فناوری اطلاعات

ژل از بین برنده سرطان مغز تولید شدبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اینترستینگ انجینرینگ، هنگامیکه محققان این ژل ضدسرطان را روی موش های مبتلا به گلیوبلاستوما آزمایش کردند، به طور ناگهانی متوجه شدند موش ها درمان شدند.

بتی تایلر یکی از مولفان تحقیق در این باره می گوید: ما به طور معمول شاهد نجات ۱۰۰ درصدی موش های مبتلا به این بیماری نیستیم.

محققان مدعی هستند این ژل کارآمدترین درمان توسعه یافته برای گلیوبلاستوما است. چرا که می تواند رشد تومور را حتی در بخش هایی از مغز که به طور معمول درمان های سنتی و داروی ضدسرطان در آنها کارآمد نیست، متوقف کند.

در حال حاضر یک ایمپلنت مغزی تایید شده توسط سازمان غذا و دارو آمریکا به نام Gliadel مشهورترین درمان برای گلیوبلاستوما است. پروفسور تایلر که در توسعه این دارو در دهه ۱۹۹۰ میلادی تاثیر به سزایی داشت معتقد است طی آزمایش ها نتایج درمان موش هایی که ژل نوین را دریافت کردند حتی از گروهی که با Gliadel درمان شدند، بهتر است.

یکی از دلایل احتمالی امر آن است که درمان مبتنی بر ژل دارای ویژگی های شیمی درمانی و ایمن درمانی است. این ژل با ترکیب یک داروی ضد سرطان به نام پاکلی تاکسل و یک آنتی بادی به نام aCD۴۷ساخته شده است.

محققان نخست تومور مغزی را از بدن موش ها خارج کردند و سپس جای آن را با ژل پر کردند. آنها متوجه شدند ژل اجازه نداد هیچ توموری رشد کند.

علاوه برآن محققان سعی کردند تومور را به طور دستی در بدن موش ها قرار دهند. سیستم ایمنی بدن حیوانات سلول های سرطانی را بدون هیچ درمان یا تراپی دیگری از بین برد. این ژل سلول های سرطانی را سرکوب کرد و قدرت سیستم ایمنی در موش های مدل را بالا برد.

پایان/ مرجع وب و فناوری

منبع:مهر

دکمه بازگشت به بالا