فناوری های نوین

چت جی پی تی در برزیل لایحه حقوقی تولید کرد!به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گیزموچاینا، این قانون که به کنتورهای آب مربوط است، در نتیجه مذاکرات حقوقی ادامه دار ایجاد نشده، بلکه پس از جستجویی ۱۵ ثانیه ای توسط چت جی پی تی متعلق به شرکت اوپن ای آی نوشته شده است. قانون مذکور راه حل هایی عملی برای مشکلی قدیمی پیشنهاد کرد که علاوه بر رزاریو، کل اعضای شورای شهر را تحت تاثیر قرار داد.

شورای شهر پورتو آلگره بدون آنکه بدانند این قانون با هوش مصنوعی ایجاد شده، آن را تصویب کردند. لایحه تولید شده با هوش مصنوعی یک مهلت ۳۰ روزه برای تعویض کنتورهای آب مسروقه تعیین و صاحبان املاک را از هزینه های مربوط به کنتور آب جدید در صورت سرقت معاف کرده است.

پس از تصویب لایحه مشخص شد که این لایحه با کمک هوش مصنوعی ابداع شده است. این لایحه با شک و تردید از سوی برخی اعضا به خصوص همیلتون سوسمیر رییس شورای شهر روبرو شد اما به مقبولیت گسترده تر پتانسیل هوش مصنوعی در مدیریت عمومی منجر شد.

تصمیم رزاریو برای مخفی نگه داشتن استفاده از چت جی پی تی در ایجاد قانون نشان دهنده روش محتاطانه افراد در یکپارچه سازی هوش مصنوعی در حوزه سیاست است.

همچنین این امر نگرانی مهمی را برجسته می کند که تعصبات علیه هوش مصنوعی ممکن است مانع پذیرش آن شود. اما اجرای موفقیت‌آمیز این لایحه پیش‌نویس توسط هوش مصنوعی، پتانسیل هوش مصنوعی را برای ساده‌سازی فرآیندهای قانونی نشان می‌دهد و به کارمندان بخش های عمومی اجازه می‌دهد تا بر جنبه‌های مهم‌تر نقش‌های خود تمرکز کنند.منبع:مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا