بدون دسته بندی

چطور با وردپرس یک سایت راه اندازی کنیم؟


آموزش طراحی وب سایت از آن دسته مواردی است که خواهان و طرفداران زیادی دارد. خیلی ها برای شغل خود و خیلی ها به دلایل شخصی به دنبال آموزش طراحی هستند.

انتخاب آموزش طراحی وب، یک انتخاب عالی و هیجان انگیز است، چرا که آموزش طراحی سایت می تواند راهی برای ورود به دنیای مجازی و تضمین شغلی باشد.

شما با آموزش طراحی سایت قادر خواهید مهارت های لازم را برای تبدیل شدن به یک طراح وب حرفه ای را کسب کنید.

آموزش طراحی سایت هم جنبه های فنی دارد و هم خلاقیت و زیبایی شناسی. برای اینکه قادر باشید وب سایت های کاربردی ایجاد کنید، باید با جنبه های فنی طراحی سایت به اندازه کافی آشنایی داشته باشید و برای اینکه بتوانید تجربه ی کاربری خوبی برای کاربران ایجاد کنید، باید خلاقیت و زیبایی شناسی داشته باشید.

برای آموزش طراحی سایت حتماً نباید تحصیلات آکادمیک و دانشگاهی بگذرانید. با شرکت در دوره های آموزشی طراحی سایت دارکوب که هم به صورت مجازی برگزار می شود و هم به صورت حضوری، می توانید شروع به یادگیری کنید.

آموزش طراحی سایت بخش ها و جنبه های مختلفی دارد. اما مهارت های اولیه و بنیادی هر طراحی وب سایتی، آموزش HTML و CSS می باشد.

برخی دیگر از جنبه های آموزش طراحی سایت عبارتند از: آموزش وردپرس، آموزش زبان برنامه نویسی PHP، آموزش جاوااسکریپت، آموزش bootsrap، آموزش ASP.Net، دوره های سئو و …

برای اینکه به یک طراح وب تبدیل شوید، دو ایده وجود دارد. آموزش برنامه نویسی و آموزش یک سیستم مدیریت محتوا مانند وردپرس.

طراحی وب چیست؟
در حقیقت طراحی وب ترکیب علم و هنر است. طراحان وب با ترکیب دانشی که از طراحی سایت دارند و خلاقیت ها و نوآوری های خود، می توانند وب سایت هایی زیبا با عملکردی عالی ارائه دهند.

شاید طراحی وب سایت در نظر خیلی ها ساده باشد، اما طراحی سایت جنبه های زیادی برای یادگیری دارد. طرح های مختلف، جنبه های مختلفی از طراحی سایت را تقاضا می کنند. به عنوان مثال یک وب سایتی که برای خدمات آژانس های هواپیمایی ایجاد می شود خیلی متفاوت از وبلاگی است که برای انتشار قصه های کودکان راه اندازی می شود.

یک طراح وب، کلیه ی عناصر وب سایت را یا می سازد یا طراحی می کند. طراحان وب سایت با استفاده از المان های بصری مانند تصاویر، ویدئو ها، انتخاب قونت و سایز قلم نوشته و … اقدام به طراحی سایت می کنند.

اگر در ابتدای راه آموزش طراحی هستید و دلتان می خواهد به یک طراح وب حرفه ای شوید، پرسیدن برخی سؤالات از خود هنگام طراحی می تواند خیلی کمک کننده باشد. از خودتان بپرسید:

این وب سایت را برای چه کسی طراحی می کنم؟
هدف از طراحی این وب سایت، جذب چه قشری از جامعه می باشد؟
در وب سایتی که می خواهم راه اندازی کنم، چه نوع اطلاعاتی قرار است قرار دهم؟
وب سایتی که طراحی می کنم، چگونه به مشتری من کمک می کند تا به اهداف تجاری خودش برسد؟
و خیلی سؤالات دیگر.

طراحان وب حرفه ای پاسخ این سؤالات را می دانند و به خوبی می دانند که چگونه می توانند از پاسخ این سؤالات برای ایجاد یک وب سایت عالی و حرفه ای استفاده کنند.

چرا باید HTML و CSS یاد بگیرم؟
هر مقوله ای که شما در یک وب سایت مشاهده می کنید، حاصل ترکیب کد های html و css می باشد. با ترکیب این دو زبان برنامه نویسی شما قادر خواهید آیتم های یک صفحه ی وب را ایجاد کنید. در حقیقت اینها مهارت های اولیه ی طراحی سایت هستند که از طریق آنها می توانید ساختار یک وب سایت را درک و طراحی و ویراش کنید.

برخی از جنبه های آموزش طراحی سایت
برای حرفه ای شدن در طراحی وب باید در جنبه های فنی طراحی سایت آموزش های لازم را کسب کنید. اگرچه می توانید برای این آموزش ها راه دانشگاه را انتخاب کنید، اما جالب است بدانید خیلی از طراحان وب حرفه ای به صورت خودخوان و با شرکت در دوره های آموزشگاهی به سطح بسیار عالی از طراحی وب سایت و کسب درآمد از این طراحی سایت رسیده اند. برخی از جنبه های طراحی سایت و دوره های خصوصی طراحی وب عبارتند از:

آموزش یک نرم افزار گرافیکی
یکی از آموزش های طراحی سایت، آموزش برنامه های گرافیکی می باشد. طراحان وب برای اینکه کار طراحی سایت خود را سریعتر جلو ببرند، از نرم افزار های گرافیک مانند فتوشاپ استفاده می کنند.

آموزش زبان های برنامه نویسی
برخی از زبان های طراحی سایت عبارتند از HTML و CSS، PHP، جاوااسکریپت، JQuery و …

آموزش زبان های برنامه نویسی برای افرادی که مستقل کار می کنند، بسیار مهم و حیاتی است. اگرچه این آموزش ها برای تمام افرادی که می خواهند یک طراح وب حرفه ای شوند مهم است، اما افرادی که در یک تیم حضور دارند که متشکل از افراد مختلف با مهارت های مختلف است، شاید این ضرورت را کمتر حس کنند.
آموزش طراحی سایت با وردپرسبرنامه نویس
جهت کسب اطلاعات بیشتر به انجمن برنامه نویس مراجعه نمایید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا
WhatsApp chat