فناوری اطلاعات

کابل یو اس بی سی جدید رکورد انتقال داده را می شکندبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گیزموچاینا، اپل آماده است تا تغییری نوین در سری آیفون ۱۵ که در سپتامبر رونمایی می شود نشان دهد. هیاهوی زیاد درباره آیفون ۱۵ فقط مربوط به دستگاه نیست و اکسسوری های آن را نیز شامل می شود.

طبق اخبار موجود به تازگی یک کابل شارژ یو اس بی سی اپل فاش شده که روکشی از جنس الیاف بافته شده دارد و به نظر می رسد قابلیت هایی فراتر از شارژ کردن داشته باشد. این کابل در رنگ های مختلف برای مدل های متفاوت آیفون عرضه می شود و زیبایی و کارآمدی را ترکیب کرده است. به نظر می رسد طراحی جدید با کابل های داده مک بوک فعلی متفاوت باشد.

آنچه این کابل را متمایز می کند، سرعت انتقال داده ۴۰ گیگابایت برثانیه ای آن است. این بالاترین سرعت انتقال داده در یک کابل یواس بی سی تا به امروز است. علاوه بر آن کابل مذکور از قابلیت شارژ PD تا ۱۰۰ وات پشتیبانی می کند و به عبارت دیگر سریع تر موبایل را شارژ می کند.

اما این تمام ماجرا نیست. اپل احتمالا برای ارتقای تجربه کاربر یک شارژر MagSafe جدید معرفی کند. این شارژر با طراحی اتصال مغناطیسی می تواند به طور ایمن به دستگاه متصل شود و در نتیجه احتمال قطعی تصادفی آن کاهش می یابد.

تصمیم اپل برای فراهم کردن قابلیت خرید کابل انتقال داده به طور جداگانه برای تمام کاربران نشان دهنده روش مشتری محور بودن این شرکت است. این انعطاف پذیری همراه با پیشرفت های فناورانه نشان می دهد اپل نه تنها از روندهای موجود در بازار پیروی می کند بلکه برای تامین نیازهای مشتریان چنین روندهایی را نیز شکل می دهد.

پایان/ مرجع وب و فناوری

منبع:مهر

دکمه بازگشت به بالا