فناوری اطلاعات

گوگل در آستانه دومین جریمه سنگین در روسیهبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، راسکامنادزر، رگولاتور روسیه در این باره اعلام کرد: که یک وب سایت میی ویدئو است به طور عمد اعات گمراه کننده درباره پیشروی عملیات مخصوص نظامی روسیه در اوکراین منتشر می‌کند و اعتبار نیروهای مسلح فدراسیون روسیه را از بین می‌برد.

همچنین این سازمان ادعا می‌کند یوتیوب اجازه نشر محتواهایی با دیدگاه‌های افراطی و برای حضور کودکان در تظاهرات غیرمجاز را داده است.

طبق مذکور تکرار این امر احتمالاً به ای معادل ۵ تا ۱۰ درصد درآمد سالانه در روسیه می‌شود. البته مبلغ دقیق جریمه در تعیین خواهد شد.

به گفته راسکامنادزر گوگل به استنثنای جریمه‌هایی که براساس درآمد آن در روسیه تعیین شده، تاکنون ۶۸ میلیون روبل جریمه شده است و با این وجود بیش از ۷ هزار محتوای ممنوع شده در یوتیوب وجود دارند.

در صورت تأیید، این دومین باری خواهد بود که گوگل براساس درآمد خود در روسیه جریمه می‌شود. در ماه می روسیه بیش از ۷.۷ میلیون روبل (معادل ۱۴۳ هزار ) جریمه از گوگل دریافت کرد. این نخستین باری بود که دولت این کشور جریمه ای بر حسب درصدی از درآمد سالانه شرکت در روسیه دریافت کرده بود.

این درحالی است که زیرمجموعه گوگل در روسیه هفته گذشته اعلام ورشکستگی کرد و تاکنون به درخواست‌های اظهار نظر پاسخی نداده است.منبع:مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × سه =

دکمه بازگشت به بالا