اخبار سایت

فیلترینگ به گردش آزاد اطلاعات لطمه وارد می کندیک عضو پارلمان گفت: دامنه فیلترینگ علاوه بر شبکه‌های مجازی به سایت‌های خبری و کسب و کارها رسیده و به گردش آزاد اطلاعات لطمه وارد می‌کند.

به گزارش ایتنا از خبرگزاری خانه ملت، غلامرضا نوری قزلجه در جلسه علنی روز سه شنبه 31 مرداد ماه مجلس در جریان گزارش کمیسیون صنایع و معادن در مورد بررسی کیفیت اینترنت و شاخص‌های مرتبط با آن با رویکرد چالش‌های ایجاد شده برای شهروندان و کسب و کارهای اینترنتی گفت: با وجود توسعه زیرساخت‌های ارتباطی هنوز در برخی از روستاها دسترسی به تلفن ثابت و سیار محقق نشده و علیرغم رشد قابل ملاحظه در آمارها با شاخص‌های بین‌المللی فاصله زیادی داریم.

نماینده مردم بستان آباد در مجلس یازدهم افزود: سهل‌انگاری در مقابل حقوق کاربران موضوعی است که محل پرداختن به آن وجود دارد. همچنین تنوع نهادهای اعمال کننده محدودیت و فیلترینگ مسئله‌ای است که در گزارش به آن اشاره نشده است. همچنین برخی از این نهادها مجوزی از مجلس نیز ندارند و همین فیلترینگ به خودتحریمی دامن زده است.

وی با انتقاد از فیلترینگ گسترده اینترنت گفت: صرف نظر از فیلترینگ شبکه‌های مجازی، دامنه فیلترینگ به برخی از کسب و کارها و سایت‌های خبری رسیده است و این موضوع به گردش آزاد اطلاعات لطمه می‌زند و گسترش استفاده از فیلترشکن‌ها موجب ایجاد خطر برای امنیت شبکه داخلی کشور و امنیت کاربران است.

این عضو مجلس یازدهم در پایان خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود وزیر ارتباطات در گزارش خود هزینه تحمیل فیلترینگ به کسب و کارها را ارائه کند.

این مطلب از سایت ایتنا گردآوری شده است.

منبع: ایتنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا