه های پر بازدید می باشد که افراد زیادی در آن فعالیت می کنند و ضمن اینکه در این فضا وقت خود را می گذارنند و محتواهای ساخته شده کاربران اینستاگرام مشاهده کرده و از آنها استفاده میکنند می توانند از آن برای کسب و کار اینترنتی نیز استفاده کنند و نسخه بیزنسی اینستاگرام را نصب کرده و در آن فعالیت مخصوص خود را انجام دهند .

در پیج های بیزنسی به مرور و افزایش مخاطب ها حجم پیام های دریافتی از طرف مخاطبان زیاد تر میشود که پاسخ به آنها و مدیریت آنها و چک کردن تک تک دایرکت عملا کار دشواری می باشد که می تواند تایم زیادی را از افراد بگیرد و مخصوصا اینکه در اکثر موارد سوال های مطرح شده و پیام های افراد مشابه می باشد و نیاز است شما پاسخ مشترکی به آنها بدهید و بخش اعظم روز خود را به پاسخگویی برای آنها قرار دهید اما می توانید به جای پاسخ دادن به تک تک از پیام های ذخیره شده استفاده کنید .

یکی از قابلیت های اینستاگرام که امروزه توانسته این مشکل افراد را حل کند و ضمن پاسخ دهی سریع به افراد در مدت زمان آدمیت ها صرفه جویی کند قابلیت ارسال پیام خودکار می باشد ، اما این پیام ها در کجا قرار دارند و چگونه می توان از آنها استفاده کرد ، در اینستاگرام بهش ویژه ای وجود دارد که می توانید پاسخ های خود را در آنها قرار دهید تا به صورت خودکار ارسال شوند ، برای اینکه بدانید چگونه باید ریپلای های آماده خود را سیو کنید و استفاده کنید و به صورت دقیق نحوه ارسال پیام خودکار در دایرکت اینستاگرام را یاد بگیرید در ادامه همراه ما باشید .

پاسخ خودکار در اینستاگرام چیست ؟

در بخش مقدمه مشاهده کردید که پیج های همانند پیج های بزرگ و بیزنسی در اینستاگرام خود فالوور های زیادی دارند و روزانه با شما بسیار زیادی پیام روبه رو می‌شوند که پاسخ جویی به آنها کمی دشوار می باشد و اغلب پیام ها مخصوص برای پیج های فروشگاهی یکسان می باشد برای مثال افراد سوال های رایجی همانند قیمت محصول چقدر است ؟ هزینه ارسال محصول چقدر می باشد و یا سوالاتی درباره تبلیغات از پیج های بزرگ پرسیده می شود که همه آنها پاسخ یکسانی دارند در نتیجه باید روشی وجود داشته باشد که بتوان با کمک آن به جای دادن پاسخ مشترک به همه افراد با کمک آن در کمترین زمان ممکن پاسخ افراد را بدهند ، قبل از اینکه اینستاگرام در آپدیت خود این مشکل را حل کند برنامه های دیگر روش ها و ابزار ها و ربات های مختلفی را ایجاد کرده و وارد بازار کردند اما با گذر زمان اینستاگرام نیز به فکر حل این مشکل رایج میان پیج های بزرگ افتاد و در آپدیت جدید خود این قابلیت را در اختیار کاربران خود قرار داد و مشکل افراد با کمک آن حل شد .

 

انواع پیام های خودکار

پیام های خودکار در اینستاگرام در دسته بندی مختلف قرار دارند و هر کدام از آنها بسته به نوع خود مزایای زیادی برای پیج ها به ویژه پیج های کاری دارند اولین نوع پیام ها که اکثر افراد به دنبال آن هستند پیام های خوشآمد گویی می باشد ؛ پیام های خوش آمد گویی می تواند برای افرادی استفاده شوند که به تازگی شما را دنبال می کنند این یه موقعیت بسیار ویژه برای افراد می باشد تا بتوانند تعامل خود را با افراد بالا ببرند و در همان زمان ورودشان پیام خوشآمد گویی بدهند و کاربران زیادی با دیدن این سرعت پیام و پیشواز پیج جزو افراد ماندگار پیج خواهند شد .

نوع بعدی پیام های خودکار پیام های سفارشات می باشد در قسمت دایرکت اینستاگرام انجام میشود و به صورت خودکار و سریع به سوالات افراد پاسخ می دهند مخصوصا برای ثبت سفارش جزو بهترین گزینه ها هستند و افراد می توانند با کمک این ریپلای پاسخ فوری به مخاطبان خود داده و به آنها کمک کنند و در ادامه اگر پشتیبانی سفارشات نیاز به صحبت با ادمین داشته باشد می توانند از گزینه نخیر در پاسخ به سوال آیا این گفتگو مفید بود بدهند تا در اسرع وقت به آنها رسیدگی شود .

می توان از پیام های خودکار برای پاسخ گویی به منشن کردن شما در کامنت ها استفاده کرده و به صورت خودکار افرادی که شما را در زیر پستی منشن و تگ می‌کنند پاسخ داد ، همچنین می تواند از پیام های آماده برای پاسخ گویی به ریپلای استوری خود استفاده کنید .

دسته آخر پیام های خودکار تایید کردن پیام های جدید می باشد ، می دانید که پاسخ گویی به سوالات افراد در کمتر از ۲۴ ساعت اهمیت بالایی دارد و سبب جلب اعتماد افراد و ایجاد عقیده پاسخ گویی سریع در آنها شود در نتیجه تایید کردن پیام اولیه آنها کمک بسیار شایانی به کسب و کار ها می کند که به معنای رسیدگی به مشکلات آنها در کمترین زمان ممکن می باشد .

آموزش ارسال پیام خودکار

برای اینکه بتوانید ارسال پیام خودکار اینستاگرام خود را فعال کنید بایستی یک سری از مراحل را انجام داده و پیام های مورد نیاز خود را تایپ کنید برای انجام این کار مراحل زیر را طی کنید :

در اولین مرحله به قسمت home خود رفته و یه خط بالای صفحه را انتخاب کنید .

در نیم صفحه باز شده گزینه تنظیمات (setting) را انتخاب کنید .

در صفحه باز شده که مربوط به قسمت تنظیمات کل اینستاگرام می باشد از بین موارد موجود گزینه سازنده یا ایجاد کننده (creator ) را لمس کنید البته باید بدانید که در قسمت تنظیمات نیز ممکن است به جای creator گزینه business وجود دارد می توانید آن را انتخاب کنید .

بعد از لمس گزینه creator صفحه جدیدی برای شما باز میشود که که برای ایجاد پیام خودکار باید گزینه پیام های ذخیره شده (saved replies ) را برگزینید .

حال وارد صفحه دیگری میشوید که در آن با رنگ آبی گزینه پیام های ذخیره شده جدید ( new saved replies ) وجود دارد ام را لمس کنید .

مجدد برای شما صفحه جدیدی باز میشود که دو فیلد دارد و در فیلد اول گزینه shortcut وجود دارد از شما شورت کات مورد نظر خود را که در ذهن شما باقی می ماند همانند یک عدد که با لمس آن و نوشتن آن در دایرکت پیام ذخیره شده شما پیدار شود می خواهد بعد از تایپ آن در فیلد دوم که با نام پیام (message ) مشخص شده پیام خود را تایپ کنید و در نهایت تغییرات خود را اعمال کنید .

در ادامه می توانید به دایرکت خود مراجعه کنید و در صورت دیدن پیام مشترک که ارسال میشود و پاسخ آن را در پیام های ذخیره خود دارید می توانید شورت کات آن را تایپ کنید تا بلافاصله پیام برای شما بالا بیاید و با انتخاب آن و در نهایت زدن گزینه ارسال (send) پیام را بفرستید .

برای اینکه بتوانید به لیست پیام های آماده که ذخیره کردید دسترسی پیدا کنید می توانید وارد دایرکت افراد شده و گزینه + بعلاوه در قسمت تایپ را انتخاب کنید سپس در گزینه های نشان داده شده علامت سه نقطه را انتخاب کنید در این قسمت پیام های ذخیره نمایش داده می‌شوند که می توانید گزینه دلخواه خود را انتخاب کنید .

 

گام اول :

گام دوم :

گام سوم :

گام چهارم :

گام پنجم :

گام ششم :

گام هفتم :

معرفی ابزارهای پاسخ خودکار به دایرکت اینستاگرام

در ادامه مطالب ما به سه ابزار مهم در پاسخ به دایرکت اینستاگرام به شما نشان خواهیم داد که اولین ابزار در بخش اول مطالب برای شما ارائه شد و در ادامه با دو نوع دیگر آن آشنا و طرز استفاده آن را خواهید آموخت .

ارسال پیام خوش آمد گویی در دایرکت اینستاگرام

شاید تاکنون برای شما نیز پیش آمده است که هنگام فالوو کردن افراد و پیج های بزرگ پیام مبنی بر ورود شما و خوشامد گویی برای شما ارسال میشود که بسیار جالب می باشد و توجه افراد را به خود جذب می‌کند و می تواند نشانه ای بر معتبر بودن پیج و پاسخ دهی سریع اکانت باشد .

فعال کردن پیام خوشآمد گویی برای پیج های بیزنسی فواید زیادی به همراه دارد و سبب ایجاد گفتگوی صمیمانه میان مخاطبان و ادمین میشود و همچنین سبب جلب اعتماد کاربران تازه وارد میشود و در ادامه می تواند باعث بالا بردن فروش شما شود چونکه افراد می دانند که در کم ترین زمان ممکن به سوال های آنان در زمینه خدمات و محصولات پاسخ داده میشود و سبب ایجاد صمیمیت عمیق شده و برند شما را معروف تر می کند .

نحوه فعالسازی پیام خوشآمد گویی

برای اینکه بتوانید پیام خوشامدگویی در اینستاگرام را فعال کنید تا برای افراد تازه وارد ارسال شود کافی است چند مرحله ساده را طی کنید :

ابتدا وارد اینستاگرام شده و به قسمت تنظیمات (setting) شوید .

در مرحله بعدی گزینه بیزنس را انتخاب کنید .

در صفحه باز شده گزینه پیام خوشامدگویی (welcome message) را انتخاب کنید .

در صفحه جدید باز شده دو فیلد برای شما نشان داده میشود که ابتدا این گزینه مربوط به فعال و غیر فعال کردن پیام خوشامدگویی می باشد که با لمس آن می توانید آن را لمس کنید .

و گزینه دوم که ام را با نام پیام (message ) مشاهده می کنید می توانید پیام خود را تایپ کنید و یک پیام ویژه برای افراد جدید بنویسید تا توجه آنها را جلب کنید .

در ادامه بعد از انجام دادن مراحل قبل به مرحله قبل وارد شوید تا تغییرات شما اعمال شود .

فعال کردن دایرکت اتوماتیک

مورد بعدی که جزو قابلیت های مورد علاقه اکثر افراد بیزنسی در اینستاگرام می باشد دایرکت اتوماتیک می باشد که با نام انگلیسی سوال متداول ( frequently asked question ) شناخته میشود و در واقع در دایرکت اینستاگرام به وسیله آن می توان چهار سوال رایج که همواره از شما پرسیده می‌شود همراه با پاسخ آنها قرار دهید تا افراد به جواب سوال خود برسند .

نحوه فعال کردن دایرکت اتوماتیک اینستاگرام

برای اینکه بتوانید از قابلیت ویژه اینستاگرام که همان فعال کردن دایرکت اتوماتیک می باشد باید وارد برنامه خود شده و مراحل زیر را تکمیل کنید :

وارد بخش تنظیمات (setting) خود شوید .

در صفحه باز شده گزینه بیزنس ( business ) را انتخاب کنید .

در ادامه و صفحه باز شده گزینه سوال متداول ( frequently asked question ) را انتخاب کنید .

در نهایت برای شما صفحه جدیدی باز میشود که در این صفحه شما باید سوال همراه پاسخ آن را قرار دهید برای اینکار در قسمت سوال (question) را انتخاب و پرسش خود را تایپ کنید و در بخش بعد گزینه پاسخ خودکار (automated response ) را انتخاب و پاسخ این پرسش را تایپ کنید .

بعد از قرار دادن سوال و پاسخ خود تیک بالای صفحه را لمس کنید تا پیام شما ذخیره شود حال برای شما صفحه ای نشان می دهد مبنی بر اینکه آیا پیام خودکار شما در دایرکت مشاهده شود یا خیر که با سوال (show question ) نشان داده میشود که باید آن را فعال کنید .

بعد از ثبت آن مجدد گزینه سوال (question) برای شما نشان داده میشود که می توانید جواب و سوال را تایپ و ذخیره کنید تا در دایرکت شما نشان داده شود .

نتیجه گیری

 

برنامه اینستاگرام روز به روز در حال گسترش و آپدیت ویژگی های خفن خود می باشد که رفته رفته قابلیت های بسیار جالبی به آن اضافه میشود که هدف تمام آنها راحت کردن کار کاربران می باشد که یکی از این قابلیت پیام خودکار اینستاگرام می باشد که یکی از ویژگی های بسیار مهم و ارزنده اینستاگرام جهت آسان کردن فعالیت های پیج های بیزنسی می باشد ما در این مقاله سعی کردیم درباره نحوه فعال کردن دایرکت خودکار اینستاگرام و انواع آن و همچنین ویژگی های آنها پرداختیم و امیدواریم از آنها کاملا استفاده کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا