فناوری اطلاعات

۴ گام ملی برای کسب سهم ۳ درصد ایران از بازار جهانی زیست‌فناوریبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ایران از جمله کشورهایی است که طی چند سال اخیر به دنیا اثبات کرده در زمینه زیست‌فناوری توانمندی‌های دانشی و تخصصی خوبی دارد و تنه به تنه کشورهای پیشرفته‌ای می‌زند که سهم بالایی از بازار جهانی این عرصه را کسب کرده‌اند. اما شاید دلیل کم بودن حضور ایران در این بازار جهانی عدم حمایت از فعالان علمی و پژوهشی این حوزه در کشور باشد.

ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم با اتکا به همین توانمندی‌های دانشی و تخصصی در تلاش است تا با کمک شرکت‌ها، فناوران و دیگر نهادهای مرتبط، سهم ایران از بازار جهانی را به ۳ درصد افزایش دهد. هدفی که با وجود شرکت‌های دانش‌بنیان بزرگ و صاحب برند ملی در کشور؛ دور از ذهن نیست و کسب این سهم یک اتفاق نزدیک و شدنی است.

در همین راستا ۳ گام ملی و پژوهشی برداشته شد تا ایران به سهم ۳ درصدی خود در بازار جهانی زیستی نزدیک تر شود. «سیاستگذاری، برنامه ریزی راهبردی و ارزیابی پیشرفت زیست فناوری در کشور»، «هماهنگی ملی و هم افزایی منابع و امکانات کشور برای تولید ثروت از زیست فناوری»، «کمک به ارتقای سطح علمی و فناوری به منظور کسب مقام نخست منطقه و سهم شایسته جهانی» و «ماموریت گرایی دانشگاه ها و مراکز علمی و جلوگیری از موازی کاری و اتلاف منابع پژوهشی» اقداماتی است که در این حوزه ذیل طرح تقسیم کار ملی زیست فناوری تعریف شده است.منبع:مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا