بدون دسته بندی

چطور سگمان را در خانه سرگرم کنیم؟


بازی با سگ و سرگرم کردن آن ها مزایای بسیاری برای سگ شما دارد. ارتباط برقرار کردن در حین بازی یکی از روش‌های موثر در برقرای ارتباط عاطفی با سگ محسوب می شود.ممکن است سرگرم کردن سگ برای شما یک چالش باشد. پیدا کردن راه های جدید برای مشغول کردن سگ ها گاهی دشوار هست که در این مطلب سعی می کنیم ایده های جالب و کاربردی را به شما معرفی کنیم.

مزایای بازی با سگ

زمانی که سگ حوصه اش سر رفته باشد و انرژی اش به شکلی سالم تخلیه نشده باشد، می تواند دردسرساز شود. از آنجایی که ما تنها منبع سرگرمی برای سگ مان هستیم اگر از عهده این کار برنیاییم خودش به دنبال سرگرمی می گردد و گاها ممکن است رفتارهای مخرب مانند جویدن وسایل منزل نیز از آن ها سر بزند.اگر برای سگ زمان بگذارید و راه های جدیدی را برای بازی و سرگرمی با سگ بیاموزید مطمئنا از رفتارهای ناهنجار سگ مانند واق زدن و جویدن لوازم جلوگیری خواهید کرد.

9 بازی جالب با سگ در خانه

این باور در بین محققان وجود دارد که بازی کردن با سگ از اهمیت ویژه ای برخوردار است و دفعات و زمانی که ما به این کار اختصاص می دهیم به شکل قابل توجه ای بر روی کیفیت زندگی سگ مان تاثیر می گذارد. در ادامه چند روش ساده را برای شما شرح میدهیم تا انرژی سگ خود را به روشی سالم تخلیه کنید و اوقات خوشی را برای او فراهم کنید.

1. بازی های پیدا کردن تشویقی

بازی هایی که با قوه بویایی سگ سروکار دارند روشی آسان و کارآمد برای تخلیه کردن انرژی سگ به شمار می آید. هنگامی که به سگ خود یاد می دهد از قدرت بویایی خود استفاده کند در واقع به پرورش استعداد ذاتی او کمک می کنید و همزمان موجب سرگرمی او می شوید.این کار را می توانید در حضور خودش با قرار دادن تکه های خوراکی مورد علاقه اش در قسمت های مختلف خانه و با گفتن جمله "تشویقی روپیدا کن" به یافتن آن ها ترغیبش کنید. به یاد داشته باشید که هر بار که سگتان خوراکی مورد را نظر را پیدا کرد شما حتما تشویقش کنید. زمانی که مطوئن شدید سگ تان مفهوم بازی را یاد گرفت می توانید با کمی سخت کردن آن، او را به چالش بکشید. این بار او را در اتاق دیگری بگذارید و خوراکی ها را در قسمت های مختلف اتاق دیگری پنهان کنید و با آوردنش به آن اتاق، بازی را از سربگیرید.

شما می توانید انواع تشویقی های سگ را از بین محصولا پت شاپ شهرپت بیاید و با توجه با ذائقه سگ، سن، جثه و وضعیت سلامتی اش از بین تشویقی های سالم و مقوی فروشگاه آنلاین شهرپت، بهترین گزینه را انتخاب نمایید.

2. بازی Shell Game

این بازی یک روش ساده معمایی برای سگ هاست. شما می توانید به کمک سه عدد لیوان و قراردادن تشویقی زیر یکی از آن ها این بازی را انجام دهید. با جابه جا کردن لیوان از سگ تان بخواهید تشویقی را پیدا کند. این بازی توانایی حل مسایل را در سگ شما تقویت کرده و اعتماد به نفس سگ را بالا می برد.

3. استفاده از توپ های تشویقی

این روش بسیار ساده و پرطرفدار است. با قراردادن تشویقی داخل توپ سگ شما مدتی سرگرم می شود. این روش برای سگ هایی که چاق یا کم تحرک هستند ایده آل است. از این روش می توانید در زمان هایی که سرکار و یا خارج از منزل هستید نیز برای سرگرم کردن سگ خود کمک بگیرید.

شما می توانید این توپ های تشویقی مخصوص سگ را از پت شاپ شهرپت تهیه نمایید و از دیدن بازی سگ خود لذت ببرید.

4. بازی پرش از موانع

مهم نیست خانه چقدر بزرگ باشد با قرار دادن موانع کوچک مانند یک حوله می توانید به سگ خود آموزش پریدن بدهید و یک مشغولیت همراه با تحرک برایش تدارک ببینید. به مرور زمان می توانید موانع را بیشتر یا بلندتر کنید و سگ خود را به چالش بکشید.در خاتمه باید خاطر نشان کرد بازی کردن با سگ تنها یک سرگرمی نیست بلکه همزمان آموزش مهارت های جدید، کمک به استفاده از توان ذهنی، تحرک داشتن و تقویت رابطه بین شما و او خواهد بود و موجب می شود سگ شما زندگی سالم و روحیه ای سالم نیز داشته باشد. ادامه مطلب راه های سرگرم کردن سگ در خانه را اینجا بخوانید.برنامه نویس
جهت کسب اطلاعات بیشتر به انجمن برنامه نویس مراجعه نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − چهار =

دکمه بازگشت به بالا