فناوری اطلاعات

کتاب «حالتهای گذرا در سیستم‌های قدرت؛ شبیه سازی، مدلسازی و کاربردها» منتشر شدکتاب «حالتهای گذرا در سیستم‌های قدرت؛ شبیه سازی، مدلسازی و کاربردها» توسط محققان دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی امیرکبیر تالیف و منتشر شد.

به گزارش ایسنا، این کتاب در زمینه مهندسی برق “سیستم‌های قدرت الکتریکی” توسط گروه انتشاراتی تیلور و فرنسیس (Taylor & Francis) به چاپ رسیده است .

پروفسور گئورک قره‌پتیان؛ استاد دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی امیرکبیر ، دکتر آتوسا یزدانی؛ استاد دانشگاه ساکرامنتو آمریکا و دکتر بهروز ذاکر از دانش‌آموختگان دانشگاه صنعتی امیرکبیر و استاد دانشگاه شیراز از مؤلفان این کتاب هستند. 

این کتاب در ۸ فصل و ۲۳۴صفحه در زمینه سیستم‌های قدرت الکتریکی به چاپ رسیده است.

در این کتاب، انواع حالت‌های گذرا که در سیستم‌های قدرت رخ داده یا ممکن است رخ دهند، مورد بررسی قرار گرفته است.

کتاب با دسته‌بندی پدیده‌های گذرا و مشخص کردن اثرات نامطلوب در سیستم‌های قدرت ناشی از گذراها شروع می‌شود. سپس به اقدامات حفاظتی مختلفی می‌پردازد که برای جلوگیری از حوادث ناشی از آن موارد گذرا اجرا شده‌اند. همچنین روش‌های مختلف مورد استفاده برای تجزیه و تحلیل گذرا در سیستم‌های قدرت توضیح داده شده است.

به نقل از دانشگاه امیرکبیر، مدل‌سازی اجزا به‌طور گسترده مورد بحث قرار گرفته و موارد تحلیلی برای ارزیابی طیف گسترده‌ای از گذراها، اثرات احتمالی آن‌ها بر روی سیستم و انواع حفاظت مرسوم که معمولاً برای هر مورد استفاده می‌شود، همراه با روش‌هایی برای طراحی سیستم حفاظت مناسب ارائه می‌شود.

انتهای پیام

پایان/ مرجع وب و فناوری

منبع:ایسنا

دکمه بازگشت به بالا