وردپرس

10 مرحله مهم تولید محتوا برای سایت – بحث آزاد


بهترین روش های تولید محتوای وبسایت

در این مقاله سعی داریم به بهترین روش های تولید محتوای با کیفیت اشاره کنیم. برای شروع از شما می خواهیم بهترین وبسایتی که تا کنون به آن مراجعه کرده اید و از محتوای آن حیرت زده شده اید را به خاطر آورید. به نظر شما تولید کنندگان محتوای این سایت چگونه موفق به خلق چنین محتوایی شده اند؟ استراتژی آن ها در تولید محتوای یکپارچه به چه صورت بوده است؟ در ادامه این مبحث به کلیه سوالات شما در خصوص نوشتن محتوای مفید  برای وبسایت و فضای مجازی پاسخ خواهیم داد. پس از مطالعه کامل این مقاله  با کمک استراتژی ۱۰ مرحله ای که به شما ارائه می شود، قادر به تولید محتوای شگفت انگیز برای وبسایت خود خواهید بود.

تولید محتوای با کیفیت برای وبسایت در ۱۰ مرحله

در این بخش به صورت خلاصه به معرفی ۱۰ مرحله موجود در استراتژی مورد بحث در این مقاله می پردازیم و در ادامه به صورت کامل به معرفی هر بخش و باید ها و نباید های آن اشاره خواهیم کرد.

هدف از تولید محتوا، جذب مخاطب و معرفی خدمات ارائه شده توسط یک کسب و کار است؛ لذا چنین محتوایی نیازمند  طی نمودن ۱۰ مرحله زیر می باشد تا به اهداف خود جامه عمل بپوشاند:

۱-مشخص کردن هدف محتوای وبسایت

۲-تحقیق در خصوص مخاطبان وبسایت و نیازهای آن ها

۳-اجرای حسابرسی محتوا (website content audit)

۴-در نظر گرفتن رقبا و تولید محتوای برتر و متفاوت

۵-در دسترس قرار دادن محتوا برای مخاطبان

۶-به نمایش گذاشتن تجربه شخصی و تخصص در تولید محتوا

۷-تولید محتوا به زبان مخاطب

۸-بهینه سازی سئو

۹-راهنمایی مخاطبین در خصوص گام های بعدی

۱۰-به روز کردن محتوا و مرتبط بودن متن با سرچ های پر تکرار

مشخص کردن هدف محتوای وبسایت

ساده ترین و حیاتی ترین قدم در تولید محتوا مشخص نمودن هدف می باشد. در واقع می بایست به مشخص نمودن هدف تولید محتوا به چشم یک وظیفه مهم نگاه کرد؛ هر آنچه که در این پروسه تولید می کنید وظیفه شما را سنگین تر می سازد و گسترش می دهد. در واقع «هدف» به مثابه ستون فقرات استراتژی وب سایت شما است و آن را می توان «چرایی» تولید محتوای شما دانست. فکر کردن به این سوال نیز ممکن است اهمیت تعیین هدف را برای شما پررنگ تر سازد: اگر محتوای شما هدف ندارد، چرا آن را تولید می کنید؟! سه سوال دیگری که در ادامه طرح می کنیم به تولید محتوای منحصر به فرد، محرک و مفید منجر خواهد شد. بنابراین ضروری است به هنگام مشخص نومدن استراتژی وبسایت خود به پاسخ های خود در خصوص این سوالات مراجعه کنید.

چرا مطالب شما مهم است؟

بیایید در نظر بگیریم که شما صاحب یک دفتر بازاریابی دیجیتال هستید و قصد تولید محتوا در خصوص بازاریابی دیجیتال را برای وبسایت خود دارید. اولین سوالی که باید از خود بپرسید این است که چرا چنین محتوایی برای مخاطبان شما مفید است؟ خوانندگان این مطلب چه چیزی را از محتوای شما دریافت خواهند کرد؟

چه کسانی نیاز به دانستن این اطلاعات دارند؟

شما باید در نظر داشته باشید چه کسانی می بایست در مورد بازاریابی دیجیتال آموزش ببینند. مخاطبان خود را مشخص کنید و بگویید چرا محتوای وبسایت شما زندگی آن ها را بهتر خواهد کرد؟ (در مرحله دوم این استراتژی نحوه شناخت مخاطبان را بررسی خواهیم کرد)

محتوای من چه تفاوتی با سایرین دارد؟

توجه به این نکته ضروری است که در فضای وب صدها پست و محتوا در خصوص بازاریابی دیجیتال وجود دارد؛ حال سوالی که مطرح است این است که چه چیزی شما را از سایرین متفاوت می سازد؟ در اینجا می بایست ویژگی های مثبت و قابل توجه کسب و کار و برند خود را برجسته کنید و ابعاد جدیدی از بازاریابی دیجیتال را به مخاطبان خود نشان دهید.

تحقیق در خصوص مخاطبان وبسایت و نیازهای آن ها

بخش عمده ای از استراتژی تولید محتوا وبسایت شما، شکل دهی رابطه ای مستحکم و طولانی مدت با مشتری است. ضروری است محتوای وبسایت شما به کلیه سوالات مخاطبان پاسخ دهد و با نیازهای آن ها ارتباط تنگاتنگی برقرار کند. در نظر گرفتن مخاطب عام منجر به تولید محتوایی عمومی و غیر تخصصی می شود، و در این صورت شما «هدف» تولید محتوای خود را از دست خواهید داد؛ این همان چیزی است که شما را از سایرین متمایز می سازد. بنابراین به هنگام شناخت مخاطبان خود می بایست از هر زمان دیگر حساس تر و دقیق تر عمل نمایید تا با کلیه نیاز های آن ها در رابطه با کسب و کار خود آشنا شوید. مخاطب خاص اهداف شما را با اهداف مورد نظر ایشان مرتبط می سازد و موجب قدم گذاشتن در مسیر صحیح تولید محتوا می شود. در حین تحقیق در مورد مخاطبان، نکات زیر را برای خود یادداشت کنید:

-نقاط ضعف

نقطه ضعف و چالش هایی که مخاطبان شما با آن ها درگیر هستند لیست مفیدی از سوالاتی که می بایست در محتوای خود به آن ها پاسخ دهید را در اختیار شما قرار می دهند؛ بنابراین حلال مشکلات خوانندگان خود باشید.

-رفتار

رفتار مخاطبان خود را به عنوان یک مشتری و یک فرد عادی در نظر گرفته و یادداشت کنید:

به عنوان مشتری: در خصوص آنچه که خریداری می کنند و علت خرید آن بنویسید.

به عنوان فرد عادی: به سرگرمی های آن ها در اوقات فراغت و مطالبی که ممکن است در سایر وبلاگ ها مطالعه کنند بپردازید و حدس بزنید این مطالب در برگیرنده چه محتوایی می توانند باشند. در نهایت ببینید چه چیزی مورد علاقه آن ها است و تا از آن در محتوای خود استفاده کنید.

-خواسته ها

شما باید از اهداف بلند مدت مخاطبان خود آگاه شوید و برای هدایت آن ها به سمت هدفشان برنامه ریزی کنید.

-جمعیت شناسی

سن، شغل، جنسیت و ویژگی های خاص مخاطب شما محل ارائه محتوا و نوع نوشتن آن را برای شما مشخص می کند. به طور مثال یک نوجوان ۱۵ ساله بیشتر از یک فرد ۶۵ ساله وقت خود را در فضایی مانند اینستاگرام سپری می کند .

پس از انجام تحقیقات کامل در خصوص مخاطبان، می توانید محتوای وبسایت خود را در محدوده نیاز آن ها تولید و تنظیم نمایید.

اجرای حسابرسی محتوا (website content audit)

تولید محتوای وب امری پر از آزمون و خطا است؛ کما اینکه پس از مدتی و با گذر زمان متوجه جذابیت و برتری برخی از پست های خود نسب به سایر مطالب سایت خواهید شد. اجرای حسابرسی محتوا به شما کمک می کند تا:

-موضوعات فراموش شده را شناسایی کرده و به آن ها بپردازید

-هدف و محتوای وب سایت خود را هم تراز کنید

– تحلیل میزان مشارکت مخاطب با پستpost engagement(میزان لایک،کامنت، اشتراک گذاری)

-تنظیم مجدد سئو سایت

سعی کنید هر 6 ماه یکبار محتوای وب سایت خود را بررسی کنید، چرا که با این کار از دنبال کردن اهداف وبسایت خود و مسیر درستی که در آن قرار دارید اطمینان حاصل خواهید کرد. یکی از ساده ترین روش ها در انجام حسابرسی محتوای وبسایت، استفاده از نرم افزار SEMrush Content Audit است که در ادامه به مرور نحوه کار با این برنامه خواهیم پرداخت:

۱-وارد حساب SEMrush خود شوید ، یک پروژه جدید ایجاد کنید و به Content Analyzer بروید.

۲-SEMrush محتوای شما را تجزیه و تحلیل کرده و آنها را در مجموعه محتوای مجزا گروه بندی می کند. با کلیک بر روی هر یک از مجموعه ها ، لیستی از توصیه ها و پیشنهادات در مورد چگونگی بهبود محتوا به شما ارائه می شود.

همچنین می توانید حساب های Google Analytics و Google Search Console خود را با SEMrush متصل کنید و اطلاعات بیشتری درباره عملکرد محتوای خود در سیستم عامل های Google و رسانه های اجتماعی بدست آورید.

در حین تحلیل محتوای خود می بایست حساس تر و دقیق تر از هر زمانی عمل کنید؛ علاوه بر بررسی معیارهای مختلف ، سعی کنید:

-موضوعات گمشده را شناسایی کنید: نوع محتوا ، تغییر موضوع و ایجاد محتوای بازاریابی.

-هدف و محتوای وب سایت خود را تراز کنید : نوع محتوا ، تنوع موضوع ، فراخوان برای اقدامات و محتوای قدیمی.

-تجزیه و تحلیل  :post engagement بازدید از صفحه ، میانگین زمان حضور در صفحه، نرخ اشتراک گذرای در صفحات اجتماعی و نظرات.

-تنظیم مجدد سئو : عنوان صفحه ، کلمات کلیدی هدفمند ، رتبه بندی ، پیوندهای داخلی / خارجی ، لینک های خراب ، توضیحات متا ، تصاویر ، متن.

روش کلی موثر در حسابرسی محتوای وبسایت، یادداشت اهداف محتوا است، به این ترتیب با بررسی بخش های مختلف محتوای خود بر اساس هدف تعیین شده، مشخص خواهید کرد که آیا در مسیر درست دستیابی به آن ها قرار دارید یا خیر.

در نظر گرفتن رقبا و تولید محتوای متفاوت

تحلیل و بررسی سایت رقبا اهمیت زیادی دارد.  دستیابی به استراتژی تولید محتوای خاص، این روزها به امری غیر ممکن تبدیل شده است؛ چرا که همیشه ایده های مشترک و یکسان در خصوص موضوع مورد نظر ما، به فکر رقیبان و سایر افراد فعال در این زمینه نیز رسیده است که همین امر رقابت را سخت تر می سازد. یکی از راه های پیشی گرفتن از رقیبان نیز، یادگیری از آن ها و زیر نظر داشتن تولیدات وبسایت های رقیب است. بدین ترتیب می بایست پیش از تولید محتوا، سرچ های گوگل خود را در زمینه موضوع مورد نظر انجام دهید و ایده های مشابه را پیدا کنید؛ محبوب ترین پست ها را بخوانید و از خود بپرسید: «چگونه می توان محتوای آموزنده تر، جامع و عملی تر تولید کرد؟

در کنار بررسی پست های محبوب رقیبان، این ۳ استراتژی را نیز امتحان کنید:

-تغییر زاویه دید : به موضوع مورد نظر خود از زاویه دید دیگری نگاه کنید؛ برای حل مساله روش های دیگری پیشنهاد دهید و از تجریبیات شخصی و منحصر به فرد خود استفاده کنید. خوانندگان خود را مجاب کنید تا با این ذهنیت «من قبلا هرگز به این موضوع فکر نکرده بودم» خواندن پست شما را به پایان برسانند.

-مرور مجدد اهداف تولید محتوا : در اینجا می با یست مشخص کنید که چه چیز موجب تمایز هدف شما از سایر رقبا شده است و از همان عنصر تمایز در تولید محتوای وب استفاده کنید. همچنین در تولید محتوا می توانید مقداری شخصی تر رفتار کنید و برای محتوای خود برند سازی کنید؛ استفاده از شوخ طبعی در متن ها و کاربرد رنگ های خاص برای وبلاگ می تواند گزینه خوبی باشد.

-تشویق به مشارکت : هرچه مخاطب با محتوای وب شما بیشتر مشارکت داشته باشد، محبوبیت محتوای شما نیز بیشتر خواهد بود.

افزایش اشتراک گذاری محتوا در شبکه های اجتماعی به روش های زیر امکان پذیر است:

-خلاصه کردن محتوا در یک تصویر اینفوگرافیک و افزودن آن به متن در انتهای پست

-برقراری مکالمه با مخاطبان و پرسیدن سوال؛ خوانندگان می توانند در بخش کامنت ها نظرات خود را اظهار کنند.

-استفاده از متن های به یاد ماندنی و نقل قول ها در محتوا

-افزودن آیتم اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی مختلف برای افزایش و ارتقای مشارکت (در نظر داشته باشید  که با افزودن گزینه های اشتراک شبکه اجتماعی همچنان با مخاطبان مورد هدف خود در ارتباط باشید)

در دسترس قرار دادن محتوا برای مخاطبان

توجه به این نکته ضروری است که تولید محتوای وب بخشی از استراتژی بازاریابی محتوا می باشد و کشف شدن و دیده شدن توسط مخاطب، قسمت دوم آن است. یکی از راه های دسترسی به مخاطب و جذب مشتری، تبلیغات است اما راز دیده شدن در این است که اجازه دهید مشتری محتوای شما را به تنهایی کشف کند. در اینجا به چند روش مهم در ایجاد بستری مناسب برای کشف محتوا توسط کاربران اشاره می کنیم.

نشانه گذاری طرحواره

Schema به Google و سایر موتورهای جستجو کمک می کند تا معنای محتوای شما را درک کرده و نتایج جستجوی مرتبط را برای کاربران نشان دهند. هنگامی که نشانه گذاری طرحواره را اجرا می کنید ، به احتمال زیاد محتوای شما در جستجوهای مرتبط ظاهر می شود؛ همچنین استفاده از این روش به شما در ایجاد rich snippet کمک می کنند. Rich snippet اطلاعات ارزشمند و کاملی هستند که در خصوص سرچ ها مختلف در رتبه های اول گوگل ظاهر می شوند و به اصلاح از رتبه بالای کلیک برخوردارند.

توجه داشته باشید نتیجه هر سرچ، عکس و رتبه بندی خاص خود را دارد- که همان ریچ اسنیپت می باشد. در نتایج این جستجوها علاوه بر عنوان، توضیحات و url اطلاعات دیگری نیز وجود دارد.

ایجاد Rich snippet برای وبسایت های نظردهی، وبسایت های محصولات، صفحات عمومی و همچنین مقالات مختلف بسیار مفید است.

ساختار سایت

هرچه تولید محتوای وب شما بیشتر باشد، احتمال بی نظمی آن بیشتر می شود. با ایجاد ساختار بهینه سایت می توان از این امر جلوگیری کرد. ساختار خوب و بهینه سایت به گوگل کمک می کند تا سایت شما را بیشتر جستجو کند و مقالات و پست های بیشتری از شما را در اختیار مخاطبان قرار می دهدگ با این کار، افراد بیشتری و در مدت زمان طولانی تری در سایت شما وقت می گذرانند. با سلسله مراتب ، دسته بندی مطالب و پیوندهای داخلی می توان ساختار سایت را بهبود بخشید.

-سلسله مراتب : چیدمان محتوای سایت از مهمترین تا کم اهمیت ترین

-دسته بندی محتوا: تقسیم بندی موضوعات و پست ها؛ به طور مثال در صورت نوشتن در مورد زندگی سالم، می توانید محتوا به رژیم غذایی، ورزش، سلامت روان و غیره تقسیم کنید. کاربران با استفاده از این روش می توانند به سرعت به آنچه که نیاز دارند دست یابند و گوگل نیز می تواند محتوای شما را در جستجو شناسایی کند.

-پیوند داخلی : با استفاده از لینک های داخلی، مطالب مختلف سایت خود را به یکدیگر پیوند دهید. با این کار کاربران به آسانی به محتوای بخش های مختلف وبسایت شما دست می یابند. در واقع هنگامی که لینک های داخلی وبسایت شما که با یکدیگر مرتبط هستند، در کنار یکدیگر قرار گیرند، به خوبی می توانند در دسترس مخاطب قرار باشند. اما اگر محتوای  بی ربط را به یکدیگر پیوند دهید، موجب گیج شدن مخاطب و موتور گوگل می شود. به طور مثال اگر مطلبی در مورد دویدن نوشتید، می توانید به مقاله پیشین وبسایت خود در مورد بهترین کفش های مخصوص دویدن لینک دهید.

به نمایش گذاشتن تجربه شخصی و تخصص در تولید محتوا

مهمترین بخش یک رابطه سالم و بلند مدت، اعتماد است که همین امر در خصوص رابطه میان مشتری و کسب و کار نیز صدق می کند. مانند سایر روابط، در اینجا نیز جلب اعتماد مشتری و مخاطب نیازمند گذر زمان است؛ با تولید محتوای آموزشی، سازگار و معتبر می توان روند اعتمادسازی را آسان تر پیش برد.

اما ، مانند هر رابطه ای ، اعتماد هم زمان می برد. می توانید این روند را آسان کرده و محتوایی آموزشی ، استوار و پیوسته و معتبر ایجاد کنید.

-محتوای آموزشی: محتوای موفق به مرور زمان تبدیل به مرجع و منبع اصلی مخاطبان می گردد. محتوای آموزشی به کلیه سوالات خواننده پاسخ می دهد و راه درست رسیدن به اهداف را برای ایشان ترسیم می کند. هنگام تولید محتوای آموزشی به خوانندگان خود بگویید که چرا در مورد موضوع x می بایست بدانند و راه های رسیدن به آن چیست. فراموش نکنید در متن خود می بایست از مراجع معتبر و قابل استناد استفاده کنید.

-محتوای استوار و پیوسته: در انواع روابط آن هایی جواب می دهند که طولانی مدت روی ایشان کار شده باشد.در تولید محتوا می بایست خود را به مخاطب نشان داد و با او  در ارتباط مستمر بود. با اینکار به مخاطب خود نشان می دهید که اینجا حضور دارید و حضورتان پایدار خواهد بود. همگام با تولید محتوای سازگار و پیوسته، از مخاطبان خود در مرود محتوای مورد نظر سوال بپرسید و به سوالات آن ها نیز پاسخ دهید.

-محتوای معتبر: در خصوص کلیه ادعاهای خود در متن تحقیق و بررسی کنید و برای آن مرجع معتبر داشته باشید. با این کار به مخاطبان خود نشان می دهید که برای تولید محتوا به تحقیق و پژوهش پرداخته اید. در پایان هر مقاله نیز از نویسنده بیوگرافی مختصری ارائه دهید؛ این کار موجب افزایش اعتبار مقاله و برند شما می شود.

پشتیانی، اطلاع رسانی و نمایش حضور مستمر در وبسایت موجب رفتار متقابل مخاطبان و تعامل بیشتر با شما می شود.

تولید محتوا به زبان مخاطب

در تولید محتوا می بایست با زبان مخاطب آشنا بود و محتوای مرتبط و مناسب را در اختیار آن ها قرار داد. این امر با بازنگری مجدد تحقیقاتی که در مورد مخاطبان خود انجام داده اید میسر می شود:

-جمعیت شناسی : جمع آوری اطلاعات در خصوص جامعه آماری که با آن ها سر و کار دارید، شما را از علایق، خواسته ها و برنامه های روزمره مخاطبان مطلع می سازد. شما می توانید از این اطلاعات برای برقراری ارتباطی نزدیک تر با مشتریان استفاده کنید. به طور مثال اگر در مورد امور مالی می نویسید، به عنوان شغلی و رتبه کاربر خود توجه داشته باشید تا مطابق با موقعیت وی از اصطلاحات تخصصی و اصولی حرفه استفاده کنید.

-محتوای مورد پسند مخاطب: تحلیل قالب محتوایی مورد علاقه مخاطب (نظیر شبکه های اجتماعی، وبلاگ و …)

-برند شخصی: یکی از راه های نوشتن متن موفق، استفاده از زبان شخصی در تولید محتوا است. بدین ترتیب ضروری است که در استراتژی تولید محتوا، خودتان باشید و ارزش های شخصی خود را در سراسر متن به کار ببرید و از تجریات شخصی و شوخ طبعی استفاده کنید. چرا که خوانندگان نیاز به شناخت شما دارند.

بهینه سازی و سئو

بهینه سازی و سئو محتوا به موتورهای جستجو و کاربران کمک می کند تا بیشتر در مورد محتوای وبسایت شما بدانند. به طور مثال گوگل از سئو برای تصمیم گیری در مورد مرتبط بودن محتوای شما استفاده کرده  و همچنین مخاطبان از سئو برای اسکن پست ها استفاده می کنند. شاید برایتان این سوال پیش آید که چه کسی مقالات را اسکن می کند؟! در اینجا به آخرین باری که یک مقاله را کامل مطالعه کردید فکر کنید؛ آیا کل مقاله را کلمه به کلمه خوانده اید یا آن را خلاصه و تیتر وار مرور کرده اید؟ بسیاری از افراد مورد دوم را انتخاب می کنند. اما این به معنای بی ارزش بودن مقالات شما نیست؛ نتیجه این بحث این است که می بایست ارزشمندترین بخش محتوای خود را برجسته تر از سایر مطالب سازید.

ایجاد عنوان اصلی قدرتمند

عنوان اصلی مقاله که به آن هدینگ گفته می شود و با تگ h1‌مشخص می گردد، مخاطب شما را مورد هدف قرار می دهد. در این عنوان می بایست روی یک مشکل، خواسته و یا هر دو تمرکز کنید. به خاطر بسپارید که نباید اطلاعات زیادی در عنوان خود به مخاطب ارائه بدهید. چرا که این کار حس کنجکاوی مخاطب را می کاهد؛ بنابراین آنقدری از موضوع بگویید که خواننده را اسیر قلاب ماهیگیری خود سازید.

زیرعنوان ها

عنوان های فرعی که زیر عنوان اصلی می آید، به درک هرچه بهتر ایده اصلی شما توسط مخاطب کمک می کند. عنوان های فرعی با h3  و h2 نشانه گذاری می شوند و از این طریق محتوای متن شما تقسیم بندی می گردد. در مقالات طولانی تر از ۲ هزار کلمه، با ایجاد فهرست می توانید خوانندگان را بدون اتلاف وقت به بخش های مورد نظر ایشان هدایت کنید.

پاراگراف بندی و استفاده از فضای خالی

با تقسیم بندی پاراگراف های طولانی به ۲ یا ۳ بخش کوتاه به درک بهتر آن ها توسط مخاطب کمک کنید. با ایجاد فضای خالی میان پاراگراف ها و نوشتن جملات کوتاه متن خود را خواندنی تر نمایید. استفاده از جملات ساده و خودداری از کلمات پیچیده امری ضروری است؛ همچنین سعی کنید جملات خود را با ۱۵ کلمه به پایان برسانید. بخاطر داشته باشید هدف شما نوشتن متنی ساده و رسا و خوانا است.

استفاده از تصاویر

استفاده از عکس در میان متن به مخاطب کمک می کند تا مطلب را عمیق تر درک نماید. خواندن متن های طولانی نیز گاه امری طاقت فرسا می باشد که در اینجا کاربرد عکس می تواند به خوبی نقش مثب خود را ایفا کند.  به خصوص در متون تخصصی و فنی، استفاده از عکس ایده خوبی برای شکستن فضا می باشد.

همواره به هنگام تولید محتوای وب، روش های بهینه سازی و سئو را در دستور کار خود قرار دهید؛ چرا که پس از مدتی تمرین و کاربست این روش ها، تبدیل به امری ذاتی برای شما خواهند شد.

راهنمایی مخاطبین در خصوص گام های بعدی

در این مرحله که به آن CTA گفته می شود، شما به خوانندگان خود می گویید که پس از مطالعه محتوای صفحه شما، چه کاری باید انجام دهند. ارائه گزینه های جذاب و راهکارهای مفید برای ادامه راه، به مخاطب شما انگیزه می دهد و به عبارت دیگر، این کار دعوتی است برای انجام کارهایی که مخاطب در آن ذی نفع است. برای ارائه گزینه و ایجاد CTA در متن دو راه وجود دارد:

۱-خاص بودن:

از مخاطبان خود بپرسید کدامیک به نظرتان بهتر است؟ «اکنون ثبت نام کنید” یا “دانلود رایگان راهنما» ؟

گزینه اول بسیار کلی است و ممکن است مخاطب از خود بپرسد برایچه چیزی ثبت نام می کند؟ اما گزینه دوم به آن ها می گوید که چه چیزی را دانلود می کنند و این اطمینان را می دهد که دانلود محتوا رایگان است. در مجموع از خود بپرسید CTA چگونه می تواند به نفع مخاطب شما عمل کند و از آن در محتوای خود استفاده کنید.

۲-مرتبط بودن:

فراخوان های جمعی نظیر دعوت به اشتراک گذاری در صفحات اجتماعی قابل استفاده در تمام مطالب می باشند. با این وجود می بایست از راه های مرتبط با مقاله و محتوای وبسایت مخاطبان را دعوت به گام های بعدی کرد. مرحله بعدی شامل هر چیزی که باشد، می بایست برای خواننده شخصی و قابل استفاده ترسیم شود. برای بهینه سازی CTA می بایست آن را تجزیه و تحلیل بنمایید، که این کار را می توانید با تست های A/B انجام دهید.

به روز کردن محتوا و مرتبط بودن متن با سرچ های پر تکرار

تولید محتوای وب به معنای تولید یکباره محتوا و تمام شدن آن نیست؛ بلکه نیازمند بهینه سازی پست ها در بازه های زمانی ۶ الی ۱۲ ماهه است. با استفاده از سه ابزار زیر بروزرسانی خود را آسان سازید:

۱-تقویم تحریریه

تقویم سرمقاله محتوای شما ، بهینه سازی SEO و میزان بازدید را سازماندهی می کند. می توانید این دسته ها را به تقویم های سرمقاله متعدد تقسیم کنید یا آنها را در یک منبع ترکیب کنید. بهینه سازی محتوای وب به شما کمک می کند تا متوجه شوید کدام محتوا و سئو باید به روز رسانی شود. برخی از به روزرسانی های رایج عبارتند از:

-آمار قدیمی

CTA های تاریخ گذشته

-پیوندهای خراب

-تاریخ انتشار

همچنین ایجاد فهرست و دسته بندی از محتوای آینده سایت می تواند ایده خوبی باشد؛ به این صورت هر زمانی که نیاز به الهام گرفتن و رسیدن به ایده های جدید داشته باشید می توانید به لیست خود رجوع کنید.

۲-حسابرسی

همانطور که در سومین مرحله این مقاله ذکر شد، شما می بایست سالی ۲ مرتبه به حسابرسی محتوای وبسایت خود بپردازید. از اینکار می توان به عنوان دوره پاکسازی و حذف محتوای بلا استفاده یاد کرد. بدین ترتیب می توانید از شر محتوایی که به گوگل و مخاطبان کمک نمی کند خلاص شوید.

۳-استفاده مجدد

از یک محتوای خوب و مفید می توان استفاده چند باره کرد؛ هر محتوایی که بیشترین بازدید را داشته، تجزیه و تحلیل کنید و و آن را در سایر شبکه اجتماعی و رسانه ها بازنشر نمایید. به عنوان مثال می توانید یک سری از پست های وبلاگ را به کتاب الکترونیکی تبدیل کنید. یا می توانید برای پرطرفدارترین مقالات فیلم تهیه کنید. استفاده مجدد از محتوای طلایی و پر بازدید وبسایت به احیای ارزش محتوا نزد گوگل و مخاطب شما منجر خواهد شد. پس از به روزرسانی محتوا، می توانید پست های جدید خود را از طریق رسانه های اجتماعی و یا ایمیل به اشتراک بگذارید.

نکات کلیدی

به یاد داشته باشید که اهمیت تولید محتوا برای سایت بسیار زیاد است به همین دلیل هنگام ایجاد استراتژی تولید محتوای وبسایت می بایست ۳ مورد زیر را در نظر داشته باشید:

-تولید محتوا امری فراتر از تولید محض است؛ استراتژی خوب در تولید محتوا آن است که محتوای سایت را مورد ممیزی مستمر و بازنگری دائمی قرار دهد.

-مخاطب همه چیز شما است؛ تولید محتوا و نوشتن در یک وبسایت کاملا در ارتباط و برای مخاطب است. تمام تصمیمات در مورد چگونگی محتوا می بایست با نظرخواهی از مخاطب و مشارکت وی ضورت گیرد. در این راه مخاطب و شما همراه و یاری رسان یکدیگر هستید.

-در این راه تنها نیستید؛ نوشتن در فضای وب امر آسانی نیست. نیازمند زمان زیادی است و ممکن است گاهی شما را دچار سردرگمی کند. برای حل این مشکل می توانید با تولید کنندگان محتوا و منابع آنلاین مراجعه کنید.منبع: وردپرس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 14 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
WhatsApp chat