بدون دسته بندی

ویژگی های یک وکیل موفق را بهتر بشناسید


بررسی چالش شما مخاطبان عزیز بیان امروز درباره خصوصیات وکیل پایه یک دادگستری پرداختیم.

شکی نیست که یک انتخاب درست و موفقیت آمیز باید همواره از روی علم، دانش، آگاهی و شناخت باشد چه بسا در طول زندگی خود انتخاب های نادرستی داشتیم که وکیل منجر به شکست شده است ، به عنوان مثال انتخاب فردی نا مناسب به عنوان شریک زندگی یا خرید خانه ای که از انتخاب آن پشیمان شده ایم.

این واقعیت قابل انکار نیست که اگر در آن زمان با فردی خبره و آگاه مشورت می کردیم به احتمال خیلی زیاد راه درست را بر انتخاب می کردیم و درست ترین تصمیم را می گرفتیم و هیچگاه خودمان را سرزنش نمی کردیم.

باید قبول کرد که در مسائل حقوقی وکلا بیشتر از افرادی که تخصصی در مسائل حقوقی ندارند می توانند ما را برای پاسخگویی به چالش های حقوقی مان یاری کنند. مسائل حقوقی وکیل خوب در لندن نیز مانند مسائل پزشکی بسیار پیچیده هستند که اگر بدون مشورت و بدون استفاده از وکلای متخصص انجام شود مشکلات جبران نا پذیری را در پی خواهند داشت. یک وکیل متخصص و مجرب می تواند چالش های حقوقی پیشروی مارا شناسایی کرده و برای حل آن ها ما را یاری نمایند.

وکیل پایه یک دادگستری

خصوصیات یک وکیل پایه یک دادگستری چیست؟
درکنار این مسئله تخصص و مجرب بودن وکیل هم یک اصل مهم است بارها از این موضوع مورد سوال قرارگرفته است که خصوصیات یک وکیل پایه یک دادگستری چیست؟ در همین راستا سعی داریم تا در مبحث پیش رو ویژگی های یک وکیل خوب را مورد بررسی قراردهیم و با آن ها آشنا شویم. ویژگی های یک وکیل خوب عبارتند از:

آگاهی و تسلط وکیل به قوانین و به روز بودن اطلاعات او در زمینه های حقوقی. در حقیقت یک وکیل خوب نباید فقط به دانش گذشته ی خود اتکا کرده و از آن بهره ببرد. بلکه باید از اطلاعات به روز و تغییراتی که قوانین با آن ها مواجه شده اطلاع کامل داشته باشد. از سوی دیگر، یک وکیل خوب باید بتواند با مطالعه پرونده تحلیل علمی درست ارائه دهد.
یک وکیل حرفه ای و مجرب باید حافظ اسرار موکل خود باشد. او باید تمام تلاش خود را برای محافظت کامل از اسرار موکل خود به کارگیرد. در حقیقت وکیل باید امانت‌دار اسرار موکل خود باشد و موکل باید وکیل را امین خود بداند.
یک وکیل حرفه ای با توضیحاتی جامع و کامل مسیر درست قانونی و نحوه سپری شدن مراحل رسیدگی پرونده را برای موکل شفاف سازی می‌کند. هرگز با بیان موضوعاتی چون من اطمینان صد در صد می دهم به موکل خود امید واهی نمی دهد. تعهد وکیل به وسیله است نه تعهد به حصول نتیجه، او باید تمام تلاش خود را برای احقاق حق موکل خود انجام دهد اما نباید به او امید واهی برای پیروزی در پرونده را دهد.
یک وکیل خوب پس از بررسی اسناد و مدارک ارائه شده و صحبت های لازم با موکل برای حل مشکل پیش آمده باید چندین راه حل قانونی را روی میز داشته باشد و با دید باز به موضوعات بنگرد. اگر وکیل خود را مقید به پیمودن یک راه کند ممکن است آن راه درست نباشد یا وقت زیادی برای حصول نتیجه داشته باشد.
علاوه بر موارد ذکر شده، یک وکیل حرفه و متخصص باید بیانی گیرا و قلمی سنگین نیز داشته باشد.او باید بتواند به درستی و با اعتماد به نفس به دفاع از موکل خود در صحن مقدس دادگاه بپردازد.
موارد یاد شده کلیدی ترین موارد شاخص های موفقیت وکیل پایه یک دادگستری است.هر وکیلی در موقع صحبت وموضع دفاع باید رعایت کند.

از جمله موارد استعداد ذاتی وطبیعی یک وکیل خوب :1) دارا بودن قدرت استدلال است که درواقع قضاوت

با استدلال پشتوانه ی هر دعوایی است. وجود استدلال به دعوا استحکام و استواری خاصی می بخشد.

) قدرت تخیل و ابتکار : برای اینکه یک وکیل در موارد ضروری به سرعت بتواند دلایل جدیدی راکشف

کند وجریان دعوا را تغیر دهد باید از قدرت تخیل و ابتکار برخوردارباشد تا بتواند درامر وکالت موفق باشد.

3) قدرت استنتاج : برای اینکه وکیل بتواند نقاط اصلی و حساس پرونده را استنباط واستخراج کند باید قابلیت

وقدرت استنتاج داشته باشد.

4) داشتن طبع نقادی :وکیل و مدافع خوب کسی است که به طور مؤثر بتواند در مقابل استدلالهای حریف به

مبارزه برخیزد و ادعاهای طرف مقابل را نقد و ایراد مؤثر بگیرد.

5) قریحه ی روان شناسی : یک وکیل برای آنکه بتواند عکس العمل های روحی طرف را بشناسد و ازتاثیر پذیری وحساسیت او استفاده کند باید ذوق روان شناسی را داشته باشد.

2) دومین شرط یک وکیل خوب بودن وجود شرایط اخلاقی خاص است ، کسی که دفاع خود یا دیگری را

به عنوان وکیل به عهده می گیرد باید دارای روحیه و سرشتی مبارزه خواه و مقاوم باشد و بی جهت درمقابل حملات حریف از کوره درنرود و نیزعکس العملهای نامناسب انجام ندهد، یعنی علاوه برجسارت وشجاعت و شهامت خاصی که باید داشته باشد باید در مقابل هر گونه تهدیدها و تحریکها دارای شهامت اخلاقی بوده و

در واقع وکالت در لغت به معنی واگذار کردن می باشد. وکالت یعنی عقدی که به واسطه آن یک حقوقدان می تواند وکیل یا نایب شخص گردد و کارهای حقوقی شخص توسط آن حقوقدان انجام شود. حقوقدان می تواند به عنوان مشاور حقوقی به شما کمک کند تا بتوانید امورات خود را به خوبی انجام دهید و در این زمینه با مشکل حقوقی مواجه نشوید.

اما وکیل یک شخص حقوقی است که از طرف فردی برای انجام کاری مامور می شود و به واسطه آن عقد قرارداد لازم انجام خواهد شد.

وکیل خوب

ویژگی های وکیل خوب
انتخاب وکیل خوب بر اساس یک سری خصوصیات و ویژگی هایی انجام می شود که شما می توانید با دانستن این خصوصیات در انتخاب وکیل خود دقت لازم را به خرج دهید. البته وکالت در برخی از مراحل، امری بسیار مهم به حساب می آید و ممکن است با اشتباه در انتخاب، در دعاوی قضایی محکوم شوید و نتوانید از خود دفاع لازم را انجام دهید.

وکیل مجرب وکیلی است که در ابتدا به صورت کامل با همه رمز و راز ها و دانش وکالت آشنایی کامل داشته باشد. همچنین غیر از آن باید بتواند تمامی ماده های قانونی مورد نیاز را برای دفاع از موکل خود به کار ببرد که این مستلزم مطالعه و تسلط کامل بر قانون است.

همچنین یک وکیل خوب باید قبل از همه چیز، اطلاعات کاملی را از موکل و مشکل او داشته باشد و بتواند اتهامات وی را مورد بررسی قرار دهد و همچنین تحقیقات لازم را برای بررسی نحوه اتهام انجام دهد. درست است که عملا اکثرا وکیل ها تضمین نتیجه دادن و نتیجه گرفتن نمی دهند، اما وکیل پایه یک خوب و مجرب، وکیلی است که بتواند در برابر موکل خود احساس مسئولیت داشته باشد.

ما در ادامه از ویژگی های وکیل خوب و باتجربه را برای شما بیان می کنیم:

وکیل خوب، محرم اسرار موکل خود است!
یکی از ویژگی های مهم یک وکیل خوب این است که بتواند تمامی اسرار و رازهای موکل خود را پیش خود امانت نگه دارد. موکل دارای اسرار مهمی در زندگی و یا کار خود خواهد بود و قطعا وکیل باید با آنها آشنا شود تا بتواند در دفاع از موکل اطلاعات لازم را داشته باشد، پس نگه داشتن این راز ها بسیار مهم و حیاتی است و وکیل باید محرم اسرار موکل باشد.

وکیل خوب، از داده وعده های دروغین اجتناب می کند و قول قطعی نمی دهد!
یکی دیگر از ویژگی هایی که وکیل مجرب باید آن را دنبال کند، این است که برای جذب مشتری، وعده های دروغ و غیر ممکن به او ندهد. ممکن است برخی از افراد در شرایط بحرانی قادر به تصمیم گیری نباشد و بخواهند که از دعوای قضایی که درگیر آن هستند، به سلامت خارج شوند و دادن وعده های دروغین و غیر ممکن ، آنها را گمراه می کند.

بدون هیچ گونه تزلزل و تشویشی از خود یا موکل خود دفاع کند و درعین حال استقلال و آزادی خود را حفظ و از هیچ چیزی نهراسد.بر خلاف تصور عموم مردم ، مهاجرت به شهرهای اروپایی از جمله لندن اگر با اطلاعات درست و تحقیقات کافی انجام نگیرد ، کار ساده ای نیست. روش های زیای برای مهاجرت به کشورهای اروپایی وجود دارد و انتخاب روش مهاجرت بستگی به قوانین آن کشور و شرایط شما دارد. بهترین راه مهاجرت راهی است که توسط یک وکیل قابل اعتماد بررسی شود که کمترین هزینه را برای شما داشته باشد. وکیل های ایرانی در لندن با اطلاع داشتن از قوانین و مقررات این شهر می توانند شما را در اموری همچون مهاجرت ، خرید خانه در لندن ، گرفتن اقامت و …. راهنمایی کنند. اگر به دنبال وکلای ایرانی در لندن هستید ، در این مطلب لیستی از بهترین آنها معرفی شده است.

آنچه در این مطلب تقدیم شما میشود:

1 معرفی بهترین وکیل ایرانی در لندن
2 چرا به وکیل نیاز داریم
3 مواردی که شما نیازمند وکیل ایرانی در لندن هستید
4 حق الوکاله وکیل ایرانی در لندن
5 نکات مهم در انتخاب وکیل ایرانی لندن
معرفی بهترین وکیل ایرانی در لندن
لیستی از بهترین موسسات حقوقی و وکیل های ایرانی لندن را در ادامه مشاهده می کنید. وکلای معرفی شده همگی دارای مجوزهای لازم برای امر وکالت هستند و دارای تجربه و تخصص کافی برای راهنمایی شما در امور حقوقی می باشند. اگر به جزء وکلای معرفی شده توسط ما ، وکیل دیگری را نیز در لندن می شناسید در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.برنامه نویس
جهت کسب اطلاعات بیشتر به انجمن برنامه نویس مراجعه نمایید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 7 =

دکمه بازگشت به بالا