فناوری اطلاعات

کاخ سفید به دنبال جلسه با غول‌های فناوری درباره امنیت نرم افزارکاخ سفید پس از سلسله بزرگی که سال میلادی گذشته به وقوع پیوست، با مدیران شرکتهای بزرگ فناوری شامل ، و برای گفت و گو درباره دیدار می کند.

به گزارش ایسنا، جیک سالیوان، در دسامبر پس از کشف یک در نرم افزار کد باز Log۴j که سازمانهای سراسر جهان از آن برای دیتا لاگ در اپلیکیشن‌هایشان استفاده می‌کنند، نامه‌ای به مدیران شرکتهای فناوری ارسال کرده بود. در این نامه سالیوان خاطرنشان کرده بود چنین نرم افزار کد بازی به شکل گسترده استفاده شده و به صورت داوطلبانه نگهداری می شود و یک نگرانی امنیت ملی مهمی است.

کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد دیدار روز پنج شنبه که به میزبانی آن نوبرگر، معاون مشاور امنیت ملی برای فناوری نوظهور و سایبری برگزار می شود، درباره نگرانیهای پیرامون امنیت نرم افزار کد باز و نحوه بهبود آن صحبت می شود.

شرکتهای فناوری دیگری که در این دیدار حضور دارند شامل IBM، و مِتا پلتفرمز (شرکت مادر فیس بوک) هستند. نمایندگان سازمانهای ی شامل وزارت امنیت داخلی، وزارت دفاع و وزارت بازرگانی هم حضور دارند.

اولویت اصلی دولت بایدن پس از وقوع حملات سایبری متعدد در سال میلادی گذشته است که به لو رفتن اطلاعات هزاران شرکتها و سازمانهای دولتی منجر شد. در یکی از این حملات هک که دولت آمریکا روسیه را عامل احتمالی آن معرفی کرد، نرم افزار شرکت سولار ویندز هک شد و هکرها موفق شدند به هزاران شرکت و دفاتر دولتی که از محصولات این شرکت استفاده می کردند، دسترسی پیدا کنند. هکرها به ایمیلهای وزارتخانه‌های خزانه داری، دادگستری و بازرگانی و سازمانهای دیگر دسترسی پیدا کردند.

بر اساس گزارش رویترز، تداول رو به رشد و تاثیر چنین حملاتی باعث شد دولت آمریکا سال میلادی گذشته فرمان اجرایی صادر کند که باعث تشکیل یک هیات بازبینی و استانداردهای نرم افزاری جدید برای سازمانهای دولتی شد.

انتهای پیاممنبع:ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − چهارده =

دکمه بازگشت به بالا