اخبار سایت

9 ترفند عالی برای افزایش مشترک یا مخاطب در یوتیوب


افزایش مشترک در یوتیوب

از آنجایی که یوتیوب محبوب‌ترین پایگاه‌ اشتراک‌ گذاری ویدیو در سراسر جهان است، کسب درآمد به کمک آن همیشه یک موضوع فوق‌العاده جذاب می‌باشد. افزایش درآمد از یوتیوب رابطه مستقیم با تعداد مشترکان و بازدیدکنندگان ویدیوهای شما دارد. به همین خاطر قصد داریم در این آموزش 9 ترفند عالی برای افزایش مشترک در یوتیوب یا مخاطب در یوتیوب را به شما آموزش دهیم. حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

افزایش مشترک در یوتیوب

آنچه در این مقاله به اختصار خواهید خواند:

 1. بر روی موضوعات پر بازدید با نرخ جستجو بالا تمرکز کنید
 2. یک موضوع اصلی برای کانال یوتیوبی خود تعیین کنید و در آن ثابت قدم باشید
 3. دقیقا متناسب با عنوان ویدیوتان تولید محتوا انجام دهید
 4. به قالب و تم اصلی کانالتان در یوتیوب پایبند باشید
 5. یک برنامه مدون و دقیق برای تولید محتوا داشته باشید
 6. ویدیوهای خود را به لیست پخش اضافه کنید
 7. از منابع خارجی مانند سایتتان به کانال یوتیوب‌تان پیوند دهید
 8. از ویژگی‌های تعاملی در یوتیوب استفاده کنید
 9. از مخاطبانتان بخواهید شما را دنبال کنند

1. بر روی موضوعات پربازدید با نرخ جستجو بالا تمرکز کنید

شما باید درباره موضوعاتی و کلمات کلیدی که افراد در جستجوی آنها هستند فیلم و ویدیو بسازید، تا از موتور جستجوی یوتیوب رتبه دریافت کنید و باعث افزایش مشترک در یوتیوب شوید. اما چگونه می‌توان این موضوعات و کلمات کلیدی را پیدا کرد؟ توصیه ما استفاده از ابزار رایگان جستجوی کلمه کلیدی سایت ahrefs است که برای یوتیوب یک بخش اختصاصی دارد. برای استفاده از آن به این لینک مراجعه کنید. طرز استفاده از این ابزار بسیار ساده است و فقط کافیست مطابق شکل زیر در کادر مربوطه، هر موضوعی را که قصد تولید ویدیو برای آن را دارید وارد کرده، تا 150 کلمه کلیدی و میزان جستجوی ماهانه تخمینی آنها به شما نمایش داده شود.

وبسایت ahrefs

2. یک موضوع اصلی برای کانال یوتیوبی خود تعیین کنید و در آن ثابت قدم باشید

شما باید بدانید که افراد حرفه‌ای همیشه بر روی یک موضوع تخصصی کار می‌کنند و اصطلاحا از این شاخه به آن شاخه نمی‌پرند! یک موضوع اصلی برای کانال یوتیوبی خود تعیین کنید و در آن ثابت قدم باشید.

صرف اینکه افراد در جستجوی چه چیزی هستند لزوماً به معنای این نیست که شما باید در مورد آن چیزها ویدیویی تهیه کنید.

به عنوان مثال در کشور آمریکا 3000 نفر ماهانه بدنبال برنجی به نام ” hainanese chicken rice ” هستند (نوعی برنج است که با مرغ سرو می‌شود)، حال آیا باید شما در کانال یوتیوب خود برای این برنج ویدیو تولید کنید؟ قطعا خیر!!

اگرچه انجام اینکار (تولید محتوا صرفا بر اساس جستجوی کاربر و نه موضوع اصلی کانال شما در یوتیوب) می‌تواند به صورت مقطع‌ای تعداد زیادی بیننده و مشترک برای شما جذب کند اما این کار اصلا یک حرکت هوشمندانه نخواهد بود زیرا هیچ ارتباطی با موضوع اصلی کانال شما ندارد.

انجام اینکار به دو دلیل اصلا توصیه نمی‌شود:

 1. پرداختن به موضوعات غیر اصلی باعث می‌شود مخاطبان قدیمی و همیشگی که بر اساس موضوع اصلی کانالتان شما را دنبال کرده‌اند، اشتراک خود را لغو کنند و دیگر شما را دنبال نکنند.
 2. تعامل مخاطبان و مشترکان شما بشدت افت پیدا می‌کنند. این موضوع به می‌تواند به شکل‌های مختلف از قبیل گذاشتن نظرات منفی در کانال، تماشای اندک ویدیو و ترک کردن زود هنگام مخاطبان از کانال شما و موارد دیگر رخ دهد.

این دو دلیل باعث می‌شود افزایش مشترک در یوتیوب و افزایش بازدید ویدیوهای شما به خوبی صورت نپذیرد و کانال یوتیوبی شما دچار کاهش مخاطب و بازدید شود.

3. دقیقا متناسب با عنوان ویدیوتان تولید محتوا انجام دهید

همیشه سعی کنید در ویدیوتان دقیقا به موضوعی بپردازید که در عنوان ویدیو خود به آن اشاره کرده‌اید. برای مثال اگر عنوان ویدئوی شما در مورد “مقایسه خودرو تسلا مدل 3 در مقابل تسلا مدل Y “می‌باشد، اما سه دقیقه اول ویدیوی مربوط به خودرو شرکت بی ام و است، این کار اصلا جالب به نظر نمی‌رسد و عنوان ویدیو با محتوای شما متناسب نخواهد بود. اینکار در جهت مخالف افزایش مشترک در یوتیوب است بنابراین همیشه دقیقا متناسب با عنوان ویدیوتان تولید محتوا انجام دهید.

به بیانی دیگر یک ویدیوی خوب در یوتیوب ویدیویی است که به طور کامل خواسته‌ها و نیازهای بیننده را تأمین کند و دقیقا متناسب با عنوان خود باشد.

4. به قالب و تم اصلی کانالتان در یوتیوب پایبند باشید.

برای کانال خود قالب و چارچوب دقیقی تعریف کنید و همیشه در جهت آن تولید محتوای ویدیو را انجام دهید. یعنی اگر هدف کانال شما تولید محتوای در زمینه آموزش سئو می‌باشد همیشه سعی کنید محتوایتان در همین جهت باشد و به حاشیه کشیده نشود.

به عنوان مثال ، در سال 2018 ، تهیه‌کننده ویدیوهای کانال Ahrefs  آقای سام اوه این فرصت را پیدا کرد که به مقر Ahrefs در سنگاپور سفر کند. تصور اون این بود که مخاطبان کانال از دیدن ویدیو مربوط به این سفر بسیار لذت خواهند برد و برای شان جذاب خواهد بود. اما اینکار کاملاً اشتباه بود. چراکه بعد از بارگذاری ویدیو مربوط به این سفر مشارکت و بازدید بسیار پایین آمد و مورد رضایت مشترکان و بازدیدکنندکان نبود.

دلیل این موضوع هم این بود که مشترکان کانال Ahrefs فقط به دیدین محتوای مربوط به سئو و آموزش بازاریابی دیجیتال اهمیت می‌دهند و نه دیدن گزارش یک سفر! چراکه این آموزشهای مربوط به سئو است که به آنها کمک می‌کند تا برای وب سایت‌ها، کانال‌های یوتیوب و مشاغل خود از آنها استفاده کنند و نه گزارش بازدید از مقر ahrefs در سنگاپور.

5. یک برنامه مدون و دقیق برای تولید محتوا داشته باشید

به جرات می‌توان گفت لازمه موفقیت در هرکاری داشتن نظم و برنامه‌ریزی دقیق است که کسب درآمد از یوتیوب نیز از این قاعده مستثنی نیست!

تهیه و تعهد به یک برنامه هفتگی تولید محتوا منجر به این می‌شود که شما می‌توانید به طور منظم تولید محتوا کنید. نظم در تولید محتوای به معنای نمایش و افزایش بازدید یوتیوب خواهد بود. بازدیدهای بیشتر هم به معنای افزایش مشترک در یوتیوب خواهد بود. که در نهایت این موضوع سبب افزایش درآمد شما خواهد شد.

بنابراین، اگر می‌خواهید مشترکان بیشتری در یوتیوب داشته باشید، یک برنامه تولید محتوای برای خود تهیه کرده و به آن پایبند باشید.

6. ویدیوهای خود را به لیست پخش اضافه کنید

در یوتیوب، می‌توانید فیلم های خود را به چندین لیست پخش اضافه کنید. در حالی که لیست های پخش مستقیماً اشتراکی کسب نخواهند کرد، اما احتمال تماشای بیش از یک ویدیو توسط افراد را افزایش می‌دهند. و هرچه میزان تماس آنها با محتوای شما بیشتر باشد، احتمال زدن دکمه اشتراک (subscribe) نیز بیشتر است.

به طور کلی، لیست های پخش از هر لحاظ برای شما یک برد محسوب می‌شود. چراکه آنها تجربه و تعامل کاربر را بهبود می‌بخشند و باعث افزایش مشترک در یوتیوب و کانال شما می‌شود.

پلی لیست یوتیوب

7. از منابع خارجی مانند سایتتان به کانال یوتیوب‌تان پیوند دهید.

در سایت خود یا پیچ اینستاگرامی‌تان پیوندهای برای مراجعه کاربران به کانال یوتیوبتان قرار دهید. با این کار ترافیک و بازدید مخاطبان از ویدیوهای شما بیشتر شده و در نهایت آنها شما در یوتیوب نیز دنبال خواهند کرد و مشترک شما خواهد شد. افزایش بازدید یوتیوب از طریق پیوند دادن به آن یکی از مهمترین راه‌هایی‌ست که باید به آن توجه ویژه داشته باشید.

8. از ویژگی‌های تعاملی در یوتیوب استفاده کنید

یوتیوب چند ویژگی تعاملی ارائه می‌دهد که می‌توانید به منظور تشویق افراد برای دنبال کردن بیشتر کانال شما و ویدیوهای‌تان از آن استفاده کنید. به عنوان مثال، می توانید واترمارک بر روی ویدیوهایتان قرار دهید.

9. از مخاطبانتان بخواهید شما را دنبال کنند

همیشه باید به این نکته مهم توجه داشته باشید که بسیاری از افرادی که در حال ویدیوهای شما هستند ممکن است مخاطب شما نباشند و صرفا از طریق جستجو کردن به ویدیو شما رسیده باشند. بنابراین این موضوع بسیار مهم است که از آنها بخواهید که شما را دنبال کنند و مشترک شما باشند.

فقط مراقب باشید در این کار زیاده روی نکنید. بسیاری از سازندگان ویدیو در یوتیوب در 3 قسمت ویدیوهایشان از مخاطبان می‌خواهند که آنها را دنبال کنند: اول در ابتدا، سپس در وسط ویدیو و در نهایت در انتهای ویدیو. این کار را اصلا به شما توصیه نمی‌کنیم. چراکه نه تنها مفید نیست و باعث افزایش مشترک در یوتیوب نمی‌شود، بلکه کاملا آزار دهنده است و ممکن است مخاطبانتان را از اشتراک کانال شما خارج کند. به همین دلیل توصیه می‌کنیم صرفا در انتهای ویدیوها این درخواست را مطرح نمایید.

افزایش بازدید یوتیوب

همانطور که در ابتدای این مقاله اشاره کردیم، قطعا یوتیوب یکی از محبوب‌ترین پایگاه‌ اشتراک گذاری ویدیو در سراسر جهان است که کسب درآمد به کمک آن همیشه یک موضوع فوق‌العاده جذاب می‌باشد. از طرفی دیگر افزایش درآمد از یوتیوب رابطه مستقیم با تعداد مشترکان و بازدیدکنندگان ویدیوهای شما دارد. ما در این مقاله 9 ترفند عالی برای افزایش مشترک یا مخاطب در یوتیوب را به شما آموزش دادیم. حال نوبت شما که با به کارگیری آنها مخاطب و بازدید ویدیوهایتان را افزایش دهید. درنهایت از توجه شما به این مقاله سپاسگزاریم. لطفا سوالات و نظرات خود را در بخش دیدگاه‌ها با ما به اشتراک بگذارید و توصیه می‌کنیم که مقاله دانلود فیلم از یوتیوب را هم مطالعه نمایید.

منبع: ahrefs.com

مشاوره آموزشی رایگان
شما این فرصت را دارید، با تکمیل فرم زیر، قبل از انتخاب دوره آموزشی مناسب خود، از مشاوره رایگان کارشناسان آموزشی مجموعه همیار آکادمی استفاده نمائید.

 

مشاوران آموزشی
همیار آکادمی
پاسخگوی شما هستند
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
تقریبا
خیر
منبع: همیار وردپرس
کلیه حقوق این مطلب برای همیار وردپرس است و ایده پردازان آن را بازنشر کرده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 + دوازده =

دکمه بازگشت به بالا