بدون دسته بندی

پیچ و مهره خشکه کدام گرید بهتر است؟


با توجه به اینکه پیچ خشکه یک اصطلاح کلی برای سه گروه در حوزه تولید پیچ و مهره محسوب می‌شود، لازم است که برای هر کدام از آنها تفسیر مجزایی داشته باشیم تا بتوانیم آنها را به شکل فنی بررسی کنیم:

پیچ خشکه کلاس ۸.۸

این محصول از لحاظ میزان کربن استفاده شده در فولاد ساختاری در پایین ترین سطح ممکن در بین پیچ های خشکه قرار می گیرد و در حقیقت به عنوان یک محصول نرم شناخته می شود. این پیچ و مهره می تواند تنش معادل با ۸۰۰ مگا پاسکال را تحمل کند و برای تحمل وزن نزدیک به ۸۰ کیلوگرم مناسب است. این نشان می دهد که پیچ و مهره خشکه کلاس ۸ می تواند حداقل ۳۰ کیلوگرم وزن بیشتر نسبت به پیچ های آهنی معمولی را تحمل کند.

پیچ خشکه کلاس ۱۰.۹

در این محصول مقدار کربن استفاده شده در فولاد بدنه نسبت به پیچ و مهره کلاس ۸ بیشتر است و طبق استاندارد بین المللی ASTM 324 تولید شده است. این محصول می تواند تا ۱۰۰ کیلوگرم وزن را تحمل کند و قطر اسمی آن از ۵ میلیمتر تا ۴۲ میلی‌متر متغیر است. این ویژگی‌ها باعث شده که توانایی تحمل تنش معادل با ۹۴۰ مگاپاسکال را داشته باشند و به عنوان یک گزینه محبوب برای ساخت دکل های مخابراتی و استفاده در صنعت نفت و گاز شناخته شود.

پیچ خشکه کلاس ۱۲.۹

این محصول که در اصطلاح عامیانه به عنوان پیچ خشکه کلاس ۱۲ شناخته می شود، بیشترین کربن را در ساختار فولادی خود دارد و روی آن عملیات سخت کاری حرارتی هم صورت گرفته است. در ساخت این نوع پیچ و مهره از استاندارد بین المللی ASTM F568 استفاده شده که مقاومت خستگی آن ۱۱۰۰ مگاپاسکال و تنسایل مقاومتی آن هم ۱۲۲۰ مگاپاسکال است. این نوع پیج در عین حال که بسیار سخت و محکم است به عنوان یک پیچ شکننده شناخته می‌شود و می‌تواند باری معادل با ۱۲۰ کیلوگرم یا ۱۱۷۷ نیوتن را تحمل کند

ادامه مقاله و یا برای خریدعمده انواع پیچ و مهره به سایت مراجعه فرماییدبرنامه نویس
جهت کسب اطلاعات بیشتر به انجمن برنامه نویس مراجعه نمایید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + یازده =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
WhatsApp chat