فناوری اطلاعات

پاکستان میزبان محصولات دانش‌بنیان و خلاق ایرانی می شودبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، همسایه جنوب شرقی ایران یکی از بازارهای مهم و راهبردی برای محصولات شرکت‌های دانش بنیان خلاق و فناور محسوب می‌شود و به دلیل اشتراک فرهنگی، مرزی، سیاسی و دینی می‌تواند بازار بکر و پرسودی برای شرکت‌های ایرانی باشد. شرکت‌های دانش بنیان ایرانی هم می‌توانند با عرضه محصولات باکیفیت خود؛ سهم ایران از بازار بین المللی این کشور را ارتقا دهند.

بر همین اساس نمایشگاه اختصاصی ایران در کراچی پاکستان در یک همکاری مشترک میان مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی و با تأیید سازمان توسعه تجارت آذرماه سال ۱۴۰۱ برپا می‌شود.

پاکستان می‌تواند یکی از بزرگ‌ترین مقاصد صادراتی کشورمان محسوب شود؛ اما به دلایل مختلفی هنوز سرمایه گذاری بر روی بازار این کشور به حد مطلوبی نرسیده است. آمارها حاکی از این است که این کشور برای تأمین برخی نیازهای اساسی خود به بازار واردات وابسته است و به ویژه در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی، دارو ها و واکسن‌های دامی، تجهیزات کشاورزی و انواع کود، مواد شیمیایی پیشرفته، فناوری اطلاعات و محتوای دیجیتال فرصت‌های همکاری ویژه ای را برای شرکت‌های ایرانی ایجاد کند.

به زعم کارشناسان، غفلت فعالان اقتصادی از بازار پاکستان، ظرفیت بالایی از سرمایه گذاری را از آنها گرفته است که شاید برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی بتواند این خلأ را جبران و توانمندی‌ها و محصولات دانش بنیان کشورمان را به این کشور متصل کند.

مرکز نمایشگاه‌های بین المللی کراچی ۲۵ تا ۲۸ آذرماه سال جاری میزبان شرکت‌های دانش بنیان فعال کشورمان در حوزه‌های نفت، گاز و پتروشیمی، صنعت آب و برق، لوازم و مصالح ساختمانی، صنایع کشاورزی و مواد غذایی، ماشین آلات و بسته بندی و لوازم خانگی، فرش، لوستر و مبلمان خواهد بود و به مجموعه‌های مشارکت کننده سوبسید و تسهیلات تا سقف ۷۰ درصد ارائه خواهد شد.منبع:مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 − 5 =

دکمه بازگشت به بالا