سرور اختصاصی

سرور اختصاصی چیست و چرا سرور اختصاصی ؟

خدمات سرور اختصاصی، امکان کارآمدی برای موسسات و سازمان‌های بزرگ است که نمی‌توانند یا نمی‌خواهند به هر دلیل از سرورهای اشتراکی با دیگر سازمان‌ها استفاده کنند. از آن‌ جا که در این روش ، تمام فضای هارد ‌دیسک سرور به طور کامل و نیز پهنای باند قابل توجه در اختیار مشتری قرار می‌گیرد ، امکانات متنوعی برای یک سازمان بزرگ فراهم می‌آید. از آن جمله می‌توان به فضای وب بسیار بیش‌تر از معمول ، تعدد پایگاه‌های اینترنتی ، پهنای باند بسیار زیاد ، تامین بستر ترافیک ماهانه‌ی بیش از میزان معمول ، تسلط و کنترل کامل بر روی سرور اختصاص یافته ، آزادی در نصب نرم‌افزارهای دلخواه بر روی سرور ، تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات و داده‌های سازمان در هر زمان دلخواه و آزادی در مدیریت محتوای سرور اشاره کرد.
بهره‌مندی از این ویژگی‌ها سبب شده است تا بسیاری از سازمان‌های بزرگ داشتن یک سرور اختصاصی را در مرکز داده‌ای ایمن و مطمئن بسیار به صرفه‌تر از استفاده از فضا بر روی سرورهای مشترک بدانند. هر مشتری می‌تواند سرور اختصاصی خود را که مجهز به تمامی امکانات عمومی از قبیل برق با UPS ، سیستم اعلام و پیش‌گیری از آتش‌سوزی و امنیت فیزیکی است ، دریافت و امکانات تخصصی آن از قبیل نوع سرور، حجم دیسک ، پهنای باند و سیستم‌های پشتیبان و Firewall را از میان گزینه‌های موجود انتخاب کند.

ویژگی های سرور اختصاصی

 • پشتیبانی سرور به صورت 24 ساعته
 • دسترسی کامل مشتری به مدیریت سرور
 • جبران خسارت احتمالی مشتریان به میزان دو برابر مدت قطع شدن
 • تضمین کیفیت خدمات و برقراری امکانات با ضریب اطمینان 99 درصد
 • بر طرف کردن مشکلات احتمالی و خرابی در مدت 30 دقیقه در ساعات اداری
 • نصب رایگان هر یک از سیستم عامل‌های Unix/Linux , Windows , FreeBSD
 • بهره‌مندی از سیستم برق پشتیبان ، سیستم جلوگیری از آتش‌سوزی و تهویه مرکزی
 • تامین پهنای باند اینترنتی از طریق دو مسیر بین‌المللی ماهواره‌ای و فیبر نوری به صورت پشتیبان تا ظرفیت 155Mbps

خرید سرور اختصاصی ایران مناسب چه کسانی است؟

خرید سرور اختصاصی ایران ایده پردازان نظری، مناسب برای وب سایت‌های پربازدید و در عین حال نیازمند سرعت و امنیت می‌باشند. مخصوصا اگر اکثر مخاطبان و کاربرانشان داخل کشور باشند. همچنین به جهت قرار گرفتن این سرورها در ایران، برای میزبانی سازمان‌ها و ادارات دولتی و سایت‌های بازی آنلاین و.. بسیار مناسب می باشند.

در ادامه هم به مقایسه‌ی سرورهای اختصاصی در دیتا سنتر های ایران و خارج می‌پردازیم و برتری‌های آن را بیان می‌کنیم تا شما خودتان بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.پلن های سرویس سرورهای اختصاصی ایران ایده پردازان نظری را نیز می‌‎توانید مشاهده نمایید.

امکانات قابل ارائه توسط ایده پردازان نظری برای سرورهای اختصاصی ایران :

 • امکان خرید آی پی تا ۳۲ عدد
 • امکان ارائه گراف از پهنای باند و پورت مصرفی
 • امکان تبدیل IPهای اینترنت به اینترانت در صورت وجود حمله های سایبری
 • امکان خرید سرور اختصاصی ایران با پهنای باند نامحدود (دارای شرایط خاص)
 • امکان تغییر اطلاعات whois آی پی ها به شرکت شما (دارای شرایط خاص)
 • امکان تهیه KVM به منظور رفع مشکلات احتمالی یا نصب سیستم عامل توسط شما

مشخصات و قیمت ها :

پلن ها پلن اول پلن دوم پلن سوم پلن چهارم پلن پنجم پلن ششم پلن هفتم
رم 16GB 16GB 16GB 32GB 32GB 32GB 32GB
پردازنده (CPU) Intel Xeon 5620 Intel Xeon 5620 E5 – 2620 Dual Intel Xeon 5620 Dual Intel Xeon 5620 E5 – 2620 E5 – 2620
هارد دیسک (Hard Disk) 1TB SATA3 500GB SSD 500GB SSD 2x 1TB SATA3 2x 500 GB SSD 2x 1TB SATA3 2x 500 GB SSD
آی پی (IP) 1 عدد 1 عدد 1 عدد 1 عدد 1 عدد 1 عدد 1 عدد
ترافیک ماهیانه (BW) 3 ترابایت 3 ترابایت 3 ترابایت 5 ترابایت 5 ترابایت 5 ترابایت 5 ترابایت
پهنای باند (Port) 1گیگابیت اشتراکی 1گیگابیت اشتراکی 1گیگابیت اشتراکی 1گیگابیت اشتراکی 1گیگابیت اشتراکی 1گیگابیت اشتراکی 1گیگابیت اشتراکی
هزینه راه اندازی
(یکبار ماه اول)
50,000 تومان 50,000 تومان 50,000 تومان 50,000 تومان 50,000 تومان 50,000 تومان 50,000 تومان
قیمت ماهیانه (Price) 500,000 تومان 580,000 تومان 640,000 تومان ماهانه 650,000 تومان 860,000 تومان 770,000 تومان 980,000 تومان
سفارش ( Order ) سفارش سفارش سفارش سفارش سفارش سفارش سفارش

سرور اختصاصی ایران ، در دیتاسنتر بزرگ سروش رسانه ،پارس آنلاین توسط ایده پردازان نظری میزبانی شده اند .
آپتایم گارانتی شده دیتاسنتر ۹۹٪ واقعی با پشتیبانی ۲۴ ساعته می باشد.
ترافیک ها نامتقارن می باشد .
در کلیه سرویس ها پورت ۱ گیگابیت بوده که دیتا سنتر ۱۰۰ مگابیت آن را گارانتی می نماید .
قطعات معیوب توسط ایده پردازان نظری تعویض می گردد .
امکان اتصال هارد اکسترنال شما به سرور اختصاصی وجود دارد .
گراف لحظه ای ترافیک ارائه می گردد .
مانیتورینگ ۲۴ ساعته .

مقایسه خرید سرور اختصاصی ایران و سرورهای خارج

هر کدام از سرورهای ارائه شده در کشورهای مختلف دنیا برتری‌ها و نقطه ضعف‌هایی دارند. هر کشور و هر دیتاسنتر یک کشور ممکن است شرایط، امکانات، قوانین، محدودیت‌ها و.. خاص خودش را داشته باشد. اما انتخاب اینکه سرور کدام کشور برای رفع نیاز شما کارآمدتر است و اصلا خرید سرور اختصاصی ایران برای شما بهتر است یا سرورهای خارج از ایران نیازمند اطلاعات کافی برای یک مقایسه‌ی خوب است.

وقتی ما از سرورهای اختصاصی ایران یا هر کشوری صحبت می‌کنیم یکی از مهم‌ترین ارکان بررسی کیفیت ما دیتاسنتر مورد نظر آن کشور است. اما دیتا سنتر چیست یا کجاست؟ اکنون برای شما مختصری درباره‌ی آن توضیح می‌دهیم.

دیتا سنتر

دیتاسنتر یا مرکز داده در اصل همان مکان و محلی است که سرور شما نگهداری می‌شود. در دیتا سنترها صدها سرور اختصاصی یعنی همان سرور اصلی فیزیکی در رک ها و قفسه ها نگهداری می‌شوند. این مراکز صرفا برای نگهداری سرورها ساخته شده اند. آنها با تمرکز بر روی کیفیت قطعات و شبکه و شرایط نگهداری و پشتیبانی و.. توسط افراد متخصص سعی در ایجاد بهینه ترین شرایط برای نگهداری سرورها به دور از مشکلات دارند.

یک دیتاسنتر از بخش‌های متفاوتی همچون اتاق نگهداری از وسایل اطفای حریق، اتاق باتری بک آپ، اتاق یو پی اس، اتاق سرور، اتاق کنترل، انبار سخت افزار، ژنراتورها، تاسیسات خنک سازی قوی، اتاق مدیریت شبکه و.. تشکیل شده است. البته که نوع امکانات و زیرساخت و طراحی هر دیتا سنتر می‌تواند متفاوت باشد.

سرور اختصاصی ایران ایده پردازان نظری که داخل کشور میزبانی می‌گردند؛ در دیتاسنتر سروش رسانه نگهداری می‌شوند.  دیتا سنتر ملی سروش رسانه، یکی از بزرگترین و قدیمی‌ترین تامین کننده‌‌های اینترنتی ایران است. این دیتاسنتر برترین سرویس‌ها را از نظر کیفیت، پشتیبانی، امنیت و به صرفه بودن ارائه می‌دهد.

اکنون که با مفهوم دیتاسنتر آشنا شدید بیایید تفاوت دیتاسنتری که داخل ایران باشد با دیتاسنتر خارج از ایران را مقایسه کنیم.

تفاوت خرید سرور اختصاصی ایران و خارج

1.     سرعت:

به علت فاصله‌ی کمتر تا دیتاسنتر و وجود دیتا سنتر در داخل کشور قطعا مدت رفت و برگشت اطلاعات و پینگ کمتری را نسبت به دیتاسنترهای خارج از ایران شاهد خواهیم بود. این عامل به شما سرعت دسترسی و اتصال بهتری به سرورتان (گاهی تا ۴ برابر سرورهای خارجی) می‌دهد و باعث دسترسی سریعتر کاربران ایران به سایت شما شما نیز می‌شود. یکی از دلایلی که سایت‌هایی با کاربران ایرانی به خرید سرور اختصاصی ایران روی می‌آورند همین است.

اما سرعت پورت سرورهای خارج معمولا بیشتر است. سرورهای خارج از ایران به علت کیفیت سخت افزاری بالاتر و ظرفیت سرعت پورت بیشتری که در اختیار دارند معمولا سرعت سرور بهتری به شما عرضه می‌کنند.

2.     تحریم‌ها:

هرچند در حال حاضر اکثر خدماتی که ایران از آنها محروم است و یا شرکت‌هایی که نباید با ایران کار کنند همیشه با طرفندهای مختلفی که متقاضیان پیدا می‌کنند در دسترس قرار می‌گیرند. و البته که تهیه‌ی یک سرور از دیتا سنتر های معتبر کشورهایی که روابط خوبی با ایران دارند احتمال دردسرهای تحریم‌ها یا قوانین بین‌المللی جدید را کاهش می‌دهد.

اما قوانین و روابط بین‌المللی قابل پیش‌بینی نیستند و نمی‌توان منکر ارتباط سرورهای خارجی با این عوامل شد. در صورتیکه با خرید سرور اختصاصی ایران دیگر به هیچ وجه دغدغه و فکر این مشکلات را نخواهید داشت.

3.     دسترسی به سرور فیزیکی:

قطعا با خرید سرور اختصاصی ایران ، سرور شما داخل کشور نگهداری می‌شود وشما از دیتا سنتر آن مطلع هستید. درنتیجه در صورت نیاز به بازدید امنیتی و سخت افزاری و.. یا هر دلیلی به راحتی با دیتاسنتر خود ارتباط برقرار می‌کنید.

حتی شما می‌توانید برای خدمات نگهداری و پشتیبانی یا همان Co-Location سروری که خودتان تهیه کرده اید؛ از دیتاسنترهای ایرانی استفاده کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر درمورد این نوع خدمات می‌توانید به صفحه‌ی کولوکیشن ایده پردازان نظری مراجعه نمایید.

اما هنگامی که سرور شما در دیتا سنتر های خارج از کشور میزبانی شود قطعا شما این امکانات را نخواهید داشت.

4.     امکان استفاده از اینترانت ملی:

با سرورهای اختصاصی ایران شما می‌توانید در صورت تمایل از اینترانت ملی نیز استفاده کنید. مزیت این شبکه‌ی داخلی اینترنت دسترسی داشتن شما به اطلاعاتتان در هر شرایطی( حتی قطع شدن دسترسی اینترنت کشور به اینترنت جهانی) است.

5.     امنیت:

خرید سرور اختصاصی ایران برای مجموعه‌ها، ارگان‌ها، سایت‌های دولتی، سایت‌های بازی آنلاین و.. که امنیت اطلاعات‌شان در مقابل حمله‌ی اینترنتی مخصوصا مهاجمان خارجی برایشان بسیار اهمیت دارد؛ بهترین گزینه است. مخصوصا اگر این اطلاعات با منافع ملی در ارتباط باشند.

البته که در سرورهای خارج به دلیل کیفیت سخت افزاری بالاتر آنها امنیت حفظ اطلاعات سرور از نظر پایداری و مشکلات سخت افزاری احتمالی، بیشتر است.

6.     قیمت:

طبیعتا سرورهای داخل ایران وابستگی کمتری به قیمت ارزهای جهانی دارند و شما هنگام تمدید و یا خرید جدید، کمتر نوسانات و تغییرات شدید لحظه ای مشاهده خواهید کرد.

البته در کشورهای اروپایی هزینه و دشواری کمتری نسبت به ایران برای تهیه‌ی سخت افزار صرف می‌گردد. مخصوصا که قیمت پهنای باند بسیار پایین‌تری از ایران دارند. در نتیجه با کیفیت سخت افزاری و امکانات نسبتا بالاتر هزینه های نسبتا پایین‌تری برای شما خواهند داشت. اما با محدودیت‌ پهنای باند داخل ایران و هزینه و دشواری بیشتر در تهیه‌ی سخت افزار، هزینه‌ی خرید سرور اختصاصی ایران بیشتر خواهد بود.

7.     کیفیت شبکه و آپ تایم:

دیتاسنترهای خارج به دلیلی پایین بودن هزینه ها و دسترسی بهتر، سخت افزار و تجهیزات استانداردتر و با کیفیت‌تری بهره‌مند هستند. این امرو موجب پایداری زیاد و آپ تایم بالای آنها می‌شود.

اما خب قاعدتا کیفیت سخت افزار و شبکه و تجهیزات سرور اختصاصی ایران در دیتاسنترهای ایران با دیتا سنتر های معتبر و مشهور مانند هتزنر و ovh خارجی قابل قیاس نیست. درنتیجه این کیفیت پایین‌تر ممکن است کمی احتمال آپ تایم پایین تر، پایداری کمتر، مشکلات سخت افزاری و.. برای شما بوجود آورد.

8.     سئو:

سرورهای ایران به دلیل کیفیت پایین‌تر اینترنت کشوری، پهنای باند کمتر، محدودیت‌های اینترنت داخلی، فاصله جغرافیایی بیشتر و.. به مقدار خیلی کم، ارتباط سخت تری با موتورهای جستجو می‌گیرند و کار جستجوگرها برای آنالیز سایت‌هایشان کمی دشوارتر است.

در صورتی که سرورهای خارج دارای سرعت و کیفیت معمولا بالاتری هستند و محدودیت‌های ایران را ندارند درنتیجه برای موتورهای جستجو اندکی بهینه تر به شمار می‌روند.

9.     آی پی ایران:

آی پی ایران در دسترسی و سرعت دسترسی به سایت‌های داخلی و دسترسی کاربران داخلی به سایت شما تاثیر بسیار مثبتی دارد. از این رو پیشنهاد ما به سایت‌هایی که مخاطبین و کاربران زیاد از داخل کشور دارند خرید سرور اختصاصی ایران است.

مقایسه سرور اختصاصی و مجازی

تفاوت سرور اختصاصی با سرور اختصاصی مجازی به معنای کلمه “مجازی” باز می گردد.
در سرور اختصاصی کاربر به منابع بالای سخت افزاری نیاز دارد و پلان های سرویس اشتراکی و مجازی برای ایشان کافی نیست. بازدید کننده بالا، مصرف بالای Ram و CPU در پردازش های سنگین وب سایت ، ارسال ایمیل با تعداد بالا ، نیاز به نصب نرم افزار های خاص یا پر مصرف و لایسنس آنها و …. مواردی که باعث می شود کاربران سرورهای اختصاصی را انتخاب کنند.
همانطور که از نام سرویس مشخص است یک سرور با مشخصات سخت افزاری مشخصی در اختیار یک کاربر قرار می گیرد و می تواند با دسترسی ریموت برای مدیریت کامل منابع سخت افزاری و نرم افزاری اقدام کند.
در رابطه با نحوه استفاده از سرور نیز خدماتی مانند “مدیریت جامع نرم افزاری ” یا “خدمات جانبی مدیریتی” مانند سرویس بکاپ و مانیتورینگ ارائه شده است که کاربران بتوانند از امکانات سرور اختصاصی با دانش فنی در حد سرویس های اشتراکی استفاده نموده و با آسودگی خیال به توسعه وب سایت خود بپردازند.
در سرور اختصاصی مجازی شرایطی ما بین سرویس های اشتراکی و سرورهای اختصاصی ارائه شده است.
در این سرویس یک سرور اختصاصی قدرتمند با منابع سخت افزاری بالا ، از طریق نرم افزارهای مجازی ساز به چندین سرور، اصطلاحا ماشین مجازی تبدیل می شود. از منابع سرور اصلی ، به هر کدام از سرورهای مجازی امکانات سخت افزاری مشخصی تخصیص داده می شود.
لازم به ذکر است انتخاب نرم افزار مجازی ساز تاثیر مهم وبه سزایی در استفاده از منابع به صورت انحصاری داشته و از هم پوشانی مصرف جلوگیری میکند. نرم افزار مجازی ساز Hyper-V این امکان را به سرورهای اختصاصی می دهد که کاربران در استفاده از منابع سخت افزاری سرور به صورت منفک عمل کنند.
در برخی از نرم افزارهای مجازی ساز این مزیت وجود ندارد و عملا منابع سرور اختصاصی به صورت اشتراکی استفاده شده و تا سر حد اختلال روی سرور اصلی استفاده از منابع ادامه خواهد داشت.
سرورهای اختصاصی مجازی اساسا سرویس مناسب کاربرانی که است که منابع سرویس های اشتراکی پاسخگوی ایشان نبوده و از سوی دیگر هزینه های سرورهای اختصاصی و بعضا منابع آنها برایشان زیاد است.
امکان انتخاب Ram و CPU و هارد ، امکان انتخاب سیستم عامل و نصب نرم افزار های مورد نیاز، امکان ارسال ایمیل از ۵۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ ایمیل در روز بسته به نوع سرور اختصاصی مجازی ، از امکاناتی است که منجر به انتخاب سرور اختصاصی مجازی می شود.
دکمه بازگشت به بالا
WhatsApp chat