فناوری اطلاعات

پروژه جدید برای تبدیل انرژی خورشیدی به برق در فضابه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اکسفورد میل، محققان انگلیسی احتمالاً در اجرای پروژه ایجاد یک مزرعه خورشیدی در فضا شرکت می کنند.

شرکت «اسپیس سولار لیمیتد» در هارول تصمیم دارد این پروژه را اجرا کند و اگر انگلیس برای اجرای پروژه سولاریس با سازمان فضایی اروپا قرار داد امضا کند، در این برنامه شرکت می کند.

هدف این پروژه تاباندن برق به زمین است. سم آلدن یکی از مدیران اسپیس سولار لیمیتد در این باره می گوید: برای اجرای این پروژه پنل های خورشیدی بزرگ در فضا قرار داده می شوند که از لحاظ منطقی و اقتصادی به صرفه به نظر می رسد. زیرا فعالیت پنل ها در فضا به جای قرار دادن آنها در زمین سبب می شود دسترسی آنی به انرژی ۱۳ بار بیشتر شود.

او در ادامه می افزاید: از آنجا که آنها پنل های خورشیدی همیشه می توانند این ستاره را ببینند، به طور مداوم انرژی دریافت می کنند و در نهایت برق را به زمین بفرستند که هزینه های در مقایسه با فناوری های زمینی رقابتی تر است.

انجام چنین پروژه به معنای آن است که می توان زیرساخت وسیع و جدیدی ایجاد کرد که به ما کمک می کند بدون انتشار گازهای گلخانه ای به برق دست یابیم.

برق تولید شده توسط یک آنتن بزرگ دریافت می شود. این آنتن ساختاری مش مانند است.منبع:مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 + یک =

دکمه بازگشت به بالا