فناوری اطلاعات

۶۰ کارمند فیس‌بوک به دلیل اشتباه الگوریتم متا اخراج شدندیک پیمانکار متا اخیراً به تعدادی از کارمندانش اعلام کرده فعالیت آنها برای فیس بوک به زودی پایان می یابد. حدود ۶۰ کارمند شرکت Accenture تحت تاثیر این اقدام اخراج می شود. شرکت مذکور بر تیم هایی از بازبین های محتوای فیس بوک و دیگر پیمانکارها نظارت می کند.

به گزارش ایتنا از مهر، دلیل این اخراج ها هنوز مشخص نیست و توضیحاتی درباره تغییرات به کارمندان داده نشده است. طبق گزارش اینسایدر، نمایندگان Accenture طی یک تماس ویدئویی سریع خبر اخراج را به کارمندان مذکور داده و اعلام کرد پیمانکاران به وسیله یک الگوریتم و به طور تصادفی آنها را انتخاب کرده اند.

فیس بوک از اظهار نظر در این باره خودداری و نماینده Accenture نیز انجام اقدامات برای اخراج کارمندان را تکذیب کرد.

اخراج نیروهای متا در حالی اتفاق می افتد که این شرکت در میانه رکود اقتصادی و کسب و کار آگهی های آنلاینش با چالش رورو شده است.

شرکت آمریکایی مذکور پس از صرف چند میلیارد دلار در بخش واقعیت مجازی، اخیراً از کاهش درآمد برای نخستین بار در طول تاریخچه فعالیتش خبر داده بود. در همین راستا شرکت مادر فیس بوک طرح های استخدام نیروی جدید را کاهش داده و به مدیران خود اعلام کرده بود کارمندانی با عملکرد ضعیف را حذف کنند.

علاوه بر آن فیس بوک برخی از خدماتی که به کارمندان ارائه می کرد مانند سرویس لباسشویی را از آغاز ۲۰۲۲ میلادی حذف کرده است.منبع:ایتنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − 3 =

دکمه بازگشت به بالا