بدون دسته بندی

stone-18


stone-18
سنگ مرمر چیست؟
سنگ مرمر از سنگ های دگرگونی پر کاربرد و زیبا است که از سنگ آهک و طی فرایندهای زمین شناسی در قدیمی ترین بخش های پوسته زمین به دست می آید.
قیمت سنگ مرمر صورتی
در فرایند طبیعی تشکیل سنگ مرمر، سنگ آهک تحت فشار و حرارت بالا بسیاری از ناخالصی ها و فسیل های موجود در خود را از دست داده، بافت آن تغییر می کند و به مرمر تبدیل می شود.
ناخالصی های باقی مانده در سنگ آهک روی ترکیبات معدنی و رنگ سنگ مرمر تاثیر گذار می گذارد و این سنگ به دلیل مواد معدنی موجود در آن از جمله خاک رس، شن، ماسه و سیلت به رنگ های مختلف یافت می شود.
سنگ مرمر سفید
با وجود تفاوت در ترکیبات معدنی در مرمرهای مختلف، ترکیب اصلی همه سنگ های مرمر، کلسیت – یک ماده معدنی تشکیل شده از کربنات کلسیم – می باشد و از دیگر اجزای تشکیل دهنده آن می توان به کریستال های دولومیت و آراگونیت اشاره کرد.
سنگ مرمر سنگی با ساختار کریستالی محکم و تخلخل یا نفوذپذیری کم است، تخلخل پایین این سنگ باعث شده در طول پردازش های انجام شده کمتر در معرض آسیب آب قرار بگیرد.
قیمت سنگ مرمر سبز
این سنگ به خوبی صیقل داده می شود و شفافیت و درخشندگی از دلایل اصلی کاربردهای گسترده آن در کاربردهای ساختمانی و مجسمه سازی است.
ناگفته نماند سنگ مرمر به دلیل کربنات کلسیم موجود در آن به مواد اسیدی بسیار حساس بوده و به سرعت در بعضی اسیدها حل می شود.
سنگ مرمر پرتقالی
همچنین عوامل طبیعی از جمله دمای هوا، برف، باران، باد، هوا زدگی و آلاینده های جوی ممکن است روی ظاهر و دوام ساختاری این سنگ اثر بگذارند. اگرچه این سنگ از دیرباز در کاربردهای خارجی و داخلی استفاده می شده اما امروزه به دلیل آلودگی های مدرن

محیطی گاهی پولیش یا صیقل روی مرمر در کاربردهای بیرونی ماندگاری و دوام سابق را ندارد.
سنگ مرمربرنامه نویس
جهت کسب اطلاعات بیشتر به انجمن برنامه نویس مراجعه نمایید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 4 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
WhatsApp chat