فناوری اطلاعات

گزارش عملکرد وزارت ارتباطات در زمینه ارتباطات مردمی منتشر شدبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری، همزمان با جابجایی و تغییرات جدید اعضای کابینه و بر اساس دستور رئیس جمهور در خصوص ارائه کارنامه شفاف از ارزیابی عملکرد وزارتخانه ها، اولین گزارش کارنامه مردمی دستگاه‌های اجرایی از سوی رئیس مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری اعلام شد.

نخستین گزارش وزارتخانه ای در حاشیه پاسخگویی برخط وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مرکز ارتباطات مردمی ریاست‌جمهوری به این وزارتخانه تحویل داده شد.

احمد صالحی ، رئیس مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری بیان داشت: از این پس قرار است کارنامه مردمی هر وزارتخانه‌ در قالب گزارش ارزیابی عملکرد با حضور اصحاب رسانه به وزرای مربوطه ارائه شود. گزارشی که شامل شاخص‌هایی همچون توجه به کارگروه صدای مردم (شاخص‌های شش‌گانه)، ملاقات چهره به چهره (شاخص‌های شش‌گانه)، پاسخگویی برخط سامانه ۶۱۳۳ (شاخص‌های چهارگانه)، ستاد ارتباطات مردمی سفرها شکلی و محتوایی (شاخص‌های به ترتیب بیست وپنج ونه گانه)، ‌ سامد (شاخص‌های کمی و کیفی هفتگانه) است.

وی افزود: ارائه این گزارش‌ها معیار و سنجش دقیقی به‌منظور تمییز دادن دستگاهها و مدیران دولتی کارآمد و ناکارآمد و یا دارای نقاظ ضعف از یکدیگر است. این مهم موجب می‌شود تصمیم‌گیران با نگاه همه‌جانبه و روشن‌تری حرکت پرشتاب دولت را در مسیر حل مشکلات وپیگیری مطالبات ودرخواست های مردم تنظیم کنند.

رئیس مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری ادامه داد: در همین راستا آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور در بهمن ماه گذشته در جریان بازدید از مرکز ارتباطات مردمی و پاسخگویی به تماس‌های مردمی گفته بود: علاوه بر مطالعه و پیگیری شخصی گزارش‌های ارسالی این مرکز، این گزارش‌ها، یکی از مراجع اصلی ارزشیابی عملکرد دستگاه‌ها و مدیران دولت می‌باشد.

حجت‌الاسلام صالحی، رئیس مرکز ارتباطات مردمی نیز در برنامه تلویزیونی صف اول گفته بود: یکی از وظایفی که مرکز برعهده دارد نظارت و ارزیابی عملکرد است. به‌عبارتی نبض دولت و تب‌سنج عملکرد دولت از نگاه مردم هم برعهده مرکز است. بر این اساس بدون تعارف و بدون رودربایستی ارزیابی عملکرد دستگاه‌ها و مدیران را ارائه خواهیم داد.

رتبه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تا پایان سال ۱۴۰۱ از بین ۳۰ دستگاه اجرایی

ردیف شاخص رتبه
۱ ملاقات چهره به چهره
(شاخصهای پنجگانه)
۱
۲ سامد
(شاخصهای کمی و کیفی هفت گانه
۳
۳ پاسخگویی برخط۶۱۳۳
(شاخص های چهارگانه)
۹
۴ ستادارتباطات مردمی(شکلی)
(شاخصهای بیست و پنجگانه)
۱۵
۵ صدای مردم
(شاخص های ششگانه)
۱۸
۶ ستادارتباطات مردمی(محتوایی)
(شاخص های نه گانه
۲۴
منبع:مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا