بدون دسته بندی

چند اصول سئو برای موفقیت وبسایت


1. پیدا کردن کلمات کلیدی (Keyword research and integration)
تحقیق و ادغام کلمات کلیدی دو مولفه اساسی در SEO هستند. وقتی کاربران، تصمیم به جستجوی چیزی دارند، از Keyword ها برای یافتن اطلاعات درخواستی، استفاده می کنند. اگر می خواهید این کلمات کلیدی، باعث شوند تا search engine ها بیزینس شما را پیدا کنند، طبیعتا می بایست از Keyword های مناسب، به جای یک مجموعه از کلمات تکرار شده نامربوط، استفاده نمایید.

تحقیق کیوردها
همانطور که پیشتر گفتیم تحقیق کلمات کلیدی، یکی از مولفه های اصلی برای کمک به شما در رنکینگ بهتر نتایج سرچ هاست. شما می توانید بدین منظور از بسیاری از ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی، مانند BuzzSumo یا Keyword Tool استفاده نمایید.

هنگامی که تحقیق کلمات کلیدی را انجام می دهید، روی کلمات کلیدی long-tail یا به اصلاح دم بلند، تمرکز کنید. کلمات کلیدی long-tail، شامل سه یا چند کلمه می باشند. به عبارتی: "plumbers in Harrisburg, PA" یا "آموزشگاه طراحی وب و SEO دارکوب"، مثال هایی برای کیوردهای long-tail هستند.

کیوردهای long-tail، برای کمپین شما بهتر از کلمات کلیدی short-tail یا به اصطلاح کوتاه-دم هستند. کلمات کلیدی short-tail، فقط شامل یک یا دو کلمه می باشند. اگر کسی به عنوان مثال plumber، سایت یا SEO را جستجو نماید، در این صورت بدیهی است که تعیین هدف جستجو، دشوارتر می شود. کلمات کلیدی short-tail، هدف جستجوی خاصی نداشته و بنابراین در این موارد ایجاد ترافیک ارزشمند، چالش برانگیزتر است. تحقیق کلمات کلیدی، به شما کمک می کند تا کیوردهای long-tail را پیدا کرده و در نهایت ترافیک بیشتری به دست آورید.

2. تمرکز خود را روی تجربه کاربر بگذارید. (Focus on the user experience)
اگر می خواهید بدانید چگونه اصول سئو را در وبسایت خود اعمال کنید، با بهبود تجربه کاربر شروع کنید. تجربه کاربر یا UX نقش اساسی در SEO دارد. هر زمان کسی از وبسایت شما بازدید می کند، در حقیقت می بایست تجربه مثبتی داشته و با محتوای سایت شما ارتباط خوبی برقرار نماید.

Google هنگام رتبه بندی وبسایت شما، تجربه کاربرانتان را نیز در نظر می گیرد. اگر افراد از وبسایت شما لذت ببرند، به احتمال زیاد مدت بیشتری در آنجا خواهند ماند، که از این مفهوم با عنوان dwell time یا زمان سکونت یاد می شود. وقتی زمان سکونت شما زیاد است، Google این را به عنوان یک سیگنال مثبت در نظر می گیرد. در حقیقت گوگل متوجه می شود که پیج شما، به درخواست های جستجوی کاربران یا search query ها، مرتبط بوده است.

3. برچسب های عنوان را بهینه نمایید (Optimize title tags)
برچسب های عنوان، یکی از اجزای مهم SEO هستند. وقتی کاربران از طریق Google به جستجو اقدام می کنند، آنها در حقیقت، برچسب عنوان شما را در نتایج سرچ شده، مشاهده می نمایند. پر واضح است که یکی از مهمترین اصول سئو، بهینه سازی تگ های عنوان است. از آنجا که این اولین چیزی است که مخاطب شما می بیند، طبیعی است که بخواهید تاثیر خوبی گذاشته و به او نشان دهید که صفحه شما با درخواست جستجوی وی، مرتبط است.
برای بهینه سازی برچسب های عنوان، ابتدا با یکپارچه سازی مهمترین کلمه کلیدی خود در عنوان، کار را استارت بزنید. بگذارید بگوییم شما یک گل فروشی دارید و یک پیج برای کلمه کلیدی بهترین گل آرایی (best floral arrangements) ایجاد کرده اید. در پارت زیر چند نمونه از عناوین خوب آورده شده است، که کیورد شما را در اولویت قرار می دهد:
10 مورد از بهترین گل آرایی ها برای عروسی
محبوب ترین و بهترین گل آرایی ها در سال 2020
بهترین گل آرایی برای تحت تاثیر قرار دادن میهمانان عروسی

4- توضیحات متا را بهینه نمایید (Optimize your meta description)
یکی از مهمترین اصول سئو، در کنار بهینه سازی برچسب عنوان، بهینه سازی توضیحات متا است. توضیحات متا در واقع توصیفی است که مخاطبان قبل از کلیک بر روی وبسایت شما، آن را مشاهده می کنند.
توضیحات متا، یک حاشیه کوچک از دیتاست، که زیر برچسب عنوان در نتایج سرچ گوگل، ظاهر می شود. این پارت کوچک از متن، به شما امکان می دهد تا پیش نمایش سریعی، برای مخاطبان خود داشته باشید. این پیش نمایش، مخاطبان را قادر می سازد تا پیش از ورود به وبسایت، اطمینان حاصل کنند که سایت شما، درست همان چیزی است که می خواهند.برنامه نویس
جهت کسب اطلاعات بیشتر به انجمن برنامه نویس مراجعه نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + یازده =

دکمه بازگشت به بالا