بدون دسته بندی

ورق استیل گندمی یا خشدار ؟ کدام را انتخاب کنیم ؟


ورق استیل طرح دار (ورق استیل دانه گندمی)

استنلس استیل ها معمولا در قالب ورق (به شکل کویل و ورق فابریک)، لوله، پروفیل، تیوب، میلگرد و… تولید می شوند. استنلس استیل به شکل ورق یکی از عمده ترین مقاطع تولیدی از فولادهای زنگ نزن بوده که توجه بسیاری از صنایع را به خود جلب کرده است. این ورق ها برای بکارگیری در شاخه های مختلف صنعتی با سطوح متفاوتی ارائه می شوند. عمده ترین و رایج ترین سطح پرداخت پایانی در ورق استیل عبارتند از: دوپولیش مات (2B)، براق (BA)، خشدار روکش دار (No.4)، آینه ای (mirror or No.8)، طرح دار (patterned) و تک پولیش (No1).
علاوه بر سطوح نام برده، گونه های دیگری از سطح پرداخت نهایی در ورق استیل موجود می باشد. اما موارد اشاره شده رایج ترین و شناخته شده ترین سطح پرداخت در بین این ورق ها می باشند. در این بین، ورق استیل طرح دار خود، شامل طرح ها و الگوهای متنوع و مختلفی بوده که هر کدام از این ورق ها با نام خاصی شناخته می شوند. به عنوان مثال ورق استیل دانه گندمی، آجدار، طرح دار طلایی و نقره ای تنها نمونه هایی از ورق استیل طرح دار می باشند. ورق استیل طرح دار بیش تر برای امور مرتبط با تزئینات و دکوراسیون کاربرد دارد. سابقه بکارگیری این ورق ها بالغ بر 40 سال می باشد. در بین انواع ورق استیل طرح دار با طرح ها و الگوهای مختلف، ورق استیل دانه گندمی توانسته نظر بسیاری از تولید کنندگان تجهیزات دکوراسیونی و تزئیناتی را به خود جلب کند. در ادامه در مورد ویژگی ها و مشخصات ورق استیل طرح دار به ویژه ورق استیل با سطح دانه گندمی اطلاعات بیشتری ارائه خواهد شد.
کاربرد ورق استیل طرح دار (ورق استیل دانه گندمی)

[IMG][/IMG]

امروزه گستره کاربرد فولادهای زنگ نزن، طیف وسیعی از حوزه های مختلف صنعتی را در بر گرفته است. در بین مقاطع تولیدی از این فولادها، استنلس استیل به شکل ورق به وفور مورد استفاده قرار می گیرد. این ورق ها با سطوح مختلف و متنوعی جهت استفاده، روانه بازار مصرف می شوند. همانطورکه در ابتدای این مقاله نیز اشاره شد عمده ترین کاربردهای ورق استیل طرح دار (ورق استیل دانه گندمی و دیگر ورق های طرح دار) بکارگیری در امور تزئینی و دکوراسیونی می باشد. لمسه کاری مبلی نمونه ای از استفاده این ورق ها در دکوراسیون می باشد. اما کاربرد این ورق ها به موارد اشاره شده محدود نمی شود. ساخت قسمت هایی از نمای داخلی و خارجی ساختمان ها، پله های برقی، پنل، سقف و قسمت های داخلی آسانسورها از دیگر کاربردهای این ورق ها می باشد. به عنوان مثال طراحان و تولیدکنندگان کابین آسانسور از جمله مشتری و مصرف کننده های ورق استیل دانه گندمی هستند.
انواع ورق استیل طرح دار (ورق استیل دانه گندمی)
رایج ترین رده های آلیاژی در بین استنلس استیل ها که با سطح طرح دار و گندمی تولید می شوند شامل ورق استیل 304، 316 و 430 می باشد.
معرفی و آشنایی با فرایند تولید ورق استیل طرح دار (ورق استیل دانه گندمی)

ورق استیل طرح دار، دارای الگو و طرح هایی به شکل برجستگی و در رنگ های مختلف در یک و یا هر دو طرف سطح ورق استیل می باشد. ورق استیل دانه گندمی نمونه ای از معروفترین و پرکاربردترین ورق های طرح دار است. سیکل تولید ورق استیل طرح دار با دیگر ورق های استنلس استیل تفاوت شایانی ندارد با این تفاوت که عملیات پرداخت سطح پایانی این ورق ها فارغ از فرایندهای متداولی همچون پولیش کردن است. ایجاد طرح روی سطح ورق استیل معمولا در کارخانه های تولید فولاد توسط پردازنده های متخصص با استفاده از فرایند نورد صورت می پذیرد.
تهیه ورق استیل طرح دار (ورق استیل دانه گندمی)

ورق استیل دانه گندمی و دیگر انواع استیل طرح دار موجود در کشور، همچون دیگر ورق های استنلس استیل وارداتی هستند. بنابراین جهت تهیه ورق استیل دانه گندمی می بایست به شرکت های بازرگانی که وارد کننده استنلس استیل هستند، مراجعه نمود. در این بین شرکت توان فلز، نمونه ای از معدود مجموعه های بازرگانی فعال در زمینه واردات استنلس استیل من جمله ورق استیل دانه گندمی است. جهت استعلام قیمت و سفارش خرید انواع ورق استیل کافی است با شماره تلفن 88175909-021 تماس حاصل فرمائید.برنامه نویس
جهت کسب اطلاعات بیشتر به انجمن برنامه نویس مراجعه نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده − چهار =

دکمه بازگشت به بالا