بدون دسته بندی

کاسه نمد و عوامل موثر بر قیمت کاسه نمد


کاسه نمد چیست و چه کاربردی دارد؟
کاسه نمد را میتوان نوعی آب بند نامید.کاسه نمد در صنعت در گروه درزگیرها محسوب می شود؛ یعنی آن دسته از موادی که برای عایق کردن و کیپ کردن سطوح بکار میروند.
کاسه نمد در صنعت خودروسازی نیز کاربردهایی دارد که از جمله آن می توان به ورودی خروجی گیربکس، پلوس، میل لنگ، شیر فرمان و سوپاپ ها اشاره کرد.
در قدیم برای جلوگیری از روغن ریزی در شفت ماشین های صنعتی و خودروها از پارچه یا نمد استفاده می کردند.به صورتی که نمد، روغن را به خودش جذب کرده و جلوی نشت آن را می گرفت. همچنین برای جلوگیری از نشت آب و سیال های دیگر نیز از آن استفاده می کردند.
در انتخاب و قیمت کاسه نمد مناسب به چه نکاتی باید دقت داشت؟
در انتخاب و خرید کاسه نمد مناسب پارامترهایی نظیر نوع روانکار (روغن یا گریس)، سرعت دورانی، وضعیت شفت (افقی یا عمودی) و امکان ناهمراستایی آن، مقدار فضای موجود، اصطکاک کاسه نمد و حرارت ناشی از آن و محیط کار باید در نظر گرفته شوند.
کاسه نمد ممکن است با برینگ به صورت یکپارچه و یا جدای آن در بیرون برینگ باشد.

اجزای کاسه نمدکاسه نمد قطعه ای متشکل از سه قطعه فنر، واشر کاسه ای شکل فلزی و نمد فشرده است که مانع نشت سیالات در قطعات مکانیکی میشود و ضمنا از نفوذ گرد و غبار به قطعات مکانیکی نیز جلوگیری میکند.
اما امروزه بطور کلی به هر یک از واشرهای لاستیکی گرد در اندازه‌های مختلف که در دستگاه های مکانیکی مختلف مثل موتور اتومبیل برای پیشگیری از نفوذ روغن به بیرون به کار می‌رود کاسه‌نمد می گویند. میتوان گفت، هر جا چرخشی باشد کاسه نمد هم هست، یعنی کاسه نمد جلوی بلبرینگ قرار میگیرد تا مایع و یا هر سیالی داخل موتور یا دستگاه از آن خارج نشود. برای دریافت بهترین کارایی از کاسه نمد باید شرایط محیطی را مورد بررسی قرار دهیم.برنامه نویس
جهت کسب اطلاعات بیشتر به انجمن برنامه نویس مراجعه نمایید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − 1 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
WhatsApp chat